کد خبر: K1MpR زمان: 22:04 1395/10/29   بازدید: 240427

دو بیانیه کارلوس در تنها چند ساعت

آشتی ملی؛ اگر کی‌روش بگذارد

بعد از  جلسه‌ دیروز سران ورزشی و فوتبالی ایران همه در انتظار آشتی ملی میان سرمربی تیم ملی و باشگاه پرسپولیس بودند.

به گزارش "ورزش سه"، کارلوس کی‌روش در چند سال اخیر از امکانات و عدم برگزاری اردوهای مناسب برای تیم ملی انتقادات زیادی داشت اما در ماه‌های گذشته مساله دیگری فکر او را درگیر کرده است؛ برانکو ایووانکوویچ.


مرد پرتغالی به دلایل مختلف صحبت‌های زیادی علیه هم‌نوع کروات خود انجام داده و از سنگ‌اندازی سرمربی پرسپولیس در راستای آماده‌سازی تیم ملی تا دخالت در برنامه او گفته است اما صحبتی که در چند هفته اخیر از سوی کی‌روش مبنی براین که برانکو چشم به بازپس‌گیری نیمکت تیم ملی دارد عجیب بود و موجب شد سرمربی پرسپولیس هم واکنش نشان دهد.


البته برانکو هم در این مدت بیکار نماند و چند بار برای دفاع از تیم‌اش علیه کی‌روش صحبت کرد که همین مساله موجب شد سرمربی تیم ملی بازیکنان را از اردوی اخیر امارات به ایران برگرداند؛ برانکو از زمان زیاد اردوی تیم ملی و نبودن آن در برنامه مسابقات طراحی شده لیگ انتقاد کرده و البته گریزی به دیگر مسائل مثل نتیجه نگرفتن ایران مقابل سوریه داشته است.


با این حال فدراسیون فوتبال به غیر از یک جلسه و مصاحبه کوتاه مهدی تاج، واکنش تندی نسبت به مجادله‌های لفظی کی‌روش و برانکو نداشته اما با این شرایط قرار بود پس از جلسه مهدی تاج با سرمربی تیم ملی، این حواشی و مصاحبه‌ها خاتمه پیدا کند تا فوتبال ایران با آرامش کارش را ادامه دهد.


در این بین بیانه‌های فیس‌بوکی کی‌روش و واکنش نرم برانکو موجب شد مسئولان رده بالای ورزش و فوتبال کشور به فکر برگزاری نشستی بین این دو مربی باشند تا همه چیز ختم به خیر شود و با آشتی آنها، تیم ملی که در راه جام جهانی روسیه خود را آماده می‌کند و پرسپولیس که در کورس قهرمانی است و در لیگ قهرمانان آسیا می‌خواهد حضور داشته باشد، با آرامش کارشان را دنبال کنند.


در جلسه‌ای با حضور مسئولان بلند پایه ورزش ایران شامل وزیر و معاونان او و همچنین رئیس فدراسیون فوتبال و مدیر باشگاه پرسپولیس صحبت‌های مختلفی درباره این ماجرا صورت گرفته که در نهایت جمع‌بندی روی حفظ کی‌روش و حل مشکل بین این دو مربی بوده است.در این نشست گویا بعد از طی شدن مباحث مختلف وزیر ورزش با حمایت دوباره از سرمربی تیم ملی و همچنین رضایت از عملکرد برانکو دستور انجام آشتی ملی را داد که مورد استقبال تاج و طاهری روسای فدراسیون و مدیرعامل پرسپولیس قرار گرفت.

 


اما این آشتی ملی تنها بعد از یکی دو ساعت از این جلسه در پرده ای از ابهام قرار گرفت چون بیانیه های فیس بوکی کی روش تمام شدنی نبود و برای اولین بار در هفته های گذشته تعدادش به دو بیانیه در یک روز رسید. وقتی روسای فدراسیون پیگیر این بیانیه ها شدند کی روش اعلام کرد بیانیه اول قبل از جلسه منتشر شده بود اما بیانیه دوم برای تشکر از مدیرعامل پرسپولیس بود که برنامه های او را تایید کرد.نکته این که در بیانیه دوم کارلوس باز هم از موضع خود در قبال برانکو کوتاه نیامد و از کلمات و جملات تندی علیه سرمربی کروات پرسپولیس استفاده کرد که کمی عجیب به نظر می رسید.


باتوجه به اهمیت صعود به جام جهانی و حمایتی که وزارت ورزش و فدراسیون از سرمربی تیم ملی انجام دادند و در این بین مدیران باشگاه ها نیز آمادگی همکاری همه جانبه با تیم ملی را اعلام کردند همه امیدوار بودند کی‌روش و برانکو پای یک میز نشسته و اختلافات را کنار بگذارند اما بیانیه های گاه و بیگاه کارلوس و کوتاه نیامدن های مربی پرتغالی در قبال مواضع خود علیه سرمربی کروات پرسپولیس این آشتی ملی را به خطر انداخته است از همین رو باید منتظر ماند و دید فدراسیون فوتبال ودر راس آن مهدی تاج با این اتفاق چگونه کنار خواهد آمد.