کد خبر: 1323928/9 زمان: 19:59   1395/02/19 بازدید: 112,279

تماشایی و پرحادثه در آزادی

استقلال 2 ـ تراکتور3؛ ژنرال فاتح نبرد بزرگ

تراکتورسازی با یک بازی هجومی موفق به پیروزی مقابل استقلال شد تا امیدهای شاگردان پرویز مظلومی به کسب جام در هفته آخر به حداقل برسد.

 

به گزارش "ورزش سه"، استقلال روی اشتباهات عجیب مدافعانش این بازی حساس و حیثیتی را به سرمربی فصل پیش خود باخت. برای تراکتور کاردوسو، رفیعی و نانگ گل زدند و 2 گل استقلال توسط حاج‌محمدی و شهباززاده به ثمر رسید.

هفته بیست و نهم لیگ برتر   ساعت:18
ورزشگاه : آزادی، تعداد تماشاگر:
داور :حسین زرگر  کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی و محمدرضا منصوری

اخطار: سیدمهدی رحمتی (9) از استقلال و فرزاد حاتمی (12)

اخراج: سروش رفیعی (79) و (92) از تراکتورسازی


ترکیب استقلال:


مهدی رحمتی، حنیف عمران زاده، امین حاج محمدی، امید نورافکن، میلاد فخرالدینی، فرشید اسماعیلی، امید ابراهیمی، خسرو حیدری، جابر انصاری (60 میلاد شعبانلو)، پروپجیچ ( 46 محسن کریمی)، سجاد شهباززاده

سرمربی: پرویز مظلومی


ترکیب تراکتورسازی:


محمدرضا اخباری، شجاع خلیل زاده، خالد شفیعی،  سعید آقایی(86  کاردوسو)، محمد ایرانپوریان، مهدی کیانی، سینا عشوری، آگستو سزار ( 46 نانگ)، فرزاد حاتمی، سروش رفیعی، بختیار رحمانی(91 علی حمودی)

 

شرح گل:

 

1-0 (استقلال): در دقیقه 13سانتر خسرو حیدری با ضربه سر امین حاج محمدی وارد دروازه تراکتورسازی شد.

1-1(تراکتورسازی): دمهدی رحمتی در دقیقه 21 قصد دفع توپ را داشت اما در صحنه ای که مشکوک به خطا بود روی زمین افتاد و آگستوسزار در شلوغی محوطه جریمه دروازه استقلال را باز کرد.

2-1(تراکتورسازی) : سروش رفیعی روی اشتباه فاحش مدافعان استقلال هرکاری که خواست کرد و بعد از دریبل فخرالدینی و عمران زاده به راحتی دروازه مهدی رحمتی را باز کرد.

2-2(استقلال) : سانتر فوق العاده میلاد فخرالدینی با ضربه سر دیدینی سجاد شهباززاده از بین مدافعان تراکتورسازی به گل دوم استقلال تبدیل شد.

3-2(تراکتورسازی): دقیقه 78 نانگ با یک دریبل  فوق العاده امین حاج محمدی را محو کرد و با یک ضربه فنی دروازه استقلال را باز کرد.

 

اتفاق ویژه:


با شکست استقلال برابر تراکتورسازی حسرت پیروزی این تیم برابر قرمزهای تبریزی در ورزشگاه آزادی به 3 سال رسید. آخرین باری که استقلال موفق شده بود تراکتورسازی را در آزادی شکست بدهد مربوط به لیگ دوازدهم می شود، جایی که این تیم توانست تراکتورسازی را در آزادی با تک گل جواد نکونام شکست بدهد.

 

شرح بازی:


اگرچه استقلال با گل زودهنگام حاج‌محمدی از تراکتور پیش افتاد اما شاگردان قلعه‌نویی با میدان‌داری و یورش‌های طولی به مرور نبض بازی را در دست گرفتند و پس از به ثمر رساندن گل تساوی توسط سزار با ضربه عالی سروش رفیعی نتیجه بازی را در نیمه اول به سود خود تمام کردند. بازی در نیمه اول حساسیت فوق‌العاده‌ای داشت و استقلال امیدوار با حمایت هوادارانش در نیمه دوم نتیجه را به سود تغییر دهد. اگرچه امیر قلعه‌نویی با این فضا آشناست و نیمه دوم را با تغییراتی آغاز کرده است. اما در نیمه دوم استقلال بازهم مثل نیمه اول باز ی را طوفانی آغاز کرد و موفق شد در دقیقه 47 روی ضربه سر سجاد شهباززاده بازی را به نتیجه تساوی بکشاند. اما بعد از این گل استقلال حدود 10 دقیقه روی بازی مسلط شد و چند موقعیت خوب را بدست آورد اما بعد از آن تیم امیرقلعه نویی کاملا جریان بازی را در اختیار گرفت و موفق شد گل سوم و پیروزی را به ثمر برساند.

