کد خبر: 1414676/9 زمان: 22:18   1396/02/19 بازدید: 118,807

العین شکار بعدی آبی ها

التعاون 1 - استقلال 2؛ صعود با جادوی رحمتی و کاوه

استقلال با پیروزی دو بر یک برابر التعاون به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد.

به گزارش "ورزش سه"، استقلال  در  بازی امشب با 2 گل کاوه رضایی و جابر انصاری در مقابل تک گل التعاونی ها به پیروزی رسید اما با توجه به پیروزی الاهلی برابر لوکوموتیو در گروه خود دوم شد و در مرحله یک هشتم نهایی حریف العین امارات شد.

 

هفته ششم لیگ قهرمانان آسیا/ ساعت:20:20 
استادیوم: حمد بن خلیفه / تعداد تماشاگر: 
داور: کریشانتا هتیکان کانالجه، کمک ها: نمل جورج پالیا و جدارا دنیا

 


ترکیب التعاون:

 


سلطان الغمدی، ریکاردو ماچادو، عبدالرحمن الباراکا، محمود معاز، اولایان، اندیایه، سعید الدوساری (الحسین 64)، عبدالله الشماری، عبدالعزیز الشرید (30 - موسی الشماری)، محمد السیاری، عبدالمجید السوات (الزین 62)
سرمربی: ژوزه مانوئل 

 


ترکیب استقلال:

 


مهدی رحمتی، پادوانی، رابسون، هرائر مگویان، خسرو حیدری، امید نورافکن، امید ابراهیمی (فرشید باقری 53)، فرشید اسماعیلی، علی قربانی (71- بهنام برزای)، جابر انصاری (48 - محسن کریمی) و کاوه رضایی
سرمربی: علیرضا منصوریان

 

 

اخطار


 

علی قربانی(40) از استقلال

السیاری (53) - ماجد (56) - محمود معاز (62) از التعاون

 

 

شرح گل ها

 

 

1-0 (استقلال): در دقیقه 18 بازی جابر انصاری بازهم ستاره بازی شد، در این صحنه با پاسکاری زیبای علی قربانی و کاوه رضایی توپ به جابر انصاری رسید و او با یک ضربه زیبا دروازه التعاون را باز کرد.

 

1-1 (التعاون): در دقیقه 33 بازی داور به شکل عجیب به دلیل اتلاف وقت برای بازیکنان التعاون خطا دو ضرب اعلام کرد و در دقیقه 35 عبدالمجید السیاری دروازه استقلال را باز کرد.

 

2-1 (استقلال): قطع توپ فوق العاده فرشید باقری و پاس او کاوه رضایی را در موقعیت تک به تک قرارداد و یک بغل پا برای زدن چهارمین گل اول در لیگ قهرمانان آسیا کافی بود.

 

 

شرح نیمه

 


استقلال در نیمه اول بازی را کاملا مسلط آغاز کرد و بدون استرس حملات خود را آغاز کرد و در همان ابتدای بازی چند موقعیت خوب روی دروازه التعاون ایجاد کرد که در دقیقه 18 جابر انصاری موفق شد دروازه حریف را باز کند. بعد از این گل بازیکنان التعاون که در آستانه حذف از رقابت ها قرار گرفته اند دست به بازی انتحاری زدند و چند بار موفق شدند دروازه استقلال را تهدید کنند. اما در دقیقه 33 تصمیم عجیب داور گل اول را به التعاون هدیه کرد. در این دقیقه از بازی داور به دلیل اتلاف وقت مهدی رحمتی خطای غیر مستقیم اعلام کرد تا السیاری در دقیقه 35 دروازه استقلال را باز کند. بعد از این دقیقه التعاون یکی دو موقعیت خوب دیگر داشت که نتوانست از آنها استفاده کند تا بازی در نیمه اول با نتیجه یک بر یک مساوی به پایان برسد.

در نیمه بازی استقلال التعاون دست به بازی انتحاری زد و با تعویض های تهاجمی تلاش کرد که بازی را به نفع خود به پایان برساند اما منصوریان با فراخواندن محسن کریمی و بهنام برزای  و بازیساز فوق العاده ای به نام فرشید باقری باعث شد آبی ها با گذشت 20 دقیقه جریان بازی را به نفع خود تغییر بدهند. در این نیمه فرشید باقری روی یک ضدحمله برق آسا توپ را به کاوه رضایی داد و یک بغل پای دقیق برای صعود استقلال به مرحله یک هشتم نهایی کافی بود. استقلال در ادامه یکی دو موقعیت دیگر هم داشت هرچند که نمی شود از روز فوق العاده مهدی رحمتی و واکنش های باور نکردنی اش در طول 90 دقیقه بازی به سادگی عبور کرد.


