لوگو آنتن از طریق اپلیکیشن آنتن مسابقات ورزشی روز دنیا را به صورت زنده تماشا کنید!
کد خبر: 22715/0 زمان: 22:28   1389/03/13 بازدید: 721

تاریخچه تیم های صاحبنام جامانده از جام جهانی

فرانسه نتوانست به جام جهانی 1994 آمریکا صعود کند. خروس‌ها که در آن سال از وجود ستاره‌هایی همچون ژان پیر پاپن، دیوید ژینولا، اریک کانتونا، دیدیه دشان و مارسل دسایی بهره می‌بردند از 2 بازی پایانی خود مقابل رژیم‌صهیونیستی و بلغارستان تنها به یک امتیاز احتیاج داشتند اما هر 2 بازی را به حریفان خود واگذار کردند تا بعد از سوئد و بلغارستان در جایگاه سوم قرار بگیرند و از صعود به جمع 24 تیم نهایی جام جهانی 1994 آمریکا باز بمانند.

انگلیس 1974
دهه 70 میلادی برای انگلیسی‌ها که نتوانستند در آن حتی به یک تورنمنت معتبر صعود کنند، یک دهه تاریک فوتبالی به حساب می‌آید. بزرگ‌ترین ناکامی آنها عدم صعود به جام جهانی 1974 آلمان غربی بود.انگلیسی‌ها برای صعود به جام جهانی در آخرین بازی خود در مرحله مقدماتی تنها به یک پیروزی مقابل لهستان نیاز داشتند اما این بازی با درخشش دروازه‌بان لهستان با نتیجه یک – یک به پایان رسید و انگلیسی‌ها از صعود به جام جهانی بازماندند.

هلند 1986
بعد از اینکه هلندی‌ها در فینال جام جهانی 1978 مغلوب آرژانتین شدند نسل جدیدی از فوتبال هلند شامل بازیکنان جوانی مانند مارکو فان باستن، فرانک ریکارد، رود گولیت و راب دویت در اوایل دهه 80 میلادی روی کار آمد. با این حال هلند در بازی پلی‌آف صعود به جام جهانی 86 مکزیک با گل لحظات پایانی جورجس گران و با قانون گل زده در خانه حریف مغلوب همسایه خود بلژیک شد و غایب بزرگ جام جهانی نام گرفت.

انگلیس 1994
گراهام تیلور سرمربی وقت سه‌شیرها که در یورو 92 نتایج بسیار ضعیفی کسب کرده بود، در ادامه نتوانست تیم ملی انگلیس را به جام جهانی 1994 آمریکا برساند. انگلیس که در گروه دوم رقابت‌های مقدماتی جام جهانی منطقه اروپا قرار داشت بعد از تیم‌های هلند و نروژ در جایگاه سوم ایستاد و از صعود به جام جهانی بازماند. انگلیس در آن سال‌ها شرایط خوبی را پشت سر نمی‌گذاشت.

یوگسلاوی 1994

یوگسلاوی حتی در مرحله مقدماتی جام جهانی 1994 نیز شرکت نکرد. آنها به دلیل جنگ‌های داخلی خود که در پایان بی‌نتیجه ماند و موجب تقسیم یوگسلاوی به کشورهای بوسنی و هرزگوین، کرواسی، اسلوونی، مقدونیه و چندی بعد صربستان و مونته‌نگرو شد از حضور در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی محروم شدند. در زمان جنگ می‌توان به جرات گفت یوگسلاوی بهترین تیم جهان بود. آنها بازیکنان بزرگی نظیر استویکوویچ و زوانیمير بوبان را داشتند.

فرانسه 1994
فرانسه نتوانست به جام جهانی 1994 آمریکا صعود کند. خروس‌ها که در آن سال از وجود ستاره‌هایی همچون ژان پیر پاپن، دیوید ژینولا، اریک کانتونا، دیدیه دشان و مارسل دسایی بهره می‌بردند از 2 بازی پایانی خود مقابل رژيم‌صهيونيستي و بلغارستان تنها به یک امتیاز احتیاج داشتند اما هر 2 بازی را به حریفان خود واگذار کردند تا بعد از سوئد و بلغارستان در جایگاه سوم قرار بگیرند و از صعود به جمع 24 تیم نهایی جام جهانی 1994 آمریکا باز بمانند.

پرتغال 1998
با حضور ستاره‌هایی چون لوئیس فیگو، روی کاستا و ژائو پینتو، پرتغال بهترین نسل فوتبال خود را بعد از اوزه‌بیو سال 1966 داشت و می‌توانست در جام جهانی 1998 فرانسه بدرخشد اما همانند جام‌های جهانی 1990 و 1994 پرتغال جایی در میان تیم‌های حاضر در این تورنمنت بزرگ نداشت. پرتغال بعد از آلمان و اوکراین در جای سوم گروه قرار گرفت. روی کاستا در بازی مقابل آلمان در برلین وقتی تیمش یک بر صفر پیش بود از بازی اخراج شد.

ديدگاه کاربران
    برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
    برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.