حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1321375/24 زمان: 19:56   1395/02/09 بازدید: 37,069

پرگل‌ترین بازی هفته در یادگار

تراکتور4 - ملوان 2؛ حمله به سهمیه آسیایی

سرخپوشان تراکتورسازی با یک برد پرگل در ورزشگاه یادگار امام ملوان را شکست دادند و 45 امتیازی شدند تا کماکان شانس کسب سهمیه آسیایی را داشته باشند.

به گزارش "ورزش سه"، برای تراکتورسازی فرزاد حاتمی (2بار)، سروش رفیعی و بختیار رحمانی گل زدند و گل‌های ملوان توسط درویشی و کنعانی‌زادگان به ثمر رسید. ملوان با این شکست در رده جدول سیزدهم جدول باقی ماند و تراکتور با 45 امتیاز برای موفقیت احتیاج به پیروزی در دو بازی باقیمانده دارند.


هفته بیست و هشتم لیگ برتر ، ساعت 18  ورزشگاه یادگار امام تبریز
داور: تورج حق وردی          کمک‌ها : رضا سخندان، علی دودانگه

تراکتورسازی تبریز:

محمدرضا اخباری، محمد ایرانپوریان، شجاع خلیل زاده، کاردوسو، سعید آقایی، سینا عشوری، شاهین ثاقبی(75 آگوستو سزار)، مهدی کیانی، سروش رفیعی، بختیار رحمانی(66 ایوب کلانتری)، فرزاد حاتمی(2+90 خالد شفیعی)
سرمربی: امیر قلعه نویی

ملوان بندرانزلی:

آیدین قویدل، عزت اله پورقاز، محمدحسین کنعانی، حسین ماهینی، عزیز معبودی(48 حامد نورمحمدی)، سعید یوسف زاده، مازیار زارع، محمد آبشک، صادق محرمی(65 حسین مجلی)، رضا درویشی و سیدجلال رافخایی سرمربی: محمد احمدزاده


اخطار

کیانی(60) از تراکتورسازیشرح گل ها:

تراکتورسازی 1 ملوان 0 (دقیقه 8، فرزاد حاتمی) : حملات ابتدایی تراکتورسازان جواب داد و فرزاد حاتمی توانست از خلا بین مدافعان ملوانی ها استفاده کند و با ضربه ای دقیق و حرفه ای دروازه این تیم را باز کند.

تراکتورسازی 1 ملوان 1 (دقیقه 10، رضا درویشی) : تنها دو دقیقه پس از گل تراکتوری ها ملوانی ها موفق به پاسخ شدند و پاس پشت مدافعان ملوانی ها با فرار دیدنی رضا درویشی همراه شد و وی پس از یک مهار خوب با بغل پایی دقیق دروازه تبریزی ها را باز کرد.

تراکتورسازی 2 ملوان 1 (دقیقه 1+45، فرزاد حاتمی) : مهاجم سابق ملوانی ها که گویا امروز روز اوست، در گوشه محوطه جریمه صاحب توپ شد و با ضربه روپا و چکشی این توپ را به گوشه دروازه ملوانی ها زد.

تراکتورسازی 3 ملوان 1 (دقیقه 56، سروش رفیعی) : بازهم فرزاد حاتمی اما این این بار در نقش پاسور برای تراکتوری ها تاثیرگذار بود و توپ او را سروش رفیعی پس از دفع، با حرکتی فنی و دیدنی مدافع و دروازه بان ملوان را جا گذاشت و سپس با ضربه ای دقیق دروازه خالی از دروازه بان ملوانی ها را باز کرد.

تراکتورسازی 4 ملوان 1 (دقیقه 61، بختیار رحمانی) : پس از حمله همه جانبه ملوانی ها، تراکتوری ها با یک پاس بلند و سرعت بختیار رحمانی مدافعان ملوان را غافلگیر کردند و این بازیکن توانست با استارت بلند خود با دروازه بان این تیم تک به تک شود و برای چهارمین بار دروازه حریف را باز کند.

