کد خبر: 1288865/7 زمان: 17:05   1394/09/22 بازدید: 18,798

فولاد بازهم باخت

فولاد 1 - نفت 2؛ برد نفت با درخشش نانگ

تیم نفت توانست بازی باخته را با دو گل نانگ و وحید امیری به پایان برساند.

به گزارش "ورزش سه"، تیم فولاد خوزستان که در نیمه نخست با یک گل به برتری رسیده بود، در پایان نیمه دوم مقابل میهمانش نفت تهران تن به شکست ۲ بر یک داد.
در این بازی که در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار شد، مهدی دغاغله در دقیقه ۱۷ گل برتری تیم فولاد خوزستان را وارد دروازه نفت کرد اما آلوز نانگ بازیکن فصل پیش فولاد در دقیقه ۵۱ گل تساوی نفت تهران را به ثمر رساند. در دقیقه ۷۹ اما وحید امیری دومین گل تیم نفت را وارد دروازه فولاد میزبان کرد تا در این بازی مهم به پیروزی دست یابد.
شاگردان تهرانی علیرضا منصوریان با این پیروزی ۱۶ امتیازی شدند و لطف تفاضل گل بهتر نسبت به تیم‌های ملوان بندرانزلی و پدیده مشهد به رده دهم جدول صعود کرد. فولاد هم با این باخت و ۹ امتیاز قبلی در جایگاه چهاردهم باقی‌ماند.

هفته چهاردهم رقابت های لیگ برتر، ساعت 15:00 ورزشگاه غدیر اهواز
داور:حسین زرگر، کمک ها: امیرسبحانی و امیررضا آشور ماهانی

فولادخوزستان:
علی سلیمی ، محمدرضا خانزاده، مساریچ، بهمن کامل، مهرداد جماعتی، مهدی بدرلو(هادی حبیبی85)، چاگو، ساسان انصاری، امیرحسین فشنگچی(هادی حبیبی نژاد 82)، حسین ابراهیمی و مهدی دغاغله
سرمربی: دراگان اسکوچیچ

نفت تهران:
علیرضا بیرانوند(٤٦ شیخ ویسی)، سیامک کوروشی، محمد دانشگر، سعید لطفی(مجتبی حق دوست35)، وحید حمدی نژاد، مهدی شیری، ایمان مبعلی، آرش رضاوند، وحید امیری، علی قربانی(امیرارسلان مطهری 78) و آلویز نانگ
سرمربی: علیرضا منصوریان

اخطار

سعید لطفی(6) از نفت تهران
ساسان انصاری(10)  - فشنگچی(٢١) از فولاد

شرح گل

١-٠(فولاد): مهدی دغاغله توپ را پشت ١٨ قدم از دفاع نفتی ها قاپید و شوت از راه دور او با برخورد به مدافع نفتی ها تغییر مسیرداد و به درون گلزرفت.
١-١( نفت تهران): اشتباه بهمن کامل یک اوت به نفتی ها تقدیم کرد و در ادامه سانتر نفتی ها با ضربه سر قربانی همراه شد و نانگ در بین مدافعین فولاد توپ را به گل تبدیل کرد.
١-٢(فولاد): پاس نانگ، وحید امیری را در موقعیت تک به تک قرار داد و او سلیمی را مغلوب کرد.

شرح بازی:

