حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1301362/4 زمان: 18:55   1394/11/13 بازدید: 200,269

هفته هجدهم با هیجان به پایان رسید

پرسپولیس 2 - سپاهان 2؛ خون در رگ‌های لیگ

بازی زیبا، حضور پرشور تماشاگران و 4 گل در کنار اخراج و اخطار و ...؛ این تمام چیزی است که از فوتبال انتظار داریم و در بازی دو تیم شاهد آن بودیم.

به گزارش "ورزش سه"، این مسابقه همه چیز داشت و در حالی که پرسپولیس می‌توانست با استفاده از فرصت‌های دقایق پایانی بازی را به سود خود تمام کند، مسابقه با تساوی پرگل به پایان رسید. برانکو ایوانکوویچ و ایگور استیماچ در نهایت در یک 90 دقیقه پرشور به تساوی رسیدند تا برانکو برای اولین بار در لیگ نتواند مربی خارجی حاضر در آن را مغلوب کند.


استادیوم آزادی               تماشاگر: 75 هزار نفر
داور: بیژن حیدری     کمک داوران: محمدرضا منصوری و بابک داوری

پرسپولیس:

الکساندر لوبانف، محسن بنگر، علیرضا نورمحمدی، رامین رضاییان، بابک حاتمی، کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی(علی علیپور 46)، محسن مسلمان، مهدی طارمی، فرشاد احمدزاده (کمندانی 70) و امید عالیشاه
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

سپاهان:

رحمان احمدی، عبدالله کرمی، لئوناردو پادوانی، محرم نویدکیا(سنیاد ایبریچیچ 65)، محمدرضا خلعتبری(منوچهری 73)، لوسیانو پریرا(علی احمدی 88)، حبیب گردانی، وریا غفوری، علی کریمی، فوسیل موسایف و رسول نویدکیا
سرمربی: ایگور استیماچ


اخطار

محسن مسلمان (26) - بابک حاتمی(83) از پرسپولیس
لوسیانو پریرا (26) - علی کریمی(33) از سپاهان

اخراج

لئوناردو پادوانی(76)

 
شرح گل

پرسپولیس صفر سپاهان یک: (دقیقه 10، فوضیل موسی اوف): اولین حرکت جدی سپاهانی ها با ضربه کرنر این تیم همراه بود که در ادامه موسی اوف موفق شد روی ارسال دیدنی نویدکیا و بدون مزاحمت دروازه لوبانف را باز کند.
پرسپولیس یک سپاهان یک: (دقیقه 50، علی علیپور): روی سماجت رامین رضاییان و در ادامه ارسال امید عالیشاه، علی علی پور موفق شد با ضربه سری دیدنی دروازه رحمان احمدی را باز کند و این دروازه بان را تسلیم کند.
پرسپولیس یک سپاهان 2: ( دقیقه 65، پریرا): حضور موثر ایبریچیچ در همان دقیقه اول با یک پاس دیدنی درون محوطه جریمه همراه بود که اشتباه مدافعان پرسپولیس توپ را در اختیار پریرا قرار داد و او دروازه لوبانف را از روی نقطه پنالتی باز کرد.
پرسپولیس 2 سپاهان 2: (دقیقه 75، کمال کامیابی نیا): ارسال بابک حاتمی درون محوطه جریمه با ضربه ناقص طارمی همراه بود و در ادامه این کامیابی بود که با ضربه ای سهمگین و قدرتمند اولین گل خود در ترکیب پرسپولیس و تساوی این تیم در این بازی را به ثبت رساند.
شرح بازی:


مطابق انتظار بازی دو تیم در نیمه دوم از زیبایی بالاتری نیز برخوردار بود و دو تیم با به ثمر رساندن 3 گل در این نیمه و یک اخراج فستیوال بازی زیبا را بخوبی به نمایش گذاشتند تا طرفداران نیز راضی به خانه های شان برگردند.
برانکو با تعویضی فوق العاده علی علیپور را در ابتدای نیمه دوم به زمین فراخواند تا او گل اول تیمش را به زیبایی به ثمر برساند. در ادامه نیز حملات دو تیم دو گل دیگر در پی داشت و سهم هر تیم از این فرصت ها یک گل بود. شیمبا و کامیابی نیا زننده گل های تیم های خود بودند.
دقایق پایانی این بازی اما تماشاگران را کاملا میخکوب کرده بود و فرصت های ایده آل در کنار اخراج پادووانی هر لحظه سرخپوشان را به برد امیدوارتر کرده بود اما در نهایت سوت حیدری به نشانه پایان 94 دقیقه تلاش دو تیم باتساوی دو بر دو به صدا در آمد.

بازیکن برتر:

رحمان احمدی را می توان علیرغم دریافت دو گل بهترین بازیکن این دیدار معرفی کرد و اگر سوپر واکنش های او در دقایق پایانی نبود سپاهان با قبول شکست باید آزادی را ترک می کرد. او در روزی که دو سوپر گل دریافت کرد با ناکام گذاشتن مهدی طارمی در سه صحنه نقش پررنگی در این تساوی داشت.
کمال کامیابی نیا نیز در ترکیب برانکو ضمن انجام وظایف خود در خط میانی گل تساوی تیمش را به ثمر رساند و می توان از او نیز در کنار رحمان احمدی به عنوان برترین بازیکنان زمین یاد کرد.
تلاش دو تیم برای ارائه یک بازی زیبا و فوق کلاس فوتبال ایران در نهایت قابل تقدیر است.

