کد خبر: 1347186/41 زمان: 22:35   1395/05/16 بازدید: 45,897

نبرد قهرمانان در حد لالیگا

سپاهان 3 – استقلال خوزستان 1؛ تولد یک مدعی در فولادشهر

تیم فوتبال سپاهان با پیروزی برابر استقلال خوزستان برای رقبا خط و نشان کشید.

به گزارش "ورزش‌ سه"، بعد از بازی خوبی که سپاهان در بازی قبلی از خود ارائه داد در این بازی تماشاگران استقبال نسبتاً خوبی را به عمل آورده بودند و نیمی از سکوها پر بود و زرد پوشان به پاس این استقبال  با گلهای کریمی (31) ، رسول نویدکیا (41) و ریکانی (80 ) در مقابل تک گل  زهیوی (84 ،پنالتی ) به پیروزی رسیدند و شش امتیازی شدند.


هفته سوم لیگ شانزدهم، ساعت 20:30 ورزشگاه فولادشهر اصفهان، تماشاگر : 7000 هزار نفر
شاهین حاج بابایی – محمدرضا امینی – امیر مبشر – حسین ترابیان – ناظر: جواد تقی‌پور

اخطار:

دقیقه 60 میثم دورقی - استقلال خوزستان


سپاهان:
لی اولیویرا، آرمین سهرابیان، موسی کولیبالی، شجاع خلیل زاده، علی هلیچی، میلاد سرلک، رسول نویدکیا، جلال الدین علی محمدی(۵۷ طالب ریکانی)، مهرداد محمدی(۷۵ حسین پاپی)، پدرو هنریکه و فرید بهزادی کریمی(50 محرم نویدکیا).
سرمربی: عبدا... ویسی


 استقلال خوزستان:
رافائل روبالو – عقیل کعبی – عزت الله پورقاز- محمد طیبی- جلال عبدی (۶۵ حسین بهرامی) – فرشاد سالاروند(70  علی اصغر عاشوری) - میثم دورقی – دیوید ساکونی(59 فرشاد جانفزا) – حسن بیت سعید- مهدی مومنی و رحیم زهیوی.
 

 

شرح بازی:

بازی با احتیاط هر دو تیم آغاز شد و کم کم سپاهان صاحب توپ و میدان شد و استقلال خوزستان دل به ضد حملات داشت. دفاع استقلال خوزستان در ادامه بازی مانع از ایجاد حملات خطرناک می‌شد، اما در دقیقه 31 فرید کریمی بهزادی روی حرکت بدون توپ پدرو هنریکه صاحب توپ شد و به زیبایی دروازه استقلال خوزستان را باز کرد. در ادامه بازی سریعتر دنبال می‌شد و باز هم این سپاهانی ها بودند که روی شوت دیدنی رسول نوید کیا در دقیقه 41 به گل رسیدند. در ادامه استقلال خوزستان جلو آمد و در چند صحنه نزدیک به گلزنی بود. دو تیم با همین نتیجه به رختکن رفتند. در نیمه دوم بازی بسیار زیبا و دیدنی دنبال می شد و تیم استقلال خوزستان برای جبران نتیجه پا به میدان گذاشته بود و تیم سپاهان هم در ضدحملات خطرناک ظاهر می‌شد. در ادامه در یکی از ضدحملات سپاهان توپ به طالب ریکانی رسید و این بازیکن با یک حرکت تماشایی و با ضربه پای چپ توپ را به کنج دروازه روبالو فرستاد. دقایقی بعد تیم استقلال خوزستان روی حرکت مهدی مومنی صاحب پنالتی شد و رحیم زهیوی توپ را به تور دروازه رساند تا سومین گل خود را در این فصل به ثمر برساند. این بازی زیبا تا آخرین لحظات تماشایی دنبال می شد و در نهایت سپاهان موفق شد اولین پیروزی خود را در فولاد شهر جشن بگیرد.

 

شرح گل‌ها:

(سپاهان 1 - اس خوزستان 0) حرکت بدون توپ هنریکه و حرکت عرضی فرید بهزادی کریمی شرایط را برای گلزنی این بازیکن فراهم آورد و فرید بهزادی کریمی هم با حرکت زیبا و ضربه زیبا با پای چپ توپ را به سمت راست روبالو فرستاد و گل اول سپاهان به ثبت رسید.