فولاد خوزستان بازی را تهاجمی آغاز کرد و در چند دقیقه ابتدایی به سه کرنر متوالی رسید اما بهره ای از این ضربات نصیب این تیم نشد. پس از فروکش کردن حملات ابتدایی تیم فولاد و متعادل شدن جریان بازی، این مهدی دغاغله بود که با یک ضربه غافلگیر کننده از پشت محوطه جریمه، دروازه نفت را باز کرد تا شادی را به اردوی میزبان بیاورد.
بازیکنان نفت پس از دریافت این گل از لاک دفاعی خارج شدند و برای جبران گل خورده پیش کشیدند. بازیکنان نفت با ارسال های بلند ایمان مبعلی و حرکات پا به توپ وحید امیری از کناره های زمین، سعی در تغذیه کردن علی قربانی و آلویس نانگ در پیشانی خط حمله داشتند اما در نیمه اول راه به جایی نبردند. ضمن اینکه تیم نفت به دلیل آسیب دیدگی سعید لطفی مجبور به یک تعویض ناخواسته شد.
تیم فولاد هم با استفاده از بازیگردانی مهدی بدرلو و ماتیاس چاگو، ضمن کنترل جریان بازی، چشم به حرکات ساسان انصاری و مهدی دغاغله در فضاهای خالی خط دفاعی نفت و ضربات حسین ابراهیمی از پشت محوطه جریمه داشت ولی به جز گل دغاغله، هیچ کدام از فرصت های گلزنی فولاد در 45 دقیقه نخست کارساز نشد تا این نیمه با تک گل مهدی دغاغله به سود فولاد تمام شود.
با آغاز نیمه دوم، تیم نفت که علیرضا بیرانوند دروازه بان خود را هم به دلیل آسیب دیدگی از دست داده بود، برای جبران گل خورده به خط دفاعی فولاد فشار آورد و هفت دقیقه پس از آغاز این نیمه بود که روی یک حرکت ترکیبی توسط آلویس نانگ به گل مساوی رسید تا همه چیز برابر شود.
بازیکنان دو تیم که نیاز به کسب سه امتیاز این مسابقه داشتند، ادامه این دیدار برای رسیدن به گل پیروزی تلاش زیادی کردند. ابتدا ضربه زمینی حسین ابراهیمی در دقیقه 68 به تیر عمودی دروازه نفت برخورد کرد و به زمین بازگشت و 10 دقیقه پس از این صحنه بود که تیم نفت به گل دوم رسید.
تیم نفت بعد از رسیدن به گل دوم دست به دفاع زد و دراگان اسکوچیچ که نتیجه را از دست رفته می دید، دست به سه تعویض متوالی طی پنج دقیقه زد اما این تعویض های دیرهنگام و بازی بدون برنامه تیم فولاد راه به جایی نبرد و فولاد خوزستان خوش شانس بود که مجتبی حقدوست بازیکن جوان خوزستانی تیم نفت در واپسین لحظات وقت تلف شده، یک فرصت تک به تک عالی را هدر داد تا این مسابقه در نهایت با نتیجه دو بر یک به سود نفت تمام شود.


بهترین بازیکن: 

آلویس نانگ ستاره تیم مفت در برابر تیم سابق خود بود، او یک گل زد و یکپاس گل داد تا نفت برابر فولاد پیروز شود.

اتفاق ویژه:

بازی دو تیم فولاد و نفت در غدیر بدون تماشاگر برگزار شد و این اتفاق روی بازی دو تیم تاثیر ویژه‌ای داشت.

دقایق حساس:

دقیقه ١: کرنر ساسان انصاری از سمت چپ را مدافعین بازهم به کرنر فرستادند.
دقیقه ٤: پاس بلند وحید امیری با ضربه سر حمدی نژاد همراه شد اما سلیمی توپ را در آغوش گرفت.
دقیقه ٨ : شوت از راه دور چاگو با اختلاف کم به بیرون رفت.
دقیقه ١٢: همکاری فوق العاده فولادی ها با یکدیگر توپ را به چاگو رساند اما ضربه این بازیکن را بیرانوند در اختیار گرفت.
دقیقه ١٥: پاس فوق العاده مبعلی به قربانی رسید اما ضربه این بازیکن را سلیمی فوق العاده دفع کرد، البته داور این صحنه را آفساید اعلام کرده بود.
دقیقه ٤١: سانتر از کنار نفتی ها را حق دوست به گل تبدیل کرد اما داور قبل ازآن اوت اعلام کرده بود.
دقیقه ٤٥: سانتر مبعلی از سمت راست را دانشگر با ضربه سر با اختلاف کم به بیرون فرستاد.
دقیقه٤٥+١: ضربه آزاد ایمان مبعلی با اختلاف بسیار کم به بیرون رفت.
دقیقه ٦٨: شوت از راه دور حسین ابراهیمی به تیرک دروازه برخورد کرد و به گل نرفت.

حاشیه:

*اسماعیل شریفات تنها بازیکن محروم فولاد خوزستان است ، امیدخالدی و یوسف وکیا به دلیل مصدومیت نمی توانند در این بازی به میدان بروند.
*حمید بوحمدان، پیام صادقیان، عباس بوعذار، علیرضا عزت کرامت، کارلوس سانتوس، سید جلالی حسینی از جمله بازیکنانی هستند که نمی توانند نفت را در این بازی همراهی کنند.
*نانگ پس از 217 روز بازهم باید در غدیر اهواز بازی کند.
* به دلیل اتفاقات افتاده در بازی برابر استقلال تهران این بازی بدون تماشاگر برگزار می شود.
*امیدخالدی بازیکن مصدوم فولادخوزستان برای دیدن بازی هم تیمی هایش به ورزشگاه آمده است.
*پیش از شروع بازی نانگ، سیامک کوروشی و مهدی شیری به سمت دراگان اسکوچیچ رفتند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.