حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1230128/2 زمان: 20:00   1393/12/27 بازدید: 130,914

اولین برد ایران مقابل عربستان

شاهکار جوانان نفت تهران در آزادی

شاگردان علیرضا منصوریان با بازگشتی فوق العاده توانستند بازی باخته را در عرض 5 دقیقه به برد تبدیل کنند.

به گزارش "ورزش سه" در چارچوب دور سوم از مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا نفت تهران در استادیوم آزادی میزبان الشباب عربستان بود و موفق شد نماینده عربستان را با شکست بدرقه کند.

استادیوم آزادی تماشاگر: 2 هزار نفر
کارت زرد: الخیبری (27) از الشباب؛ بیرانوند (42) ابراهیمی (80) از نفت تهران

نفت ایران:
 علیرضا بیرانوند، سیامک کوروشی، لئوناردو پادوانی، مهدی شیری، وحید حمدی نژاد، علیرضا عزتی، کمال کامیابی نیا، ایمان مبعلی، غلامرضا رضایی، وحید امیری (77 ابراهیمی)، علی قربانی و امیر ارسلان مطهری
سرمربی: علیرضا منصوریان

الشباب عربستان:
ولید عبداله (35 الویس)، عبداله الاستا، عامر هارون، حسن معاث، محمد اول، رافینیا، احمد عتیف، عبدالمالک الخیبری، بدرالساطین، عبدالرحمان الخیبری و نایف هزازی
سرمربی: خایمه پاچکو

شرح گل:
نفت تهران صفر الشباب یک (دقیقه 43 نایف هزازی): هزازی که ضربه پنالتی را با زیرکی گرفته بود پشت این ضربه قرار گرفت و در حالی که بیرانوند نتوانست جهت توپ را تشخیص دهد و نظاره گر بود گل اول تیمش را به ثمر رساند.
نفت تهران یک الشباب یک (دقیقه 89 ارسلان مطهری): پاس رو به عقب لئوناردو پادوانی با استپ سینه و ضربه زیبای ارسلان مطهری همراه شد تا دروزاه الشباب باز شود.
نفت دو الشباب یک (دقیقه 90 لئوناردو پادوانی): کرنر ایمان مبعلی با ضربه سر ارسلان مطهری همراه شد و در ادامه ضربه چکشی غلامرضا رضایی را لئوناردو پادوانی با ضربه سر به گل برتری نفت تبدیل کرد.

دقایق حساس:
دقیقه 5: تیم نفت روی پرتاب اوت دستی صاحب یک موقعیت گلزنی شد که مهاجم این تیم با بی‌دقتی توپ را به بالای دروازه الشباب زد.
دقیقه 10: مدافعان تیم الشباب توپ را در محوطه جریمه با دست کنترل کردند که بازیکنان نفت معتقد بودند داور باید برای آنها پنالتی اعلام کند اما داور چنین اعتقادی نداشت.
دقیقه 15: شوت ایمان مبعلی از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از بالای دروازه الشباب به بیرون رفت.
دقیقه 33: علی قربانی در  برای نفت در موقعیت آفساید گلزنی کرد.
دقیقه 34: وحید امیری روی پاس عمقی کمال کامیابی‌نیا در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان الشباب قرار گرفت که ضربه امیری با بدشانسی و اختلاف اندکی از کنار دروازه الشباب به بیرون رفت.
دقیقه 42: نایف هزازی ستاره تیم عربستان در جام ملت ها از تله آفساید نفتی ها عبور کرد و بعد از دریبل بیرانوند او را مجبور به خطا کرد تا داور ضمن اعلام یک ضربه پنالتی، به دروازه بان نفت هم کارت زرد نشان دهد.
دقیقه 44: غلامرضا رضایی یک دقیقه بعد از گلی که نفت دریافت کرد فرصت داشت تا بازی را به تساوی بکشاند اما ضربه اش در حالتی نامتعادل از کنار قفس توری به بیرون رفت.
دقیقه 57: سانتر زیبای مهدی شیری از جناح راست با ضربه سر فوق العاده کمال کامیابی نیا همراه شد اما این صحنه زیبا با بدشانسی محض نفت تهران از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 61: سانتر وحید امیری از جناح چپ با ضربه سر ارسلان مطهری روانه دروازه الشباب شد اما دورازه بان تیم عربستانی با یک واکنش زیبا توپ را از زیر تیر افقی دروازه بیرون کشید.
دقیقه 94: ضربه محکم حسین ابراهیمی از پشت محوطه جریمه را دروازه بان الشباب به سختی دفع کرد.

شرح بازی:
نفت با هدایت علیرضا منصوریان موفق شد در نیمه دوم دو گل به ثمر برساند و گل نیمه اول هزازی را بی ثمر کند.
پادوانی که هفته گذشته گل برتری تیمش برابر استقلال را به ثمر رسانده بود در برابر الشباب هم علیرضا منصوریان و نفت را به سه امتیاز ارزشمند رساند.
نفت با این سه امتیاز با چهار امتیاز جایگاه خود را در جدول بهتر کرد تا به صعود امیدوارتر باشد.

اتفاق ویژه:
در دقیقه 35 این دیدار طی برخوردی که بین دروازه بان الشباب و پادوانی به وجود آمد، ولید عبداله دچار مصدومیت شدید شد و از زمین بازی خارج شد تا محمد الویس جانشین او شود.

حاشیه بازی:
*داور برای نیمه اول 6 دقیقه زمان تلف شده در نظر گرفت. این زمان با توجه به مصدومیت دروازه بان الشباب منطقی بود.
* با توجه به اتمام روزهای کاری در تهران استقبال خوبی از این بازی به عمل نیامده است.
*علیرضا منصوریان سرمربی نفت با جنب و جوش زیاد کنار زمین سکون اش در بازی استقلال را جبران کرد.
*نایف هزازی مهاجم الشباب بعد از سرنگونی در محوطه جریمه از داور می خواست تا بیرانوند را اخراج کند اما داور به درخواست او پاسخ منفی داد .
* فرار هزازی از کمند مدافعان نفت پیش از پنالتی آفساید به نظر می رسید .
از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.