کد خبر: 1453843/43 زمان: 15:22   1396/05/22 بازدید: 21,898

 خاطره جالب مغز پرسپولیس در دهه شصت

عاشوری: به محمدخانی پاس دادم  پیوس بامن قهر کرد

محسن عاشوری نام بزرگ و قابل احترامی برای هواداران پرسپولیس است.

به گزارش "ورزش سه"،  او یکی از مردان اصلی و ستاره دوران طلایی پرسپولیس در دهه های شصت و هفتاد است. از بهترین هافبک های بازیساز فوتبال ایران که چند آقای گل درجه یک را تحویل فوتبال ایران داده است. بازیکنی که گفته می شد علی پروین سرمربی وقت پرسپولیس شیفته بازی او  بوده است. شایعه بود پروینی که به سخت گیری معروف است برای محسن عاشوری برنامه تمرینی متفاوت و سبک تری در نظر می گرفت چرا که کاملا با ویژگی ها و توانایی های فنی بهترین پاسور زمانه آشنا بود. محسن عاشوری بعد از فوتبال هم مثل زمان بازی کردنش آرام و کم سرو صدا است. او اینروزها سرمربی تیم فوتبال شهرداری فومن است و قصد دارد این تیم را از لیگ دو به لیگ یک بیاورد. 


نکته جالب این که مرتضی کرمانی مقدم همبازی سابق عاشوری در پرسپولیس کمک او در تیم شهرداری فومن است.  عاشوری با تایید این موضوع در رابطه با این که آیا مرتضی کرمانی مقدم هم از پاسهای دقیق او در زمان بازی کردن بهره برده است گفت:« پاس گل های من به مرتضی(کرمانی مقدم) آنقدرها هم نبود چرا که مرتضی  در پستی بازی می کرد که وظیفه دیگری به غیر از گلزنی داشت.»


بهترین بازیساز و پاسور پرسپولیس و فوتبال ایران در دهه های طلایی شصت و هفتاد در پاسخ به این سوال که در زمان حکمرانی اش در میانه میدان و زمانی که تمام توپها برای پخش شدن به او ختم می شد آیا شده که از روی عمد به بازیکنی پاس ندهد؟ گفت:« قرار بود فقط راجع به خودم و کارم صحبت کنیم. می دانم این سوال را برای چه پرسیدید!(می خندد) پس بگذارید یک خاطره برایتان تعریف کنم تا ماجرا بهتر برایتان روشن شود.»


کاپیتان سابق پرسپولیس با بیان خاطره اش گفت:« در دورانی که بازی می کردم ، زمانی همسر خدا بیامرزِ ناصر محمدخانی برای دیدن خانواده اش به  قطر رفته بود. از آنجایی که منزل من و ناصر نزدیک به هم بود اکثرا با هم بودیم و با هم سر تمرین می رفتیم و بر میگشتیم، تا اینکه تیم المپیک شوروی سابق که قهرمان اروپا هم بود برای دو بازی تدارکاتی به ایران آمد و قرار شد یک بازی هم با پرسپولیس بکند.»


او ادامه داد:« در بازی با تیم المپیک شوروی من یک پاس به ناصر(محمدخانی) دادم که از وسط زمین با یک استارت وجدا کردن توپ، خودش را با گلر تک به تک کرد و توپ را گل کرد.کاری که فقط از ناصر برمی آمد.»


ستاره خط میانی پرسپولیس در دهه گذشته افزود:« ما آن بازی را دو بر یک باختیم ولی فرشاد پیوس تا یک هفته با من حرف نمیزد.»


عاشوری در حالی که از یادآوری این خاطره خنده اش گرفته بود گفت:« فرشاد (پیوس) میگفت تو با ناصر مچ شدی و  دیگر من را نمیبینی...»!


او گفت:« شما چه فکر می کنید؟! امروز فکر کنم دیگر همه بدانند که من کاری را که به نظرم درست بود انجام دادم. فرشاد( پیوس) اشتباه فکر می کرد و بعدا به او ثابت شد...»


محسن عاشوری همچنین اضافه کرد:« بعضی چیزها را باید به زمان سپرد. من هم امیدوارم داستانی که در پرسپولیس پیش آمده مثل داستان ما یک سوتفاهم باشد.»


ستاره محبوب پرسپولیسی ها در بخش پایانی صحبتش در رابطه با اینکه آیا پرسپولیسی ها می توانند در انتظار حضور او با تیمش در لیگ یک و لیگ برتر باشند گفت:« راستش از نظر شخص خودم مهم نیست در چه سطحی کار می کنم. من با افتخار در همه رده ها و حتی فوتبال پایه کار کرده ام. مهم تاثیری است که می توانم بگذارم ولی خب نمی توانم منکر شوم که اکنون هدف من و تیمم در وهله اول صعود به لیگ یک است.»


عاشوری در پاسخ به اینکه هواداران فوتبال و بخصوص پرسپولیس دوست دارند اخباربیشتری از او بشنوند هم گفت:« انشالله به وقتش می شنوند.»

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
    برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
    برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.