لوگو آنتن از طریق اپلیکیشن آنتن مسابقات ورزشی روز دنیا را به صورت زنده تماشا کنید!
کد خبر: 63461/0 زمان: 14:04   1390/10/09 بازدید: 376

رحمتی:قهرمان نشویم خودمان را نمی‌بخشیم

دروازه بان استقلال می گوید امسال تیم آنها حریفی ندارد و تنها رقیبش برای قهرمانی فقط خود اسقلال است.

سید‌مهدی رحمتی که هفته‌ها با کمردرد شدید درون دروازه استقلال قرار گرفت، می‌گوید آسیب‌دیدگی‌اش برطرف شده و بدون مشکلی درون دروازه استقلال می‌ایستد. او در هفته‌های اخیر کمتر مصاحبه کرده و بهتر است دلیلش را از زبان خودش بخوانید:
شما در کلینیک دکتر نوروزی به مداوای کمرتان پرداختید؟
بله، هفته‌ها از درد شدید رنج می‌کشیدم و قادر به تمرین هم نبودم؛ اما به هر ترتیبی بود بازی می‌کردم تا اینکه رفتم پیش دکتر نوروزی.
این کار شما خلاف قوانین باشگاه نبود؟
قوانین باشگاه شامل مسائل فنی و انضباطی است. من از سال‌های قبل می‌رفتم پیش دکتر نوروزی. زمانی که بازیکن مس بودم آقایان کاظمی، قلعه‌نویی و مظلومی سرمربی تیم شدند ولی من برای مداوا می‌رفتم پیش ایشان. جا دارد صمیمانه از دکتر و همکارانشان تشکر کنم.
باشگاه استقلال با دکتر نوروزی قطع همکاری کرده اما شما، امیر‌آبادی، میداودی، منتظری و... به کلینیک او می‌روید.
زمانی که دکتر نوروزی پزشک استقلال بود، بازیکنان پرسپولیس نزد او می‌رفتند که سرآمد آنها آقای کریم باقری بود. در کار پزشکی جای تعارف وجود ندارد. برای من سلامتی‌ام مهم است و کاری به حرف‌ها ندارم. من نقشی در حضور دکتر نوروزی و جدایی او از استقلال نداشتم ولی قبولش دارم و این یک مسئله شخصی است مگر من می‌توانم به شما بگویم پیش فلان دکتر برو یا نرو.
پزشک استقلال به تو گلایه‌ای نکرد؟
من برای ایشان هم احترام قائل هستم.
الان مصدومیتت برطرف شده؟
کمرم بدجور آسیب دیده بود ولی دکتر نوروزی تشخیص درستی داد و ظرف چند روز بهبود پیدا کردم. باور کنید برای راه رفتن هم درد داشتم. اعصابم خرد شده بود و نمی‌دانستم چه‌کار کنم. در بازی با صنعت‌نفت روی گل دوم که توپ را ناقص دفع کردم کمرم قفل کرد و دستانم واکنش طبیعی‌اش را از دست داد. فردایش دیدم کسی کاری به مصدومیتم ندارد و فقط ایراد گرفته می‌شود، پیش خودم گفتم در این مملکت دل کسی برای دیگری نمی‌سوزد و هر کسی فکر خودش است. یکی از روزنامه‌ها نوشته بود رحمتی با این اوضاع کمرش باید قید فوتبال را بزند، یکی دیگر نوشته بود او دروازه‌بانی بلد نیست، یک کارشناس گفته بود شوت‌زدن بلد نیستم خلاصه ایراد‌هایی که از من گرفتند از دروازه‌بان تیم منتخب مدارس منطقه یک هم نمی‌شد گرفت.
انتقاد سازنده است؟
فرق انتقاد با غرض‌ورزی و تخریب مشخص است اگر قرار بود نقطه ضعف نداشته باشم که در تیم‌های بزرگ اسپانیا یا انگلیس بازی می‌کردم نه اینجا. اما خداوکیلی بزرگ‌ترین دروازه‌بانان جهان هم روز بد دارند و در طول یک فصل 2،3 بازی بد انجام می‌دهند. من در 5 سال اخیر 5 تا گل بد نخورده‌ام اما متأسفانه بعضی‌ها نشسته‌اند تا من مرتکب اشتباهی شوم. در برخی مواقع در حالی که تقصیری نداشته‌ام مرا کوبیدند. می‌توانستم جواب تند بدهم اما دیدم این حرف‌ها در خلق و خوی من نیست. می‌توانستم به آقای کارشناس بگویم شما با صفر بازی ملی و بردن 2،3 تیم به سمت انحلال چرا در رسانه ملی مرا تخریب می‌کنی، می‌توانستم به آن نویسنده بگویم درباره دروازه‌بان نوشتن تخصص لازم دارد اما به روی خودم نیاوردم. راهش این است در اوقات فراغت به جای مطالعه آن رسانه‌ها بروم سراغ کار‌های دیگر.
از عملکرد خودت در نیم‌فصل اول رضایت داری؟
این را مربیان و هواداران باید بگویند. اگر یک بازی خوب نداشتم فکر می‌کنم بوده که در برخی بازی‌ها فراتر از وظایف یک دروازه‌بان عمل کنم. برایم جالب است برخی بزرگان مصاحبه کردند و گفتند اگر رحمتی نبود استقلال نصف امتیازاتش را نداشت آن‌وقت سر بازی صنعت‌نفت بدون درنظر گرفتن مصدومیتم مرا کوبیدند. به‌هرحال این هم طبیعت مستأجر بودن در تیم‌های بزرگ است.
منظورت چه بود؟
آنهایی که باید بگیرند متوجه شدند چه گفتم.
صدای خنده دیگران می‌آید، کجایی آقا مهدی؟
داخل اتومبیل کاپیتان امیر‌آبادی! همراه با دیگر دوستان می‌رویم مجلس ختم یکی از بزرگان.
راستی تصور می‌شد بازوبند را به تو بدهند که سابقه ملی بالایی داری؟
تصمیم‌گیرنده من نیستم (امیر‌آبادی با صدای بلند می‌گوید آقا کاپیتان تیم‌ملی است و افتخار نداد بازوبند را از من بگیرد.)
به نظر می‌رسد با همبازیانت رابطه صمیمانه‌ای داری؟
چرا نداشته باشم. من با اکثر همبازیانم در استقلال، تیم‌ملی و باشگاه‌های دیگر رابطه دوستانه‌ای دارم.
رفتن فرهاد مجیدی برای استقلال چه تبعاتی دارد؟
فرهاد بازیکن خوب و مؤثری بود که رفت اما با تلاش سایر نفرات استقلال باید همین راه را ادامه دهد.
جدی‌ترین رقیب استقلال از نگاه مهدی رحمتی؟
من مس کرمان، مس سرچشمه، ملوان، شاهین بوشهر و... را حریفان قدرتمندی می‌دانم و معتقدم در هر بازی باید نهایت تلاش را به خرج داد و 3 امتیاز را گرفت. بزرگ‌ترین رقیب استقلال خود استقلال است. سپاهان، نفت تهران، ذوب‌آهن، تراکتور‌، صبا باتری و... هم عملکرد خوبی در لیگ داشته‌اند اما در صورت عدم قهرمانی استقلال ما خودمان را نخواهیم بخشید.
اهداف تو برای فصل جاری چیست؟
قهرمانی در لیگ و جام‌حذفی و موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا با استقلال و اهداف ملی‌ام هم که مشخص است، حضور در جام‌جهانی و قهرمانی آسیا.
ديدگاه کاربران
    برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
    برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.