(سپاهان 2 - اس خوزستان 0) رسول نویدکیا روی شوت زیبا و دیدنی از پشت محوطه جریمه و از فاصله‌ای دور به زیبایی دروازه استقلال خوزستان را باز کرد.

 (سپاهان 3 – استقلال خوزستان 0) در یک ضدحمله توپ به بازیکنان سپاهان و طالب ریکانی رسید و این بازیکن در یک حرکت تکنیکی زیبا و سرتوپی که زد توپ را روی پای چپ خود آورد و به زیبایی و با شوتی محکم توپ را به کنج دروازه فرستاد تا گل سوم سپاهان رقم بخورد.

سپاهان 3 استقلال خوزستان 1: پاس رحیم زهیوی در محوطه جریمه به مهدی مومنی رسید و مهدی حاج بابایی با تشخیص خطا روی این بازیکن نقطه پنالتی را نشان داد، که رحیم زهیوی پشت توپ ایستاد و توپ را وارد درو.ازه کرد تا سومین گل خود در مسابقات و اولین گل استقلال خوزستان در این بازی رقم بخورد.

 

بهترین بازیکن: 

رسول نویدکیا هافبک جنگنده تیم سپاهان در این بازی هم در درگیری‌ها حضور مستقیم داشت و هم در بازی سازی تیم مشارکت مستقیم داشت. در صحنه گل دوم کاپیتان تیم سپاهان موفق شد روی یک ضربه دیدنی دروزاه تیم استقلال خوزستان را باز کند تا نتیجه برای استقلال خوزستان دست نیافتنی شود و سپاهان با خیالی آسوده بازی را دنبال کند. ویسی در این بازی با توجه به آماده شدن پدرو هنریکه، محمود قائدرحمتی را از ترکیب بیرون گذاشته بود و رسول نویدکیا یک خط عقب‌تر در کنار میلاد سرلک قرار گرفته بود و البته در این خط هم وظایف خود را به نحو احسن انجام داد.
در این دیدار فرید کریمی بهزادی بازی خوبی از خود به نمایش گذاشت و پدرو هنریکه مهاجم برزیلی سپاهان هم نشان داد که در آینده بیشتر از او خواهیم شنید.

 

اتفاق ویژه:
 عبدا.. ویسی مربی فصل گذشته تیم استقلال خوزستان در سومین بازی لیگ شانزدهم باید به مصاف شاگردان سابق و سیروس پورموسوی می رفت که دو هفته ابتدایی را رویایی آغاز کرده بودند.
 با توجه به تغییرات گسترده ای که ویسی در تیم سپاهان ایجاد کرده بود، خیلی زود توانست این تیم را به هماهنگی برساند. برد مقتدرانه 3 بر 1 مقابل تیم استقلال خوزستان که فصل را هم خوب شروع کرده بود می تواند اتفاق ویژه این بازی لقب بگیرد.

 

دقایق حساس:

دقیقه 23: ارسال کرنر رسول نویدکیا در قلب خط دفاعی استقلال خوزستان فرود آمد که ضربه هنریکه برزیلی به همانجایی رفت که دروازه بان حضور داشت.

دقیقه 43: کرنر ارسالی سپاهانی‌ها به شکلی خطرناک روی دروازه سپاهان آمد که با دخالت اولیویرا توپ دفع شد.

دقیقه45: شوت از راه دور دیوید ساکونی را لی اولیویرا در آغوش گرفت.

دقیقه 50: محرم نویدکیا در دقیقه 50 جایگزین فرید بهزادی کریمی مصدوم شد.

دقیقه 65: بعد از چند حرکت در محوطه جریمه سپاهان توپ به رحیم زهیوی رسید و این بازیکن از داخل محوطه جریمه با پای چپ به توپ ضربه زد که ضربه این بازیکن با برخورد به دیرک افقی به بیرون رفت.

دقیقه 89: حرکت تکنیکی پدرو هنریکه و دریبل زیبای او این بازیکن را با گلر استقلال اهواز تک به تک کرد، ولی ضربه این بازیکن با بی دقتی فضای بالای دروازه را شکافت.