بهترین بازیکن
در بازی امشب مهدی رحمتی و کاوه رضایی فوق العاده بودند و نقش پررنگی در پیروزی استقلال داشتند. در این بازی مهدی رحمتی بارها دروازه استقلال را نجات داد و روز فوق العاده ای را پشت سر گذاشت و کاوه رضایی هم با یک گل و یک پاس گل نقش فوق العاده ای در صعود تیمش به مرحله یک هشتم نهایی ایفا کرد.
اتفاق ویژه
کاوه رضایی با گلی که به التعاون زد، موفق شد در بازی های برگشت به تمام تیم ها گل بزند که این آمار فوق العاده ای برای مهاجم جوان استقلال محسوب می شود.

 

 

 

دقایق حساس

 

 

دقیقه 12 : سانتر علی قربانی به روی دروازه با ضربه سر زیبای کاوه رضایی همراه شد اما سلطان الغمدی به زیبایی توپ را مهار کرد.

دقیقه 17 : اشتباه خسرو حیدری در دفع توپ باعث شد محمد السیاری توپ را به سمت دروازه بزند که ضربه اش با اختلاف بسیار کم به بیرون رفت.

دقیقه 25 : یک و دوی زیبای بازیکنان التعاون با ضربه سعید الدوساری همراه شد اما توپ با اختلاف بسیار کم به بیرون رفت.

دقیقه 27 : شوت عبدالرحمن البراکا از پشت محوطه جریمه با عکس العمل زیبای رحمتی به کرنر رفت.

دقیقه 43 : شوت محکم السیاری را مهدی رحمتی با یک سوپر واکنش دفع کرد و توپ برگشتی را هم خودش از روی خط دروازه به کرنر فرستاد.
دقیقه 53 : در  این دقیقه توپ در محوطه جریمه به دست علی قربانی برخورد کرد اما قبل از این صحنه داور خطای بازیکنان التعاون را اعلام کرد.

دقیقه 66 :شوت اندیایه از پشت زاویه بسته با عکس العمل خوب رحمتی دفع شد.

دقیقه 67 : ضربه دیدنی هافبک التعاون از روی ضربه ایستکاهی با عکس العمل زیبای مهدی رحمتی و البته به کمک تیر دروازه دفع شد.

دقیقه 69 : پاس فوق العاده کاوه رضایی در موقعیت تک به تک به فرشید باقری رسید اما توپ به پای او نگرفت و این موقعیت عالی از دست رفت.

دقیقه 71 : ضربه جهد الحسین از پشت محوطه جریمه با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیق 74 : سانتر از سمت چپ با ضربه سر اندیایه همراه شد و توپ با اختلاف بسیار کم به بیرون رفت.

در دقیقه 85 : ضد حمله برق آسای بازیکنان التعاون و ضربه موسی با اختلاف کم به بیرون رفت.

 

 

در حاشیه

 

 

*با وجود این که اسما امروز التعاون میزبان بازی است، با این حال تماشاگری از این تیم در استادیوم حضور ندارد.
*جالب است که هواداران استقلال که البته تعدادشان زیاد نیست بخشی از سکوهای استادیوم را پر کرده اند.
* استقلال بازی را تهاجمی آغاز کرده است تا برخلاف صحبت های قبلی مشخص شود این تیم به دنبال کسب هر 3 امتیاز بازی است.
* سفیر ایران در قطر و پژمان منتظری در استادیوم حضور دارند و بازی استقلال را تماشا می کنند.
*تصمیم عجیب داور در اعلام خطا به خاطر اتلاف وقت باعث شد التعاون گل مساوی را به شکلی عجیب وارد دروازه استقلال کند.
* علی قربانی با دریافت کارت زرد دوم بازی استقلال در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را به دلیل دو اخطاره شدن از دست داد.
* در شروع نیمه دوم جابر انصاری مصدوم شد و منصوریان مجبور شد محسن کریمی را به جای او  وارد زمین کند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.