حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1451624/39 زمان: 23:00   1396/05/12 بازدید: 170,392

صدرنشینی پرسپولیس با شکست طلسم یحیی

تراکتور 1 - پرسپولیس 2؛ کمال سه امتیازی نیا!

پرسپولیس با بردی دشوار در خانه تراکتورسازی شش امتیازی شد و به صدرجدول لیگ برتر صعود کرد.

به گزارش "ورزش‌سه"، در این بازی سخت که با حملات پرسپولیس آغاز شد ابتدا پرسپولیس با گل گادوین منشا(13) از حریف پیش افتاد اما تراکتور با گل زیبای حاتمی (41) بازی را به تساوی کشاند. با این حال سرخ ها بازهم  در نیمه دوم گل زدند و با ضربه کامیابی نیای تازه وارد موفق به شکست تراکتور شدند.

 


هفته دوم لیگ برتر/ ساعت 19:30


ورزشگاه یادگارامام تبریز / تماشاگر: 40 هزار نفر


داور: حسین زرگر          کمک ها: علی میرزابیگی و هادی طوسی
داور چهارم: محمد ملکی                    ناظر: نادر جعفری

اخطار:

علیرضا بیرانوند(90+3) از پرسپولیس

 

 

تراکتورسازی:
فرزین گروسیان، محمد ایرانپوریان، محمد نادری، محمدرضا مهدی زاده، شهرام گودرزی، علی طاهران(علی نصرآزادانی 88)، مهدی کیانی، محمد ابراهیمی(82 محمدرضا آزادی)، محمد نوری(فاخر تهامی 81)، مهدی شریفی و فرزاد حاتمی.

 

پرسپولیس:
علیرضا بیرانوند، حسین ماهینى، محمد انصارى، صادق محرمى، شجاع خلیل زاده، محسن ربیع خواه، محسن مسلمان(سیامک نعمتی 87)، فرشاد احمدزاده، وحید امیرى(شایان مصلح 89)، مهدى طارمى و گادوین منشا (کمال کامیابی نیا 66).
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 

 

 

شرح بازی:
پرسپولیس توانست در یک بازی دشوار و نزدیک تراکتورسازی را در تبریز مغلوب کرده و به دومین پیروزی پیاپی اش در لیگ هفدهم دست یابد.
در روزی که تراکتورسازی تیمی آماده و جنگجو بود پرسپولیس از تجربه اش استفاده کرده و توانست با دو گل پیروز شود. تک گل تراکتورسازی هم نتوانست مانع  دومین شکست پیاپی تراکتوری در دومین بازی شود.
پرسپولیس مثل دو سه سال اخیر بازی را با هجوم های تند و بی امان آغاز کرد و با ضربه ایستگاهی دقیق و فنی مهاجم جدیدش گادوین منشا به گل رسید. گل پرسپولیس اما انگار تراکتوری ها که در برابر سی هزار تماشاگر پرشورشان بازی می کردند بیدار کرد چرا که دوندگی بی امان هافبک های تراکتورسازی  عملا ارتباط خط دفاع پرسپولیس و محسن ربیع خواه را با نیروهای هجومی این تیم قطع کرد و در این زمان بود که بازیکنان دفاعی پرسپولیس تحت فشار مجبور به اشتباه شدند. تمام برنامه تراکتور این بود که توپ را قبل از عبور از نیمه زمین خودش قطع و تصاحب کند. بازی خوب مهدی کیانی و محمد نوری در هافبک و بازی خوب ایرانپوریان و فرزاد حاتمی عملا ورق را به سمت تراکتورسازی برگرداند. 
تراکتورسازی با تشویق بی امان هوادارانش، توانست در همان نیمه اول و روی اشتباه مدافعان پرسپولیس، تیز هوشی نوری و قدرت گلزنی فرزاد حاتمی که در این بازی واقعا روی فرم بود به گل برسد.
نیمه دوم و در همان دقایق ابتدایی وقتی برانکو دید هنوز جنگهای میانه زمین را به تراکتوری ها می بازد با آوردن کمال کامیابی نیا به جای گادوین منشا روند بازی را تغییر داد. شاید یحیی گل محمدی فکرش را هم نمی کرد که برانکو با دوهافبک دفاعی بازی کند و منشا که گل زده بود و خوب موقعیت می ساخت را بیرون بکشد. اما تعویض برانکو یک دقیقه بعد نتیجه داد و کامیابی نیا تبدیل به تعویض طلایی شد. کامیابی نیا بار دیگر یک گل سه امتیازی برای تیمش زد تا ارزش هایش را بیش از قبل برای پرسپولیس نشان دهد.
تراکتور با حمایت همه جانبه تبریزی های حاضر درورزشگاه قصد داشت باز هم با جنگندگی و در ضدحملات سریع به گل برسد و یک موقعیت استثنایی را هم مهدی شریفی از دست داد اما پرسپولیس با بازیکنان باتجربه اش بازی را اداره کرد و به سه امتیاز باارزش در هفته دوم دست یافت.

