لوگو آنتن از طریق اپلیکیشن آنتن مسابقات ورزشی روز دنیا را به صورت زنده تماشا کنید!
کد خبر: 1459405/44 زمان: 22:42   1396/06/15 بازدید: 13,584

پهلوان زاده: سعی می کنیم مشکل زود برطرف شود

تعلیق شطرنج ایران به خاطر 120 هزار دلار!

فدراسیون شطرنج ایران به خاطر بدهی 120 هزار دلاری به فیده تعلیق شد.

به گزارش "ورزش سه"، نزدیک به یک سال از برگزاری رقابت های جهانی شطرنج بانوان در ایران می گذرد که هنوز فدراسیون کشورمان درگیر بدهی های باقی مانده از این رقابت ها است.


بارها از سوی فدراسیون جهانی شطرنج(فیده) برای پرداخت این بدهی ها به ایران اخطار داده شد. این مبالغ که جوایز بازیکنان برتر، حق الزحمه داوران و... است، هنوز به صورت کامل از سوی فدراسیون ایران پرداخت نشده است.


حتی پای وزارت ورزش نیز به این ماجرا کشیده شد و مسئولان وزارتخانه قول همکاری در این زمینه دادند. با این حال امروز بالاخره فیده تهدیدهای قبلی خود را عملی کرد و فدراسیون ایران را به حالت تعلیق درآورد.


این در حالی است که هنوز 120 هزار دلار از بدهی فدراسیون ایران به فدراسیون جهانی باقی مانده و تا زمانی که این پول پرداخت نشود، ورزشکاران ایرانی نمی توانند در هیچ مسابقه بین المللی شرکت کنند. این اتفاق زمانی بدتر جلوه پیدا می کند که بدانیم تا چند روز دیگر رقابت های داخل سالن آسیا در ترکمنستان انجام خواهد شد و سارا خادم الشریعه، شطرنج باز زن ایرانی به عنوان پرچمدار کاروان ایران انتخاب شده است.


برای اطلاع دقیق تر از این موضوع به سراغ مهرداد پهلوان زاده، رییس فدراسیون شطرنج رفتیم. وی در پاسخ به سوال خبرنگار "ورزش سه" می گوید: تلاش زیادی برای پرداخت این بدهی انجام شد؛ اما هم بودجه فدراسیون و هم وزارت ورزش محدود است. این تعلیق جای نگرانی ندارد و به محض پرداخت بدهی 120 هزار دلاری می توانیم فعالیت های بین المللی خود را ادامه دهیم. امیدوارم بتوانیم تا هفته آینده این پول را تهیه کنیم و مشکل برطرف شود.

ديدگاه کاربران
    برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
    برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.