 

 

در حاشیه:

* بازیکنای دو تیم در حال گرم کردن هستند. بازیکنان سپاهان ۱۱ نفر اصلی با لباس تمرین سفید رنگ و بازیکنان نیمکت نشین با لباسی متفاوت جدا از سایرین در حال گرم کردن هستند.

* بازیکنا برای آماده شدن به رختکن رفتند، حدود ۳۰ هوادار استقلال خوزستان داخل ورزشگاه و پشت نیمکت استقلال خوزستان نشستن که طالب ریکانی رو تشویق کردن و اون هم به ابراز احساساتشون پاسخ داد.
* عبدالله ویسی به محض ورود به زمین با تشویق بی امان هواداران روبرو شد که وی هم به سمت هواداران رفته و به ابراز احساسات آنها پاسخ داد.
* بازیکنان سپاهان با همراه داشتن بنری سالروز خبرنگاران را به اصحاب رسانه تبریک گفتند
* در ابتدای بازی باشگاه سپاهان از دو پیشکسوت خبرنگاری و عکاسی استان آقایان افشاری و هاشمی تقدیر به عمل آورد.
* هواداران حاضر در ورزشگاه حدود ۳ هزار نفر هستند که رفته رفته بر تعداد آنها افزوده میشود.
* موسی کولیبالی و علی هلیچی که سابقه بازی در خوزستان را دارند با تشویق هواداران استقلال خوزستان روبرو شدند و به سمت آنها رفتند.
* طرفداران سپاهان به علت عملکرد بسیار خوب لی الیویرا در بازی قبلی برابر نفت تهران وی را به شدت تشویق کردند که او نیز به ابراز احساسات آنها پاسخ داد.
* در هر دو تیم سرمربیان فعلا روی نیمکت نشسته و کمک های اول آنها از لب خط با بازیکنان صحبت میکنند.

* تعداد هواداران 4000 هزار نفر که لحظه به لحظه بر تعداد آن‌ها افزوده می شود.

* همه عکاسان حاضر در ورزشگاه پشت دروازه تیم استقلال خوزستان نشسته اند.

* قسمتی از ساعت ورزشگاه فولاد شهر با مشکل خرابی و نداشتن لامپ مواجه است.

* فرید بهزادی کریمی برای دومین هفته پیاپی برای سپاهان گلزنی کرد و بعد از گل به سمت عکاسان رفت و در مقابل آنها بر آرم سپاهان بوسه زد، تاثیر پدرو هنریکه در گل و به هم ریختن دفاع حریف کاملا مشهود بود.

* رافائل فوگاگیرو مربی بدنساز سپاهان این تیم را دقایقی زودتر به زمین آورد و تمرینات خاصی را برای آمادگی بیشتر به آنها داد.

* فرید کریمی در یک درگیری با رحیم زهیوی که هر دو به هوا پریده بودند دچار مصدومیت از ناحیه مچ پا شد. در فرود به زمین پای زهیوی به مچ پای کریمی برخورد داشت.

* فرید کریمی بهزادی روی آسیب دیدگی که با زهیوی داشت از بازی خارج شد و محرم نویدکیا به جای او وارد زمین شد.

* دقیقه شمار اسکوربورد در نیمه دوم روی عدد صفر ایستاده است و دقایق بازی را نشان نمیدهد.

*یکی از آمبولانس های حاضر در ورزشگاه که بعد از مصدومیت فرید کریمی به سمت رختکن سپاهان آماده بود به جای خود بازگشت تا نشان دهد مصدومیت وی زیاد جدی نیست.

* حسین بهرامی در برخورد با مهرداد محمدی دچار آسیب شده و بازی دقایقی به خاطر این مصدومیت متوقف شده است.

* محرم نویدکیا بعد از ورود به بازی بازوبند کاپیتانی را از برادرش رسول نویدکیا گرفت.

* پس از دریافت گل سوم هواداران اندک استقلال خوزستان اقدام به کندن صندلی ها و پرتاب کردن آن به سمت هواداران سپاهان در جایگاه وی آی پی میکنند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.