کد خبر: 1357668/40 زمان: 18:10   1395/06/23 بازدید: 132,046

آسمانخراش بازیهای والیبال نشسته

مرتضی، از دیدار با علی کریمی تا طلای المپیک

مهرزاد بعد از سپری کردن روزهای سخت زندگی خود و پنهان شدن در خانه با حضور درخشان در المپیک ریو تبدیل به تیتر اول رسانه های دنیا شده است.

به گزارش "ورزش‌سه"، مرتضی مهرزاد یکی از جذاب ترین و ویژه های پارالمپیک ریو 2016 به شمار می رود. بازیکن تیم ملی والیبال نشسته ایران که با 2.46 بلند قدترین ورزشکار حاضر در این مسابقات است توجه بسیاری از رسانه های دنیا را به خود جلب کرده و یکی از مهره های کلیدی تیم ملی والیبال برای بازپس گیری مدال طلای این مسابقات به شمار می رود. مهرزاد که با دستانی کشیده و قدرتمند مهره ای بی جانشین در تیم ایران است تا به امروز در دیدار برابر چین و بوسنی و هرزگوین نمایشی درخشان داشته تا تیم ملی در دیداری انتقامی موفق به شکست بوسنی و هرزگوین شود. البته تیم ملی در المپیک لندن نیز توانسته بود در دور مقدماتی بوسنی را شکست دهد اما این بار والیبالیست های نشسته با استفاده از مهره ای که شبیه به هیچکس نیست امیدوارند بر خلاف دوره قبلی نتیجه دور مقدماتی را در تقابلهای احتمالی بعدی نیز تکرار کنند.

 


بلندقامت ترین ورزشکار حاضر در ریو بعد از سپری کردن روزهای سخت همراه با یاس و نا امیدی  زندگی با حضور در برنامه ماه عسل روند دگرگونی زندگی خود را آغاز کرد. مرتضی که یک پرسپولیسی دو آتشه است در آن برنامه از آرزوی دیدار با علی کریمی صحبت کرد که البته این آرزو ساعاتی بعد با رفتار علی کریمی برآورده شد. مرتضی جوان در آن دیدار به علی کریمی از آرزوهای مختلف خود گفت و ابراز امیدواری کرد با برطرف شدن مشکل عدم تناسب پاهای خود روزی یک ستاره بسکتبال شود.

 


دست تقدیر البته به شکل دیگری رقم خورد و مهرزاد بعد از حضور در تمرینات تیم ملی والیبال نشسته حالا یکی از چهره های اصلی این تیم در ریو است و البته علی کریمی که روزی به او قول داده بود تا برای تماشای دیدارهای بسکتبال او به ورزشگاه برود می تواند با حضور در مراسم استقبال از این قهرمان ملی روز فراموش نشدنی دیگری را برای مرتضی مهرزاد رقم بزند. عکس مرتضی خجالتی و درخشش او در مسابقات المپیک بر جلد بسیاری از مطبوعات جهان منتشر می شود تا پسر جوانی که روزی به دلیل قد بلند خود با شرمساری در خانه پنهان می شد بعد از چند سال زندگی جدیدی را تجربه کند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.