حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1345370/24 زمان: 21:03   1395/05/10 بازدید: 18,875

رقابت شانه به شانه مشهدی ها در صدر؛

پدیده 1 - سیاه جامگان 1؛ تساوی در دربی خشن

نبرد دو تیم سیاه جامگان و پدیده که با وقفه های فراوان و حاشیه های مکرر همراه بود، با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا هر دو تیم مشهدی به صدرجدول صعود کنند.

به گزارش "ورزش سه"، برای سیاه جامگان ایوب کلانتری ( 55ـ پنالتی) و برای پدیده معین عباسیان موفق به گلزنی شدند تا مشهدی ها امتیازها را تقسیم کرده و 4 امتیازی بشوند.


هفته دوم لیگ شانزدهم، ساعت 19 ورزشگاه ثامن مشهد/ تعداد تماشاگران: 3100 نفر
داور: سید احمد صالحی      کمک ها: علیرضا ایلدروم، محمد عطایی

 

کارت زرد


حسین بادامکی (23)، علی عسگری (28) مصطفی احمدی(45) از سیاه جامگان

محمدرضا خرسندنیا(78) معین عباسیان (88) از پدیده؛


پدیده:

 

شهاب گردان، ابوالحسن جعفری، وارزادات هارویان، محمدحسین مرادمند، محمدرضا ناصحی، محمدرضا خرسندنیا (81 فریبرز گرامی)، مهرداد کفشگری(57 کریم احمدی)، حسین زامهران(66 محمدعلی مردانی)، معین عباسیان، محسن یوسفی و یونس شاکری
سرمربی: رضا مهاجری


سیاه جامگان:

 

محمدناصرى، رضا نور محمدى، محمدرضا خانزاده،میثم حسینى، عباس کاظمیان، مصطفی احمدى، حسین بادامکی(55 عباس عسگری(83 سعید مرادی))، حمید رضا على عسگر، روح اله سیف الهى، ایوب کلانترى و رضا درویشى
سرمربی: فرهاد کاظمی

 

شرح بازی:


دو تیم سیاه جامگان و پدیده پس از حملاتی که روی دروازه یکدیگر تدارک دیدند در نهایت بازی را با تساوی یک بر یک به پایان رساندند.
یکی از بازی های حساس هفته دوم لیگ برتر، بدون شک دربی مشهد بود، دیداری که دو تیم سه امتیازی هفته اول به سراغ یکدیگر رفتند و به دنبال کسب ششمین امتیاز خود بودند، این بازی با حملات تیم سیاه جامگان آغاز شد و 10 دقیقه ابتدایی بازی را باید از آن این تیم دانست،  اما پس از آن بازیکنان تیم پدیده توانستند پیش بیایند و در بازی موازنه به وجود بیاورند،
اما از دقیقه 25 به بعد بازهم یاران کاظمی میل بیشتری به باز کردن دروازه حریف پیدا کردند و با هجوم های علی عسگری هوای دروازه پدیده را در سر پروراندند و در موقعیت های مختلفی دروازه حریف را با خطر مواجه کردند، خطراتی که در نهایت سودی برای این تیم نداشت و ضدحملات پدیده نیز بدون خطر باقی ماند تا دو تیم با تساوی بدون گل به پایان برسد.
در نیمه دوم هم در ابتدا این سیاه جامگان بود که حملات خود را روی دروازه حریف آغاز کرد و در نهایت نیز توانست روی حرکت انفجاری بازیکن موفق خود یعنی علی عسگری به یک پنالتی دست پیدا کند و سپس از حریف پیش بیفتد، اما پس از گل این پدیده بود که موفق شد به سوی دروازه حریف بیاید و حملات خود را بیشتر کند. در دقایق میانی نیمه دوم پدیده حاکم بلامنازع بازی محسوب می شد و در نهایت نیز توانست با فشار زیادی که روی دروازه حریف آورد موفق شد بازی را به تساوی برساند.
این بازی در نهایت با تساوی به پایان رسید تا در نهایت دو تیم مشهدی حاضر در لیگ برتر با 4 امتیاز و نتایج یکسانی بازی های لیگ شانزدهم را به پیش ببرند.

 

شرح گل ها:

 

پدیده 0 سیاه جامگان 1 (ایوب کلانتری، دقیقه 55): ضربه پنالتی که توسط علی عسگری برای سیاه جامگان به دست آمد را ایوب کلانتری به سوی دروازه پدیده نواخت و اولین گل این تیم را به ثمر رساند.

 

پدیده 1 سیاه جامگان 1 (معین عباسیان، دقیقه 81) : بالاخره عباسیان موفق شد روز خوب خود را تکمیل کند، وی در این دقیقه ضربه زیبایی را روی دروازه سیاه جامگان ارسال کرد اما این توپ از بالای دستان دروازه بان سیاه جامگان وارد دروازه این تیم شد.

