لوگو آنتن از طریق اپلیکیشن آنتن مسابقات ورزشی روز دنیا را به صورت زنده تماشا کنید
کد خبر: 1304870/1 زمان: 23:27   1394/11/27 بازدید: 92,959

برای تغییر تقویم بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا

ایران و عربستان هم نظر شدند

در کارگاه AFC که امروز با حضور نمایندگان فدراسیون‌های غرب آسیا برگزار شد، ایران و عربستان برای تغییر تقویم بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا هم نظر شدند.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز کارگاهی را با حضور نمایندگان فدراسیون های غرب آسیا متشکل از ایران، عربستان، امارات، قطر و استرالیا برگزار کرد. این کارگاه برای رسیدگی به پیشنهادهای اعضا AFC بود.

عربستان و امارات در این جلسه خواستار برگزاری رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا از ماه سپتامبر تا شدند که با موافقت ایران، قطر و استرالیا همراه بود.

در ادامه این جلسه عربستان و امارات خواستار تغییر روزهای برگزاری بازی های لیگ قهرمانان آسیا از روزهای سه شنبه و چهارشنبه به روزهای دوشنبه و سه شنبه شدند تا مسابقات داخل کشورشان در تعطیلات آخر هفته برگزار شود تا بتوانند هواداران بیشتری را به ورزشگاه ها بیاورند و بلیط بیشتری بفروشند.

این کارگاه با پیشنهاد احمد خمیس دبیرکل فدراسیون عربستان و عضو کمیته اجرایی مسابقات در نشستی که در کوالامپور داد، امروز برگزار شد.

تمام این پیشنهاد و تصمیمات منتظر رای نهایی از سوی کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا در جلسه آینده است.

این پیشنهاد عربستان و امارات کاملا به نفع کشورهای حاشیه خلیج فارس و مخصوصا ایران است زیرا در تقویم قبلی AFC رقابتها از فوریه شروع می شد و تا فصل بعد لیگ کشورمان طول می کشید که در این شرایط نمایندگان ما دو فصل خود را درگیر این بازی ها بودند. اما این پیشنهاد عربستان و امارات به نفع ایران است به همین خاطر نمایندگان ما با آن موافقت کردند زیرا دیگر نمایندگان ایران در این شرایط مانند لیگ های اروپا تنها یک فصل آنها درگیر بازی های لیگ قهرمانان آسیا می شود. این موافقت مسئولان ایران و عربستان در موضوع تقویم بازی ها این امید را می دهد که در آینده اختلافات دو کشور برطرف شود و رقابت‌ها لیگ قهرمانان به میزبانی کشورمان برگزار شود.

مهدی تاج به عنوان نماینده کشورمان در این مراسم حضور داشت.
از سراسر وب
ديدگاه کاربران
    برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
    برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.