 

 

شرح گل:

تراکتور 0  - پرسپولیس 1 : دقیقه 13 خطا روی حسین ماهینی روی خط محوطه جریمه داور ضربه مستقیم آزاد اعلام کرد. گادوین منشا ضربه خطا را به گوشه دروازه تراکتور فرستاد تا اولین گل فصلش را در این دیدار حساس به ثمر برساند.

تراکتور 1  - پرسپولیس 1 : دقیقه 42 اشتباه شجاع خلیل زاده پشت محوطه جریمه و ضربه بد او به محمد نوری رسید. نوری توپ را پشت محوطه جریمه به حاتمی داد و حاتمی توپ را از روی خط با یک شوت زمینی به کنج دروازه بیرانوند فرستاد.

 

تراکتور 1- پرسپولیس 2: در دقیقه 68 و در شرایطی که کمال کامیابی نیا تازه جانشین گادوین منشا شده بود ، توپی را در محوطه جریمه در اختیار گرفت و به زیبایی و سرضرب دروازه گروسیان را گشود .

 

اتفاق ویژه:
برانکو ایوانکوویچ سرانجام توانست طلسم عدم موفقیتش مقابل یحیی گل محمدی را بشکند. برانکو از زمان حضورش در ایران و در بازیهای مختلف در لیگ برتر و جام حذفی نتوانسته بود حریف یحیی گل محمدی که آن زمان سرمربی ذوب آهن بود ، بشود اما سرانجام و این بار برانکو توانست یحیی را روی نیمکت تراکتورسازی شکست دهد. شاید یحیی هم مشمول رکورد موفقیت برانکو مقابل تراکتورسازی و تیم های تبریزی شد. با این حساب برانکو و تیمش ضمن شکستن رکوردهای مختلف در حال پایان دادن به طلسم های تاریخی خود و تیمشان هستند.

 

بهترین بازیکن :

علی بیرانوند دروازه بان پرسپولیس روز خوبی داشت و جزو بهترین های تیمش بود اما شاید بهترین بازیکن زمین مهدی کیانی هافبک خستگی ناپذیر تراکتورسازی باشد که بارها جنگ های تن به تن را از پرسپولیسی ها برد.

 

دقایق حساس:

*دقیقه 28: سانتر بلند در گوشه سمت راست محوطه جریمه به مهدی شریفی رسید. او با دریبل محمد انصاری توپ را به مرکز محوطه جریمه آورد. پاس شریفی مقابل دروازه ای که فقط بیرانوند بود به حاتمی رسید اما صادق محرمی ضربه مهاجم تراکتور را دفع کرد تا خطرناکترین موقعیت تراکتور هدر برود.

دقیقه 31: منشا می توانست خودش را دوگله کند. ضربه کرنر مسلمان در برگشت به منشا رسید که روی خط شش قدم ایستاده بود. ضربه منشا را دروازه بان تراکتور به کرنر فرستاد

دقیقه 32: تراکتور می توانست بازی را به تساوی بکشاند. سانتر تیز ایرانپوریان روی سر حاتمی فرود آمد. ضربه خطرناک حاتمی از بالای دروازه بیرون رفت.

دقیقه 42: سانتر صادق محرمی از سمت راست به منشا رسید اما او روی تیر یک ضربه را به بیرون زد.

دقیقه 54: حرکت وحید امیری در گوشه شش قدم با ضربه او همراه بود اما مدافع تراکتور توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 59: سانتر تند و تیز احمدزاده را مدافع تراکتور روی سر طارمی و از مقابل دروازه به کرنر فرستاد.

دقیقه 62: ضربه خطا را احمدزاده خیلی سریع به امیری داد. پاس امیری در هجده قدم را طارمی با پشت پا به منشا داد. ضربه محکم منشا با اختلاف کم از بالای دروازه بیرون رفت.

دقیقه 67: اوت بلند وحید امیری در رفت و برگشت گوشه سمت چپ محوطه جریمه به کامیابی نیا رسید. ضربه شوت محکم کمال کامیابی نیا به کنج دروازه تراکتور چسبید.

دقیقه 76: در ضدحمله خطرناک تراکتور توپ در یک فضای خالی به مهدی شریفی رسید. شریفی در موقعیت تک به تک با بیرانوند تعلل کرد و دروازه پرسپولیس باز نشد.

دقیقه 88: سانتر بلند روی دروازه پرسپولیس را فرزاد حاتمی با سر به شریفی پاس داد اما بیرانوند بازهم توپ را از مهاجمان تراکتور گرفت.

دقیقه 90+2:  در یک ضد حمله از راست توپ روی دروازه پرسپولیس ارسال شد، حاتمی بازهم با سر توپ را به بیرون فرستاد اما ضربه سر مهاجم تراکتور را بیرانوند جمع کرد.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.