اتفاق ویژه:

پر شدن سکوهای آزادی، ارائه فوتبال زیبا از دو تیم و در نهایت حضور کارلوس کی روش در بدو حضورش در ایران در استادیوم آزادی همگی از اتفاقات ویژه این بازی بودند که باعث شدند اتفاقات تلخ مثل فحاشی طرفداران به خلعتبری، شادی غیر حرفه ای این بازیکن، ترکاندن ترقه و ... را نادیده بگیریم.
دقایق حساس

دقیقه 9: مهدی طارمی با فشار روی عبدالله زاده او را مجبور کرد تا توپ را به اوت بفرستد و البته سرخ ها نتوانستند از این ضربه سودی ببرند.
دقیقه 18: ارسال محرم نویدکیا از جناح راست تیم سپاهان درون محوطه جریمه پیش از اینکه خلعتبری را صاحب فرصت کند توسط لوبانف جمع شد. در ادامه نیز مسلمان قصد داشت با ارسالی بلند طارمی را صاحب موقعیت کند که عبدالله زاده در بین راه توپ را قطع کرد.
دقیقه 24: ارسال از جناح چپ سپاهان به درون محوطه جریمه با ضربه رسول نویدکیا همراه بود و البته توپ با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
دقیقه 36: بار دیگر ارسال کرنر و باز هم فوضیل موسی اف بدون مزاحمت صاحب فرصت سرزنی شد که این بار توپش با اختلاف کمی از کنار دروازه لوبانف به بیرون رفت.
دقیقه 42: در یک رفت و برگشت توپ در پشت محوطه جریمه به رسول نویدکیا رسید که شوت این بازیکن با اختلاف زیادی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 55: فرار شیمبا و مشایعت دو دفاع میانی پرسپولیس با او تا درون محوطه جریمه ادامه یافت تا در نهایت نورمحمدی با تکل توپش را به کرنر بفرستد.
دقیقه 56: ارسال کرنر مواج نویدکیا در حالی با ضربه خطرناک خلعتبری همراه شد که کمک داور پیش از آن این ارسال را خارج از زمین دانست و اوت به سود پرسپولیس شد.
دقیقه 58: فرار دیدنی شیمبا پشت خط دفاعی پرسپولیس باز هم با تکل دیدنی نورمحمدی سودی برای این تیم نداشت.
دقیقه 63: سماجت سپاهانی ها درون محوطه جریمه پرسپولیس در نهایت با ضربه وریا غفوری همراه بود که توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 73: ضربه سر مهدی طارمی برای مسلمان با شوت تکضرب او همراه بود که در نهایت این ضربه از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 77: در حالی که ایبریچیچ یک فرصت فوق العاده را برای تیمش از دست داد، این توپ در ادامه به مهدی طارمی در میانه زمین رسید و او با استارتی دیدنی و جا گذاشتن مدافع سپاهان در موقعیت گل قرار گرفت که پادووانی با تکل از پشت ضمن اخراج فرصت خوبی برای سرخ ها برای رسیدن به گل از روی ضربه ایستگاهی مهیا کرد.
دقیقه 79: این ضربه ایستگاهی را رامین رضاییان که این روزها ضرباتش را به خوبی می زند زد که توپ از بالای دروازه با مشایعت رحمان احمدی به بیرون رفت.
دقیقه 83: روی یک ضربه ایستگاهی حبیب گردانی توپ را به درون محوطه جریمه ارسال کرد که در ادامه لوبانف با مشت توپ را از محوطه جریمه دور کرد.
دقیقه 85: امید عالیشاه بار دیگر از درون محوطه جریمه شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که توپش با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 87: روی یک حرکت زیبا از سوی عالیشاه و علیپور با ارسال مهاجم گلزن درون شش قدم برای طارمی او ایده آل ترین فرصت خود را برای گل زدن از دست داد تا کاملا شایسته دریافت سیمرغ گل نزن ترین مهاجم هفته باشد.
دقیقه 90: در یک درگیری برای تصاحب توپ بین نورمحمدی و منوچهری، کاپیتان پرسپولیس بعد از اعلام خطای مهاجم سپاهان با او برخورد داشت که حیدری دستور به ادامه بازی داد تا استیماچ به شدت از این مساله عصبانی باشد.
دقیقه 90: ارسال بابک حاتمی از روی سر طارمی با اختلاف کمی به بیرون رفت.
دقیقه 91: مهدی طارمی از درون محوطه جریمه صاحب فرصت شوتزنی شد که رحمان احمدی با خروجی دیدنی مانع از به ثمر رسیدن توپ این بازیکن شد.
دقیقه 91: ارسال عالیشاه از جناح راست در حالی که طارمی برای زدن ضربه سر خیز برداشته بود با خروج رحمان احمدی ناکام ماند تا هت تریک این دروازه بان در تقابل با طارمی بار دیگر به سود شماره یک سپاهان به پایان برسد.
از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.