 

 

 

 

 

بهترین بازیکن:

 

معین عباسیان هافبک پرتلاش پدیده بهترین بازیکن میدان بود و با نمایش خستگی ناپذیری اش بارها دروازه سیاه جامگان را با خطر مواجه کرد. در تیم سیاه جامگان هم حمیدرضا علی عسگری  نمایش دلپدیری داشت.

 

اتفاق ویژه:

 

عباس عسگری مهاجم جنوبی سیاه جامگان که در نیمه دوم در دقیقه 55 به میدان آمده بود در دقیقه 83 تعویض شد. او بعد از گلزنی در بازی اول در حد انتظار فرهاد کاظمی نمایش نداد و تعویض شد.


دقایق حساس:


دقیقه 2 – ضربه محکم کاظمیان از بیرون محوطه جریمه از بالای دروازه پدیده به بیرون رفت.
دقیقه 4 – سانتر مشهدی ها از جناح راست روی دروازه پدیده ایجاد خطر کرد اما این توپ به علی عسگری نرسید تا وی بتواند برای تیمش گلزنی کند.
دقیقه 8 – نفوذ علی عسگری از جناح چپ و ضربه محکم وی دروازه پدیده را با خطر جدی مواجه کرد اما گردان این توپ را مهار کرد.
دقیقه 13 – ارسال بازیکنان پدیده و ضربه سر شاکری روی دروازه حریف خطرناک بود اما این توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 16 – نفوذ پدیده ای ها از جناح راست و ضربه معین عباسیان با اختلاف کمی از کنار دروازه ناصری به بیرون رفت.
دقیقه 26 – حرکت علی عسگری در میان مدافعان پدیده با ضربه محکم وی ادامه یافت اما این توپ به کرنر رفت.

دقیقه 34 – سانتر کلانتری از روی ضربه ایستگاهی با ضربه سر مهاجم سیاه جامگان روبرو شد اما گردان این توپ خطرناک را مهار کرد.
دقیقه 34 – حرکت علی عسگری چیزی نمانده تا یک گل برای یاران کاظمی در پی داشته باشد اما ضربه چیپ او با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 36 – یک بار علی عسگری از جناح چپ نفوذ کرد و ارسال بلند خود را برای بازیکنان خودی فرستاد اما این توپ که روی دروازه پدیده آمده بود توسط گردان مهار شد.

دقیقه 44 – شوت راه دور و ناگهانی ناصحی با اختلاف کمی از بالای دروازه پدیده به بیرون رفت.

دقیقه 48 – شوت حسین بادامکی از بیرون محوطه جریمه با اختلاف کمی از کنار دروازه پدیده به بیرون رفت.

دقیقه 49 – مهمترین اتفاق این بازی در این دقیقه به وقوع پیوست و ضربه ایستگاهی پدیده را که توسط معین عباسیان نواخته شد به تیر دروازه سیاه جامگان برخورد کرد و توپ ریباند را شاکری با ضربه سر به سوی دروازه ناصری زد اما این توپ هم به تیر افقی برخورد کرد تا پدیده ای ها در ضربه به تیر دروازه دبل کنند.

دقیقه 53 – نفوذ حمیدرضا علی عسگر و خطای حسن جعفری، سیاه جامگان را صاحب یک پنالتی کرد.

دقیقه 65 – حمله خطرناکی از بازیکنان پدیده، باعث به خطر افتادن دروازه سیاه جامگان شد اما خروج به موقع ناصری مانع از گل شدن این توپ شد.
دقیقه 68  – ضربه ایستگاهی دیگری از پدیده ای ها را معین عباسیان به سوی دروازه سیاه جامگان زد اما این توپ توسط ناصری مهار شد.
دقیقه 71 – ارسال عباسیان برای مهاجمان پدیده این تیم را در موقعیت گلزنی قرار داد اما این توپ توسط میثم حسینی دور شد.
دقیقه 73 – بازهم معین عباسیان و بازهم یک ضربه ایستگاهی دیگر روی دروازه حریف خطرناک ظاهر شد اما ناصری این توپ خطرناک را دفع کرد.


در حاشیه:


*محمدرضا مهاجری هنگام ورود به زمین مورد تشویق تماشاگران هر دو تیم پدیده و سیاه جامگان قرار گرفت.
*با وجود اینکه بازی آغاز شده اما همچنان تماشاگران در حال ورود به ورزشگاه هستند.
*در حالی که تعداد تماشاگران حاضر در ورزشگاه خوشبینانه به هزار نفر می رسد و استقلال خوبی از دربی مشهد نشده اما خبرنگاران و اصحاب رسانه با بیشترین تعداد ممکن و از رسانه های مختلف جهت پوشش بازی خود را به استادیوم ثامن رسانده اند. نکته ای که تا پیش ازین کم سابقه بوده و همین امر حساسیت های بالای دربی مشهد را نشان می دهد.
*در این بازی نیز از تبلیغات دور زمین خبری نیست.

