لوگو آنتن از طریق اپلیکیشن آنتن مسابقات ورزشی روز دنیا را به صورت زنده تماشا کنید
کد خبر: 1410045/39 زمان: 16:58   1396/01/31 بازدید: 19,972

زره سربازان ایرانی از خلیج فارس محافظت می‌کند

جام 20 میلیونی لیگ برتر از جنس طلا و کروم!

جام قهرمانی لیگ برتر که به پرسپولیسی‌ها اختصاص پیدا کرد، از جنس طلا و کروم ساخته شده بود، جامی که بالغ بر 20 میلیون تومان هزینه روی دست سازمان لیگ گذاشت.

به گزارش "ورزش‌سه"، با شروع جشن قهرمانی پرسپولیس بعد از دیدار با پدیده آوردن جام قهرمانی به زمین و استقرار آن روی سکوی مخصوص خیلی ها را متعجب کرد؛ دیگر خبر از جام‌های تکراری که هر سال انتقادهای زیادی از آن می شد، نبود. برق یک جام شیک که از دو رنگ طلایی و نقره ای با سبکی آینه مانند تشکیل شده بود، چشم را می ربایید و خیلی ها در نگاه اول آن را یک جام زیبا توصیف کردند.


درباره جام قهرمانی که دیروز به پرسپولیسی‌ها اهدا شد باید گفت این جام از دو قسمت طلا و کروم تشکیل شده است؛ کناره های جام از زره دو سرباز ایرانی گرفته شده که وسط آن و به قول طراح جام در قلب جام خلیج فارس قرار گرفته است. به طوری که زره دو سرباز ایرانی از خلیج فارس محافظت می کند. در قسمت بالایی جام نیز دو پیکان وجود دارد که نوک پیکان بازهم بر اهمیت خلیج فارس تاکید می کند. 


بخشی از جام از کروم ساخته شده که  شفافیت و حالت آینه مانند آن به این خاطر است و بخش دیگری نیز طلایی است، که اشاره به قهرمانی پرسپولیس دارد. همچنین دستگیره های جام در قسمت پشت آن تعبیه شده است.


قیمت جامی که دیروز به پرسپولیسی‌ها اهدا شد، بالغ بر 20 میلیون تومان است؛ این هزینه توسط سازمان لیگ به طراح و سازنده جام داده شده و جالب اینکه این مبلغ از جام هایی که سال گذشته به استقلال خوزستان اهدا شده، بیشتر است.


فرشاد فرهد، طراح جام سازمان لیگ به "ورزش سه" می گوید: «ما امسال سعی کردیم انتقادهایی که در گذشته نسبت به شکل ظاهری جام ها وجود داشت را از بین ببریم و استقبال مردم نیز خوب بود. فقط کاش سازمان لیگ درباره بلند کردن جام به پرسپولیسی ها آموزش می داد تا در هنگام بلند کردن از دستگیره اصلی آن استفاده شود و قسمت پشتی و کناری جام به جای جلوی آن نمایش داده نشود. با این حال امیدوار هستیم این جام مورد توجه مردم قرار گرفته باشد.»

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
    برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
    برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.