 

بهترین بازیکن:


سروش رفیعی به جز گل استثنایی که به ثمر رساند در بیشتر حمله های تیمش نقش موثری ایجاد کرد تا نشان دهد بعد از پایان دور سربازی اش تیم ملی انتظار او را می کشد. حتی کارت قرمز این بازیکن در دقایق پایانی هم باعث نمی شود او را بهترین بازیکن زمین ندانیم.

 

دقایق حساس:

 

دقیقه 5 : سانتر خسرو حیدری با ضربه سر پروپجیچ به آرامی به بیرون دروازه رفت.

دقیقه 12: سانتر خسرو حیدری را شجاع خلیل زاده به کرنر فرستاد.

دقیقه 18 : ضربه ایستگاهی بختیار رحمانی به راحتی در دست مهدی رحمتی قرار گرفت.

دقیقه 23: پاس عمقی خسرو حیدری پروپجیچ را در موقعیت عالی قرار داد اما او در هنگام زدن ضربه به زمین خورد و این موقعیت عالی از دست رفت.

دقیقه 31 : فرار خسرو حیدری از سمت راست و سانتر رو روی دروازه با ضربه سر آرام پروپجیچ همراه شد.

دقیقه 45 : بازهم ابرانپوریان از سمت چپ دفاع استقلال توپ را جلو برد و ضربه اش در دستان مهدی رحمتی قرار گرفت.

دقیقه 54 : ضربه اوت خالد شفیعی را مهدی رحمتی مشت کرد اما در برگشت ضربه چیپ بختیار رحمانی به روی دروازه استقلال برخورد کرد.

دقیقه 57 : سانتر سروش رفیعی با ضربه دیدنی نانگ همراه شد اما شوت او با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه 62 : سانتر خسرو حیدری یه روی دروازه را محمدرضا اخباری در 2 ضرب مهار کرد تا یک خطر جدی روی درواه تراکتورسازی ایجاد نشود.

دقیقه 65 : فشار استقلال روی دروازه تراکتورسازی بی امان است، در این دقایق سانترهای پیاپی خسرو حیدری را اخباری و مدافعان تراکتورسازی دفع می کنند تا خطری روی دوازه تیم شان ایجاد نشود.

دقیقه 67: بختیار رحمانی روی یک حرکت فردی به محوطه جریمه استقلال زد اما ضربه اش به کنار دروازه مهدی رحمتی برخورد کرد.

دقیقه 70 : ضربه سروش رفیعی از پشت محوطه جریمه به راحتی در دست مهدی رحمتی قرار گرفت.

دقیقه 71 : ضربه ناگهانی بختیار رحمانی را مهدی رحمتی با یک واکتش مناسب مهار کرد.

دقیقه 84 : شوت سروش رفیعی با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه 85 : خسرو حیدری روی یک ضربه آزاد قصد داشت مستقیم دروازه جریف را باز کند که شوت او با اختلاف کم به بیرون دروازه رفت.

دقیقه 88 : ضربه سجاد شهباززاده از پشت محوطه جریمه را اخباری به زیبایی به بیرون فرستاد.

دقیقه 92 : بازهم رفیعی دفاع استقلال را به هم ریخت و پاس او به نانگ رسید که ضربه این بازی را مهدی رحمتی دفع کرد.

 

در حاشیه:


*میلاد فخرالدینی که در تمرین روزهای گذشته استقلال سرش شکسته بود امروز با سری بانداژ شده بدن خود را گرم کرد.
*پیش از شروع بازی تماشاگران یکی یکی بازیکنان را تشویق کردند.
*بختیار رحمانی مورد توجه تماشاگران استقلال است و آنها به شدت او را تشویق می کنند.
*در حالی که حدود 30 دقیقه دیگر بازی دو تیم شروع می شود جایگاه تماشاگران تراکتورسازی جای خالی زیاد دارد و باید دید آیا مسوولان برگزاری این مسابقه این جایگاه را به استقلالی ها اختصاص خواهند داد یا نه.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.