لوگو آنتن از طریق اپلیکیشن آنتن مسابقات ورزشی روز دنیا را به صورت زنده تماشا کنید
کد خبر: 1460955/35 زمان: 10:14   1396/06/23 بازدید: 33,806

شوک جادوگر هلندی به فوتبالدوستان سعودی

پاسخ منفی فن مارویک به تمدید قرارداد با عربستان

با وجود گذشت یک هفته از پیشنهاد تمدید قرارداد به سرمربی هلندی از سوی عربستانی ها این موضوع همچنان در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

به گزارش "ورزش سه"، برت فان مارویک سرمربی مشهور هلندی موفق شد بعد از دو دوره غیبت عربستان را با سهمیه صعود مستقیم به جام جهانی 2018 روسیه برساند. موفقیتی که باعث شد تا این مربی گران قیمت هلندی که برای هر سال حضور روی نیمکت این تیم مبلغی در حدود 4.5 میلیون یورو (سه برابر کارلوس کی روش در ایران) دستمزد دریافت می کرد با پیشنهاد قرارداد جدیدی از سوی سعودی ها روبرو شود.


دقیقا یک هفته قبل بود که روزنامه الریاضی در خبری شوک آور به فوتبال عربستان مدعی شد فان مارویک به پیشنهاد تمدید قرارداد پاسخ منفی داده و اعلام کرد بعد از روسیه 2018 از تیم سعودی جدا خواهد شد. بنا به نوشته روزنامه الریاضی مربی هلندی به شدت از برخی تصمیمات و رفتارهای سران فدراسیون عربستان قبل از آخرین بازی این تیم با ژاپن گله مند است.

 


الریاضی در گفتگویی کوتاه با مارویک از قول مربی هلندی نوشت:« خیلی برایم جالب بود که سران فدراسیون چندی پیش از رزرو کمپی که در روسیه به آنها معرفی کرده بودم به خاطر این که اطمینانی از صعود و کار من نداشتند، خودداری کردند و این کمپ به کشور دیگری رسید. حالا می بینم همان افراد که اطمینانی به من نداشتند پیشنهاد تمدید قرارداد می دهند».


سرمربی عربستان ادامه داد:« من تمام تمرکزم روی بازی های عربستان در روسیه معطوف شده و شک نکنید برای این رقابت ها تغییرات گسترده ای در ترکیب تیم خواهم داشت و تمایلی هم به پاسخ دادن به پیشنهاد جدید فدراسیون ندارم، چون می خواهم ماموریتی که در عربستان آغاز کردم را به بهترین نحو ممکن به پایان برسانم».

 


طعنه های تند سرمربی هلندی به سران فدراسیون درست در مقطعی که مارویک حمایت همه جانبه طرفداران سعودی را پشت سر خود حس می کرد، نشان می دهد او تمایلی به ماندن روی نیمکت عربستان ندارد و ترجیح می دهد بعد از جام جهانی روسیه عطای کار در ریاض را به لقایش بسپارد. اتفاقی که امروز بار دیگر به سوژه اصلی رسانه های سعودی تبدیل شد تا جایی که آنها مدعی شدند روند مذاکرات برای تمدید قرارداد متوقف شده و با این روند پیش بینی می شود جادوگر هلندی(لقبی که طرفداران عربستانی به مارویک دادند) حتی قبل از رقابت های جام جهانی جای خود را به مربی دیگری بدهد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
    برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
    برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.