تراکتورسازی 4 ملوان 2 (67، محمدحسین کنعانی) : یک گل دیگر در این بازی دیدنی و این بار هم ملوان، کرنر انزلی چی ها در محوطه تراکتوری ها بعد از یکی دو رفت و برگشت به کنعانی رسید تا او با ضربه ای زیبا دروازه حریف را برای دومین بار باز کند.


شرح بازی:


تراکتورسازان برنده بازی مهیج در برابر ملوان بودند، تبریزی ها با سه امتیاز این بازی امید خود را برای کسب سهمیه آسیایی زنده نگه داشتند.
در این بازی با حملات تیم میزبان آغاز شد و تراکتورسازی دقایق ابتدایی را با حملات پشت سر هم روی دروازه بندرنشینان آغاز کرد و خیلی زود هم توانست به گل اول این بازی دست پیدا کند. اما پس از این گل ملوانی ها رو به ضد حملات خطرناک آوردند و پس از یکی دو هجوم توانستند گل تبریزی ها را پاسخ دهند، پس از به تساوی کشیده شدن بازی بازهم شاگردان قلعه نویی میل به دروازه ملوان کردند توپ و میدان را در اختیار گرفتند اما در این میان انزلی چی ها نیز با دفاعی منطقی و تکیه بر ضدحملات خود، خطر روی دروازه دو تیم را در موقعیت برابر قرار دادند و در حالی که دو تیم آماده پایان بازی در این نیمه بودند سرخ پوشان با استفاده از حربه حضور در محوطه حریف و ضربه غافلگیرانه حاتمی بازهم به گل رسیدند تا نیمه اول را پیروز این بازی باشند.
اما در نیمه دوم هم این تراکتوری ها بودند که راه دروازه ملوان را در پیش گرفتند و حملاتی را روی دروازه این داشتند، آنها بازهم توانستند به گل برسند تا مزد حملات خود را بگیرند، پس از این گل ملوانی ها که راه چاره را در حمله می دیدند روی دروازه تبریزی ها هجوم آوردند اما بر اثر یک ضحمله بازهم دروازه خود را باز شده دیدند، از نکات جالب اینکه پس از این گل و عقب افتادن ملوانی بازهم ذره ای از جذابیت بازی کاسته نشد، انزلی چی ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند سراپا حمله شدند و در نهایت توانستند یک بار دیگر گلزنی کنند و چندبار نیز دروازه حریف را تهدید کنند، این اتفاق در حالی می افتاد که یاران قلعه نویی نیز امکان تهدید دروازه حریف را برای خود به وجود آوردند و در نهایت حملات پیاپی دو تیم گل دیگری نداشت و با همین 6 گل بازی به پایان رسید.
حالا تراکتورسازان خود را 45 امتیازی کردند تا همچنان امید به کسب سهمیه آسیایی داشته باشند، در طرف مقابل بزرگترین شانس ملوانی ها نیز شکست رقیبانش بود تا کماکان با 26 امتیاز در رده سیزدهم جدول رده بندی قرار داشته باشند.


بهترین بازیکن:

بدون شک فرزاد حاتمی را می توان به عنوان بهترین بازیکن این بازی دانست، او در بازی برابر تیم سابق خود دو بار گلزنی کرد و پاس گل سوم این تیم را ارسال کرد. البته در این میان باید از محمدرضا اخباری و سروش رفیعی نیز نام برد، رفیعی علاوه بر به ثمر رساندن یک گل، بازی خوبی از خود به نمایش گذاشت و اخباری نیز در چند فرصت با سیو های دیدنی خود دروازه تیمش را نجات داد. در بین ملوانی ها نیز باید از رضا درویشی نام برد که علاوه بر به ثمر رساندن گل اول تیمش، بارها با حرکات خود باعث به زحمت افتادن مدافعان حریف شد.


