حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1407256/31 زمان: 15:45   1396/01/19 بازدید: 160,107

اسماعیلی، علیپور و درخشان مهر؛

سه جوان ایرانی در لیست آینده دار های AFC

سایت AFC، بهترین بازیکنان زیر 23 سال حاضر در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را منتشر کرد که نام 3 بازیکن ایرانی در بین آنها به چشم می‌خورد.

به گزارش "ورزش سه"، رقابت های مرحله گروهی به نیمه راه خود رسیده و از همین رو، سایت AFC به بررسی بهترین بازیکنان زیر 23 سال این 3 بازی در منطقه غرب پرداخته که نام فرشید اسماعیلی، علی علیپور و مهران درخشان‌مهر در بین آنها به چشم می‌خورد. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به بازیکنان آینده داری که در این فصل لیگ قهرمانان نمایش های چشم گیری داشتند:

 

 

 

 

کایو

 

سن: 22

باشگاه: العین

دقایق بازی: 259 دقیقه

کایو یک گل در 3 بازی برای تیمش به ثمر رسانده و نقش مهمی در شکست ناپذیری العین در این 3 بازی ایفا کرده است. او 11 شوت به سمت دروازه حریفان زده که بیش از هر بازیکن زیر 23 سال حاضر در رقابت هاست و در مجموع در رده پنجم بیشترین شوت در لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفته است.

 

المعز علی عابدین

 

سن: 20 سال

دقایق بازی : 84 دقیقه

المعز علی در هر 3 بازی لخویا به عنوان یار جانشین به میدان آمده، 4 بار در نبردهای یک به یک موفق بوده، دقت پاس 80 درصد به ثبت رسانده و با تیمش به دنبال سومین صعود پیاپی از گروه است.

 

لئو بوناتینی

 

سن: 23 ( در ابتدای رقابت ها 22 سال سن داشت)

باشگاه: الهلال عربستان

دقایق بازی: 211 دقیقه

با وجود گلزنی های پیاپی در لیگ عربستان، بوناتینی در لیگ قهرمانان موفق به گلزنی نشده ولی دو بار برای تیمش از ابتدا به میدان رفته و نمایش های خوبی نیز داشته است.

 

 

 

فرشید اسماعیلی

 

سن: 23 سال ( در ابتدای رقابت ها 22 سال داشت)

باشگاه: استقلال

دقایق بازی: 170 دقیقه

فرشید اسماعیلی عملکرد بسیار خوبی در 3 بازی برای استقلال داشت. او در دو بازی برای این تیم از ابتدا به میدان رفت و در دیدار سوم و در پیروزی 2-0 استقلال مقابل لوکوموتیو، موفق به گلزنی نیز شد. او در 17 نبرد یک به یک موفق بوده و نقش مهمی در صدرنشینی استقلال داشته است.

 

محمد جمال

 

سن: 22

باشگاه: الجزیره

دقایق بازی: 203

احمد رشید در دو بازی از 3 بازی الوحوده در گروه D، از ابتدا در میدان حضور داشته و در یک بازی به عنوان یار جانشین به زمین رفته است. او در طول 200 دقیقه، 9 بار در نبردهای یک به یک پیروز شده است. در حال حاضر الوحده قعرنشین گروهش است ولی تنها 4 امتیاز با رده دوم فاصله دارد و فرصت جبران پیش روی آنهاست.

 

دوستنوبک خامداموف

 

سن: 20 سال

باشگاه: بنیادکار

دقایق بازی: 270 دقیقه

خامداموف با 83 پاسی که برای هم تیمی هایش ارسال کرده، دقت 83.13 درصد را به ثبت رسانده که بهترین درصد دقت در پاس در بین بازیکنان زیر 23 سال منطقه غرب آسیا محسوب می‌شود. همچنین او 25 پاس ارسال کرده که از این جهت در رده دوم قرار دارد. او در جریان شکست 3-2 تیمش مقابل العین موفق به گلزنی شد ولی بنیادکار همچنان به دنبال کسب اولین پیروزی خود است.

 

 

 

علی علیپور

 

باشگاه: پرسپولیس

دقایق بازی: 20 دقیقه

او که از 3 بازی پرسپولیس، در دو بازی و به عنوان یار جانشین به میدان آمده، نمایش های خوبی در زمین داشته و موفق شده طعم بازی در این رقابت ها را به خوبی بچشد. او همچنین می‌تواند نقش مهمی در صعود پرسپولیس به دور بعد رقابت ها ایفا کند.

 

عبدالله العامر

 

سن: 23 سال ( در ابتدای رقابت ها 22 سال داشت)

دقایق بازی: 270 دقیقه

عبدالله العامر یکی از 3 بازیکن زیر 23 سال است که بیش از 270 دقیقه برای تیمش بازی کرده، او 91 پاس صحیح برای هم تیمی‌هایش ارسال کرده، 203 بار لمس توپ داشته که بالاتر از تمام بازیکنان زیر 23 سال است و به همراه تیمش، به دنبال صعود به دور بعد رقابت هاست، هر چند که بسیار دور از دسترس خواهد بود.

 

مهران درخشان‌مهر

 

سن: 18 سال

باشگاه: ذوب آهن

دقایق بازی: 270 دقیقه

مهران درخشان مهر، مدافع چپ ذوب آهن با تنها 18 سال سن، در تمامی دقایق ممکن برای تیمش به میدان رفته و بیش از هر بازیکنی در منطقه غرب آسیا، در نبردهای رو در رو موفق بوده است؛ به طور میانگین 7 نبرد در هر بازی. ذوب آهن با العین و الاهلی در رقابت است تا بتواند از گروه C منطقه غرب صعود کند.

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.