*حسین بادامکی که فصل گذشته در تیم پدیده حضور داشت پیش از آغاز بازی به سراغ نیمکت این تیم رفت و با عوامل تیم پدیده به خوش و بش گرمی پرداخت.
*کاپیتان سابق پرسپولیسی ها، رضا نورمحمدی در این بازی برای اولین بار در ترکیب سیاه جامگان قرار گرفت.

*تماشاگران سیاه جامگان همچنان به تشویق تیم مورد علاقه شان با نام ابومسلم اصرار دارند.
*جمعیت حاضر در ورزشگاه به دو هزار نفر رسیده است.
*کیفیت نه چندان مناسب بازی و درگیری های زیاد بازیکنان دو تیم مورد پسند تماشاگران حاضر در ورزشگاه نیست و آنها بازی هجومی تری را از دو تیم درخواست دارند.
*داور بازی با سوت های زیاد بازی را از سرعت انداخته است. موضوعی که مورد اعتراض هر دو مربی قرار گرفته است.

*با وجود اینکه پدیده میزبان دربی مشهد محسوب می شود اما طرفداران این تیم کمتر از سیاه جامگانی ها بنظر می رسد.
*طرفداران سیاه جامگان با حرارت  بیشتری تیم مورد علاقه شان را تشویق می کنند.
*با وجود مصدومیت یکی از بازیکنان سیاه جامگان بازیکن صاحب توپ پدیده از میانه های زمین اقدام به زدن ضربه به سمت دروازه مشکی پوشان کرد که همین مساله اعتراض سیاه جامگانی ها و درگیری میثم حسینی با بازیکن پدیده در پی داشت.

*بازیکن ساحل عاجی که به تازگی قرارداد خود را با پدیده امضا کرده است در بین تماشاگران حاضر است و بازی هم تیمی هایش را از نزدیک می بیند.
*سوبا که سابقه بازی در لیگ ارمنستان را دارد مورد توجه تماشاگران قرار گرفته است به طوری که فوتبالدوستان مدام با او سلفی می گیرند. همین مساله در نهایت باعث شد هم تیمی های سکونشین او جایش را تغییر دهند.
*میلاد غریبی، بازیکنی که در فصل گذشته دچار مصدومیت شدید و پارگی رباط  صلیبی شده بود لنگ لنگان خود را به میان تماشاگران رساند تا نظاره گر کار پدیده ای ها در دربی باشد.

*در دقیقه 52 درگیری شدیدی بین بازیکنان دو تیم شکل گرفت، در این دقیقه خانزاده که در درگیری های هوایی مدام با مدافع ارمنی پدیده در تقابل است با یکدیگر درگیر شدند که با دخالت سایر بازیکنان این درگیری خاتمه یافت.  
*پس از به ثمر رسیدن گل سیاه جامگان، بازیکنان این تیم به سوی نیمکت خود رفتند و به شادمانی پرداختند.
*تعلل داور چهارم در بالا بردن تابلوی تعویض کفشگری را که با مصدومیت مواجه شده بود و قصد بیرون آمدن از زمین را داشت بشدت عصبانی کرده بود. سرآسیابی هم به این مساله اعتراض داشت.

*میثم حسینی و خرسندنیا بعد از چندین بار درگیری روی یک صحنه مدتی را به هم پیچیده بودند. داور به هر دو نفر تذکر داد.
*ضربات معین عباسیان آنقدر خوب و خطرناک بوده اند که کاظمی از کنار زمین نسبت به خطاهای بازیکنانش اعتراض کند و از آنها بخواهد به معین کاشته نرهند.

*مصدومیت گاه و بیگاه بازیکنان سیاه جامگان اعتراض هواداران پدیده را به همراه داشته است. آنها معتقدند حریفشان قصد دارد بازی را از جریان بیاندازد تا از زیر فشار حملات پدیده رها شود.

* معین عباسیان بعد از گلزنی و به تساوی کشاندن بازی شادی گل طولانی و مفصلی داشت و برای حضور در روی نیمکت در آغوش روشنگر گلر قدیمی تیم رفت.
*خرسندنیا بعد از تعویض به سمت فرهاد کاظمی  رفت.

*خطای شدید معین عباسیان روی رضا درویشی در دقیقه 87این مهاجم جنوبی را به شدت مصدوم کرد. درویشی از مصدومیتی کهنه رنج می برد. البته او بعد از مدتی دوباره بعد از لحظاتی به زمین بازگشت

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.