حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1420056/24 زمان: 00:54   1396/03/15 بازدید: 342,039

سردار دو تا به تور یکی به تیر

مونته‌نگرو 1 - ایران 2؛ شکست ناپذیر، محکم و برنده‌ایم

ملی پوشان ایران در تنها دیدار تدارکاتی پیش از بازی برابر ازبکستان، توانستند با دو گل سردار آزمون در برابر مونته نگرو به پیروزی برسند.

به گزارش "ورزش سه"، ملی پوشان ایران پس از حضور در اردوی اتریش در تنها دیدار تدارکاتی خود پیش از بازی حساس مقابل ازبکستان در برابر مونته نگرو قرار گرفتند و موفق شدند این تیم را با شکست روبرو کنند، سردار آزمون گلزن تیم ملی در این بازی بود که موفق شد هر دو گل ملی پوشان را به ثمر برساند.

 

 

 

 

مونته نگرو: 


پتکوویچ، ژاوتیچ، ژانکوویچ(63 موگوسا)، توماسویچ(46 باسا)، کوتوویچ، ساویچ(46 استویکوویچ)، ساویسه ویچ، بسیراج(46 ووچینیچ)، شیمیچ، کیلمنتا و یوویچ(73 جورجویچ)
سرمربی: تومباکوویچ

 

 


تیم ملی ایران:


علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، پژمان منتظری، سعید آقایی، رامین رضاییان، سعید عزت اللهی(73 عزت اله پورقاز)، احسان حاج صفی(38 علی کریمی)، اشکان دژاگه(46 رضا قوچان نژاد)، مهدی ترابی، کریم انصاری فرد(46 میلاد محمدی) و سردار آزمون(66 احسان پهلوان)
سرمربی: کارلوس کی روش

 

 

 

 


اخطار:

 

مرتضی پورعلی گنجی(52)،(80) از ایران
 


اخراج:

 

مرتضی پورعلی گنجی(80) از ایران

 

 

 

 

 

 

شرح گل ها :


ایران 1 مونته نگرو 0 (دقیقه 10، سردار آزمون): اولین حرکت مهم این بازی در این لحظه شکل گرفت و ملی پوشان ایران موفق شدند با همکاری یکدیگر دروازه حریف را باز کنند، حرکت رضاییان توپ را به مهدی ترابی رساند او نیز پس از چند گام حرکت با توپ با پاسی هوشمندانه سردار را در موقعیتی ایده آل صاحب توپ کرد و آزمون نیز با ضربه ای دقیق دروازه حریف را باز کرد.

 

 

گل آزمون؛ مونته نگرو - ایران

 

 

 

 

ایران 1 مونته نگرو 1(دقیقه 32، یووتیچ) : پس از چند حمله خطرناک حریف ایران موفق شد دروازه بیرانوند را باز کند، ارسال از جناح چپ ایران با واکنش خوب بیرانوند از روی دروازه ایران دور شد اما مهاجم مونته نگرویی پس از حفظ توپ با پاسی عرضی کاپیتان تیمشان را صاحب توپ کرد و او نیز از روی خط محوطه جریمه با شوتی محکم دروازه ایران را باز کرد.

 

 

گل استفان یووتیچ؛ مونته نگرو - ایران

 

 

 

 

 

ایران 2 مونته نگرو 1(دقیقه 61، سردار آزمون): یک حرکت ترکیبی دیگر از سوی ملی پوشان ایران یک گل دیدنی به همراه داشت و این بار ارسال علی کریمی با ضربه سر رامین رضاییان یک پاس فوق العاده برای سردار مهیا کرد و آزمون نیز در چند قدمی دروازه با ضربه ای دقیق دروازه مونته نگرو را برای دومین بار باز کرد.

 

 

گل دوم آزمون؛ مونته نگرو - ایران

 

 

 

 

شرح بازی:

 


ملی پوشان ایران در دیداری جذاب و تماشایی که موقعیت های فراوانی را نصیب دو تیم کرد با نتیجه دو بر یک به پیروزی رسیدند. 


