حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1375283/34 زمان: 11:57   1395/09/06 بازدید: 9,190

قراردادهای 100 و 200 میلیونی در تیم‌های ملی

دور جدید تمرینات تیم ملی نوجوانان در حالی از سه شنبه گذشته در کمپ تیم های ملی آغاز شد که هنوز قرارداد جدید کادر فنی این تیم امضاء نشده است!

به گزارش "ورزش سه"، این فقط مربیان ایرانی هستند که بدون امضای قرارداد کار را شروع می کنند و بعد قرارداد امضاء می کنند! نه فقط در تیم ملی نوجوانان بلکه در تیم ملی بزرگسالان هم این طور است. افشین پیروانی ماه ها بعد از حضور در اردوی تیم ملی به عنوان مدیر ورزشی قرارداد بست. جواد نکونام هم همین طور.


اما کمتر مربی خارجی است که حاضر شود پیش از عقد قرارداد با فدراسیون فوتبال کار خود را آغاز کند. هر چند اصل در فوتبال حرفه ای این است.


نکته جالب توجه در تیم های ملی پایین بودن میزان قرارداد مربیان ایرانی است. پیش تر یکی از سایت های خبری نوشته بود حمید علیدوستی به عنوان سرمربی تیم ملی نوجوانان کمتر از یکصد میلیون تومان قرارداد بسته است و قرارداد امیر حسین پیروانی – سرمربی تیم ملی جوانان هم پایین تر از 200 میلیون تومان است و بالبطع آن قرارداد دستیاران آنهم هم 40 تا 50 درصد پایین تر از این مبالغ است!


البته حمید علیدوستی بعد از اینکه تیم ملی نوجوانان را در مرحله مقدماتی بازی ها در تبریز قهرمان کرد چند ماه بعد از شروع دور جدید تمرینات و در حالی که برای بازی های نهایی آماده می شد به بهانه شکست 4-1 در برابر ژاپن در بازی دوستانه از کار برکنار شد و جای خود را به عباس چمنیان داد. عباس چمنیان هم با تیم نایب قهرمان جام ملت های آسیا شد و طبیعتا تیم او یکی از تیم های شرکت کننده در بازی های جهانی 2017 خواهد بود. بازی هایی که در جزیره گوای هند برگزار می شود. 


او و دستیارانش از سه شنبه هفته پیش در کمپ تیم های ملی استارت زدند و تمرینات دور اول تا جمعه ادامه داشت. این تیم که خود را برای جام جهانی کوچک در روسیه آماده می کند از 15 آذر دوباره تمرینات خود را پی می گیرد. عدم دغدغه کادر فنی تیم ملی نوجوانان برای عقد قرارداد طبیعی است چرا که میزان قراردادها پایین و البته در بیشتر موارد به طور کامل از سوی فدراسیون فوتبال پرداخت شده است و تا اکنون دیده نشده مربیان ایرانی از عدم دریافت دستمزد تعیین شده حرفی بزنند. 


قرارداد اعضای کادر فنی تیم ملی جوانان هم به پایان رسیده است اما با توجه به اینکه تیم ملی جوانان هم به جام جهانی صعود کرده کادر فنی فعلی بر سر کار می مانند و احتمالا آنها هم بعد از شروع کار قرارداد امضاء خواهند کرد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.