کد خبر: 1453824/1 زمان: 14:09   1396/05/22 بازدید: 1,684

حضور بسکتبال باویلچر بانوان در انتخابی جهان

تیم ملی بسکتبال با ویلچر بانوان در تورنمنت آسیا - اقیانوسیه که به منظور کسب سهمیه مسابقات جهانی آلمان برگزار می شود، شرکت خواهد کرد.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش های معلولان، مریم دهستانی، نایب رئیس انجمن بسکتبال در مورد این رقابت ها گفت: این رقابت ها همزمان در دو بخش مردان و زنان به میزبانی چین برگزار می شود و با حمایت فدراسیون مقرر شد تیم ملی بانوان نیز در این رویداد ورزشی شرکت کند.

 

نایب رئیس انجمن بسکتبال با ویلچر گفت: هنوز اطلاع دقیقی از تیم های شرکت کننده در بخش بانوان نداریم اما بهترین تیم های آسیا و اقیانوسیه قطعا حضور خواهند داشت و از میان تیم های شرکت کننده، تنها دو کشور مجوز حضور در مسابقات قهرمانی جهان را دریافت می کنند.

 

دهستانی تصریح کرد: تیم ملی بسکتبال با ویلچر بانوان تاکنون تنها در یک اعزام برون مرزی که مسابقات پاراآسیایی اینچئون بود، حضور یافته و این اعزام، دومین تجربه ملی پوشان در یک رویداد برون مرزی است. بر این اساس انتظار مقام از تیم نداریم اما ورزشکاران انگیزه های بسیار خوبی دارند و کادر فنی و انجمن نیز تلاش می کنند تا تیم را در شرایط خوب به این مسابقات اعزام کنند.

 

وی در ادامه اضافه کرد: از مسابقات قهرمانی کشور و لیگ های باشگاهی سالهای گذشته، نزدیک به ۲۰ ورزشکار که جوانان نیز در میان آنها حضور دارند، انتخاب شده اند که به اردو دعوت می شوند. در نهایت و پس از برگزاری سه مرحله اردو، تیم با ترکیب ۱۲ ملی پوش به  مسابقات چین اعزام می شود.

 

نایب رئیس انجمن بسکتبال با ویلچر خاطر نشان کرد: مسابقات انتخابی قهرمانی جهان در منطقه آسیا و اقیانوسیه، اواخر مهرماه در چین برگزار می شود و فرصت چندانی نداریم، به همین خاطر بازیکنان و کادر فنی تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا عملکرد خوبی در این رقابت ها به نمایش بگذارند.

 

دهستانی گفت: این اعزام تجربه ی بسیار خوبی برای تیم ملی بانوان خواهد بود و ملی پوشان جوانی که در تیم حضور دارند نیز می توانند تجربیات بسیار ارزشمندی از این اعزام بدست بیاورند و در نهایت پشتوانه ی خوبی برای آینده بسکتبال با ویلچر بانوان باشند.

 

وی در پایان اعلام کرد: اولین مرحله از تمرینات تیم ملی بانوان برای اعزام به این مسابقات از هشتم شهریور ماه آغاز می شود و اسامی مدعوین و همین طور کادر فنی نیز به زودی اعلام خواهد شد.

 

تورنمنت بسکتبال با ویلچر آسیا و اقیانوسیه، انتخابی مسابقات قهرمانی جهان آلمان، از ۲۹ مهر ماه تا ۷ آبان ماه سال جاری به میزبانی چین برگزار خواهد شد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
    برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
    برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.