بازی با حملات ملی پوشان ایران آغاز شد و آنها در همان ده دقیقه ابتدایی توپ و میدان را در دست گرفتند، اتفاقی که باعث شد خیلی زود گل برتری خود را به ثمر برسانند، گلی که روی خلاقیت و حرکت زیبای ترابی به دست آمد، اما پس از گل تیم ملی، یاران حریف پیش کشیدند و به نوعی توپ و میدان را در دست گرفتند، آنها که در تقلای به ثمر رساندن گل تساوی بودند بارها تا مرز فروپاشی دروازه ایران پیش رفتند اما در نهایت با موانعی که پیش روی آنها شکل می گرفت موفق به این کار نشدند، آنها در حدود بیست و پنج دقیقه بازی را به طور کامل در دست داشتند و در نهایت موفق به گلزنی نیز شدند و جالب اینکه پس از ان نیز به دنبال به ثمر رساندن گل دوم بودند اما هر آنچه که بود مقاومت و بازی منطقی ملی پوشان ایران این فرصت را از آنها گرفت. 

 

 


در پنج دقیقه پایانی بازی نیز باز هم ملی پوشان کشورمان بازی را در دست گرفتند و دو بار تا باز کردن دروازه حریف پیش رفتند اما در نهایت موفق به این کار نشدند تا دو تیم نیمه اول را با تساوی به پایان برسانند. 


اما در نیمه دوم بازهم این شاگردان کی روش بودند که بازی را با حملات خود آغاز کردند، هجومی که تنها چند دقیقه دوام آورد و پس از آن بود که مونته نگرو با تصاحب توپ و میدان راه دروازه ایران را در پیش گرفت و موفق شد چند بار موقعیت های جدی روی دروازه بیرانوند به وجود بیاورد.


در میانه های نیمه دوم ملی پوشان ایران که حساب شده و منطقی بازی را به جریان درمی آوردند توانستند از یک موقعیت خوب که از روی کار گروهی بی نقصی به دست آمد به گل برتری خود دست پیدا کنند، پس از این گل نیز با وجود حملات مونته نگرو، شاگردان کی روش هر از گاهی خود را به دروازه حریف می رساندند و حتی می توانستند به گل سوم خود نیز دست پیدا کنند، اما این اتفاق نیفتاد تا با مقاومت در برابر حملات حریف سومین پیروزی پیاپی خود را به دست بیاورند. 


بازیکنان ایران در این بازی موفق شدند بازی هوشمندانه ای را به نمایش بگذارند، آنها همانطور که از موقعیت های به دست آمده نهایت استفاده را بردند در دفاع نیز فوق العاده بودند و بارها با بازیسازی از زمین خودی راه دروازه حریف را در پیش گرفتند، دیداری که با اخراج پورعلی گنجی (با احتساب وقت های اضافه) حدود پانزده دقیقه ده نفره در برابر حملات حریف ایستادگی کردند.البته ذکر این نکته  نیز خالی از لطف نیست که کی روش به دلیل تعداد تعویض های زیاد از بازیکنان فراوانی در ترکیب خود سود جست تا بتواند آنها را آماده بازی های بعدی تیم ملی کند.

 

 

 

 

 

بهترین بازیکن:

 


سردار آزمون و علیرضا بیرانوند بهترین بازیکنان تیم ملی در این بازی بودند، دو بازیکنی که تاثیر فوق العاده ای در کسب نتیجه پیروزی داشتند، سردار آزمون در این بازی موفق شد دو بار دروازه حریف را باز کند تا پس از مدت ها برای تیم ملی پایش به گل باز شود ضمن اینکه یک بار نیز تیرک دروازه حریف را با ضربه سر  دیدنی  به لرزه درآورد.


در طرف دیگر علیرضا بیرانوند نیز بارها  با واکنش های به موقع و زیبای خود مانع از فروپاشی دروازه اش شد، هرچند یک بار این اتفاق افتاد اما سد مستحکمی به نام بیرانوند باعث شد تا تیم ملی در برابر حملات مونته نگرو، مقاومت فوق العاده ای داشته باشد.

 

 

 

اتفاق ویژه:

 


پیروزی ملی پوشان ایران در دیدار تدارکاتی برابر مونته نگرو سومین بازی تیم ملی در سال جدید بود، آنها که در دو دیدار قبلی برابر قطر و چین به پیروزی رسیده بودند با برد در سومین بازی آمار صددرصدی پیروزی های خود در سال 96 را حفظ کردند ، اتفاقی که با برتری احتمالی در برابر ازبکستان می تواند روند درخشان آنها در نتیجه گیری را ادامه دار کنند.