اتفاق ویژه:

پرگل ترین بازی هفته در تبریز به انجام رسید، به ثمر رسیدن 6 گل و ایجاد چندین موقعیت گل از بازی تیم های ملوان و تراکتورسازی، یک دیدار مهیج و دیدنی به وجود آورد و نکته عجیب در این میان عدم استقبال هواداران تبریزی از این بازی بود، البته سرما و بارندگی شدید را شاید بتوان تنها دلیل عدم استقبال از این بازی دانست اما با توجه به حمایت و جو مثبت پرشورها، انتظار می رفت آنها امروز در ورزشگاه یادگار امام حضور پیدا کنند.
دقایق حساس:

دقیقه 6 – بختیار رحمانی قدمی جلوتر از خط محوطه جریمه ملوانی ها ضربه خود را روانه دروازه این تیم کرد اما این توپ با اختلاف کم به بیرون رفت.
دقیقه 14 – سانتر بلند تراکتوری ها آیدین قویدل بالاتر از همه بازیکنان حاضر در شش قدم مهار کرد.
دقیقه 27 – شوت سرکش آبشک از فاصله دور روی دروازه اخباری خطرساز شد اما با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 28 – یک شوت دیگر و این بار از سوی تراکتوری ها نواخته شد اما این توپ که به مرکز دروازه ملوانی ها آمد را قویدل مهار کرد.
دقیقه 67 – جلال رافخایی می توانست در این صحنه بازهم ملوانی ها را صاحب گل کند، او یک بازیکن حریف را در محوطه جریمه از پیش رو برداشت و ضربه محکم خود را به سوی دروازه زد اما اخباری با واکنشی به موقع این توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقخ 75 – سانتر ملوانی ها و ضربه سر مهاجم این تیم با واکنش دیدنی اخباری به کرنر رفت.
دقیقه 80 – شوت دیدنی سروش رفیعی از راه دور با فاصله اندک از بالای دروازه ملوانی ها به بیرون رفت.


حاشیه:


* در حالی که هواداران تبریزی امروز استقبال خوبی از بازی تیمشان در تبریز انجام ندادند، تعدادی از هواداران ملوان با چند دستگاه اتوبوس خود را به تبریز رسانده اند.
*به دلیل بارندگی زمین کاملا لغزنده است و باد ملایمی هم در ورزشگاه می وزد.
*بارندگی شدید و هوای سردی که امروز در تبریز حاکم بود باعث شد تا هواداران تراکتورسازی از این بازی استقبال گرمی نکنند.
*بازیکنان تیم تبریزی که انتظار داشتند هواداران این تیم از این بازی به دلیل اهمیت کسب سهمیه آسیایی استقبال کنند پس از دیدن سکوهای خالی ورزشگاه یادگار امام متعجب و شوکه شدند.
*فرزاد حاتمی پس از باز کردن دروازه ملوانی ها اقدام به شادمانی نکرد و بازیکنان شادمان تراکتورسازان را تشویق به آرامش می کرد.
*در ابتدای بازی نیز با به دست گرفتن بنرهایی برای ادای دین به مرحوم اولادی به میدان آمدند.
*ملوانی ها در این بازی با بازوبند مشکی بر بازو به بازی می پردازند.
*در دقیقه 30 بازی و پس از پرتاب اوت ملوانی ها در محوطه حریف، درگیری اندکی بین اخباری و رافخایی صورت گرفت.
*در دقیقه 32 بازی نیز در صحنه ای روبروی دروازه ملوانی ها، تبریزی ها معتقد بودند توپ به دست بازیکنان حریف برخورد کرده است و داور باید اعلام پنالتی می کرد.
*فرزاد حاتمی پس از به ثمر رساندن گل دوم خود و تیمش، اقدام به بوسیدن تصویر یکی از شهدای حرم کرد.
*پس از خوشحالی نکردن حاتمی پس از به ثمر رساندن گل هایش، سروش رفیعی هم پس از گلزنی اقدام به شادمانی نکرد.
از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.