 

 

 

 

 

 

دقایق حساس:

 


دقیقه 22 - حرکت بازیکنان مونته نگرو در این دقیقه چیزی نمانده بود تا دروازه ایران را با خطر روبرو کند اما ضربه بازیکن این تیم با اختلاف کمی از کنار دروازه ایران به بیرون رفت. 
دقیقه 23 - ارسال ضربه ایستگاهی بازیکنان مونته نگرو در شلوغی جلوی دروازه ایران خطرناک بود اما مدافعان ایران این توپ را دور کردند. 
دقیقه 24 - ضربه راه دور بازیکن حریف که دروازه ایران را هدف گرفته بود تیرک دروازه را به لرزه درآورد و در برگشت در حالیکه مهاجم مونته نگرو با دروازه بان ایران تک به تک شده بود ضربه محکم خود را به سوی دروازه زد اما بیرانوند به زیبایی موفق شد این توپ خطرناک را مهار کند.

دقیقه 29 - شوت راه دور و زیبای هافبک مونته نگرو با واکنش زیبای بیرانوند مهار شد تا  دروازه ایران باز نشود. 
دقیقه 30 - یک حمله دیگر از سوی حریف دروازه ایران را با خطر مواجه کرد اما این توپ نیز راهی به دروازه ایران پیدا نکرد. 

 

 

 


دقیقه 34 - مونته نگرویی ها پس از گل تساوی نیز دست از دروازه ایران بر نمی دارند و این بار در حالی که می توانستند باز هم گلزنی کنند ضربه خود را با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون زدند. 
دقیقه 35 - یک حمله دیگر از سوی مونته نگرو و این بار نیز توپ راهی به دروازه پیدا نکرد.

دقیقه 41 - ارسال زیبای دژاگه از روی یک ضربه ایستگاهی باعث تا ملی پوشان ایران پس از مدت ها میل به دروازه حریف کنند و در این لحظه ضربه سر سردار از روی ارسال اشکان تیرک دروازه مونته نگرو را به لرزه درآورد.

دقیقه 45 - شوت فوق العاده دیدنی سعید عزت اللهی از روی یک ضربه ایستگاهی و از فاصله 30 دروازه مونته نگرو را به شدت با خطر مواجه کرد اما واکنش دروازه بان این تیم توپ را راهی کرنر کرد تا یکی از زیباترین گل های سال های اخیر فوتبال ایران به ثمر نرسد.
دقیقه 1+45 - آخرین حمله حریف ایران در این دقیقه بازهم دروازه تیم ملی را با خطر مواجه کرد اما واکنش سریع بیرانوند این توپ را بی خطر کرد.

 

 

 

 

دقیقه 48 - اولین حمله مهم نیمه دوم در این دقیقه توسط مونته نگرو شکل گرفت و ارسال بازیکنان این تیم در شلوغی جلوی دروازه ایران به بیرانوند رسید. 
دقیقه 49 - سردار آزمون در این دقیقه می توانست دومین گل خود و ایران را به ثمر  برساند اما گلر  حریف خیلی زودتر از او در این موقعیت تک به تک به توپ رسید. 
دقیقه 51 - حرکت و نفوذ دیدنی میلاد محمدی با ضربه او ادامه یافت اما این توپ توسط دروازه بان حریف مهار شد.
دقیقه 52 - یک پاس  از سوی بازیکنان حریف از بین مدافعان ایران عبور کرد اما پیش از رسیدن مهاجم مونته نگرو بیرانوند موفق شد با سرعت عمل خود به توپ برسد و آن را از محوطه ایران دور کند. 
دقیقه 54 - یک نفوذ دیگر از جانب  راست ایران موقعیت خوبی برای مونته نگرو به وجود آورد اما این توپ نیز راهی به دروازه ایران نیافت.

دقیقه 55 - حرکت سردار و پاس به بغل او گوچی را پشت محوطه جریمه حریف صاحب توپ کرد اما شوت زیبای گوچی راهی به دروازه حریف نیافت.

دقیقه 69 - حرکت زیبای بازیکنان مونته نگرو با شوت مهاجم این تیم ادامه یافت اما این ضربه خطرناک از کنار دروازه تیم ملی ایران به بیرون رفت. 


دقیقه 81 - ضربه ایستگاهی که نصیب حریف شد توسط ووچینیچ نواخته شد اما این شوت خطرناک با اختلاف کمی از بالای دروازه ایران به بیرون رفت.

دقیقه 1+90 - ضربه زیبای مهاجم مونته نگرو با واکنش دیدنی بیرانوند به کرنر رفت.
دقیقه 2+90 - فشار بازیکنان تیم حریف یک بار دیگر دروازه ایران را با خطر مواجه کرد اما این بار نیز یک کرنر نصیب آنها شد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.