حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1454553/4 زمان: 22:37   1396/05/25 بازدید: 132,851

شگفتی مربی مشکی پوش در پایتخت

پرسپولیس 1- سیاه جامگان 1؛ شب خط خطی آزادی !

سیاه جامگان با زیرکی جالب توجه و مخصوص اکبر میثاقیان موفق شد از تک موقعیت خود در نیمه دوم یک فرصت گل ایده آل ساخته و با یک امتیاز تهران را ترک کند.

به گزارش "ورزش سه"، بازی کاملا مالکانه پرسپولیس و ایجاد موقعیت های فراوان هم کمکی برای عبور از سد سیاه جامگان نکرد و در نهایت با تساوی این دیدار را به پایان رساند.
شاگردان برانکو خصوصا در نیمه دوم بارها صاحب موقعیت گلزنی شده بودند و می توانستند با پیروزی شیرین و کسب 12 امتیاز راهی دیدارهای آسیایی خود و جدال سرنوشت ساز با الاهلی عربستان شوند اما در نهایت اکبر میثاقیان با همان حربه همیشگی روی ضدحملات و دفاع توانست جشن خود در آزادی را برپا کند.

 

 


استادیوم: آزادی تماشاگر: 40هزار نفر


داور:  حمید حاج ملک کمک داوران: محمدرضا ابوالفضلی - سجاد طوری - روح الله شرفی
کارت زرد:

محمد مهدی عسگری (8) از سیاه جامگان

امیرمحمد پناهی (75) از سیاه جامگان

 

پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، شجاع خلیل زاده، حسین ماهینی، محسن ربیع خواه، محسن مسلمان، فرشاد احمدزاده(81 سیامک نعمتی)، وحید امیری(88 شایان مصلح)، علی علیپور (65 گادوین منشا) و مهدی طارمی.
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 


سیاه جامگان:

محمد ناصری، محسن آقایی، وحید عسگری،  محمدمهدی عسگری، رضا شربتی، کریم احمدی، حسین بادامکی(58 محمدرضا خرسندنیا)، مصطفی احمدی(76 یونس شاکری)، روح‌الله سیف‌اللهی، پیام ملکیان(50 امیرمحمد پناهی) و کیوان امرایی.
سرمربی: اکبر میثاقیان

 

 

 

 

شرح بازی
پرسپولیس در حالی پا به میدان گذاشت که امیدوار به کسب چهارمین پیروزی پیاپی خود و صدرنشینی مطلق در پایان هفته چهارم بود. آنها بعد از عبور از چند حمله پراکنده حریف، توانستند به فرصت های خوبی برای گلزنی دست پیدا کنند. در نهایت نیز این فرشاد احمدزاده بود که روی یک ریباند و دروازه خالی گل اول این تیم را به ثمر رساند. با این گل به نظر می رسد پرسپولیس در آستانه دستیابی به هدف بزرگ خود باشد اما موقعیت سوزی های پیاپی مانع از این اتفاق شد. در نهایت اما سیاه جامگان روی فرصتی نصفه و نیمه در ضدحمله توانستند پرسپولیس و هوادارانش را در شوک بزرگی فرو برده و جشن تساوی خود را در آزادی برگزار کنند.

 

 

 

بهترین بازیکن
رضا ناصری درون دروازه سیاه‌جامگان بهترین شب خود را پشت سر گذاشت تا ستاره تیمش شود. او البته باید در این راه ممنون بی دقتی های مهدی طارمی باشد که بارها فرصت گلزنی را مقابل دروازه‌اش از دست داد. با این حال او بارها توانست با حضور به موقع خود مقابل حملات سرخپوشان و سد راه آنها، کمک بزرگی به کسب یک امتیاز ارزشمند از آزادی کند.

 

 

اتفاق ویژه
مهدی طارمی به همان فرم گل نزدن های خود بازگشته است که این مساله در آستانه دیدار حساس مقابل الاهلی نگرانی بزرگی برای سرخپوشان ایجاد کرده است. طارمی در این دیدار نه چندان سخت حداقل دو فرصت گلزنی ایده آل داشت که نتوانست آنها را وارد دروازه کند و باید دید در آسیا شرایط برای آقای گل به چه شکل پیش خواهد رفت.

 

 

شرح گل‌ها

پرسپولیس 1 سیاه جامگان 0: (دقیقه 6، فرشاد احمدزاده): روی ارسال از سمت راست وحید امیری، ضربه سر مهدی طارمی با واکنش ناصری همراه شد که در برگشت این احمدزاده بود که موفق شد دروازه خالی را باز کند.

پرسپولیس 1 سیاه جامگان 1: (دقیقه 86، امیر محمد پناهی): روی یک ضدحمله و اشتباه پرتکرار مدافعان پرسپولیس این امیرمحمد پناهی بود که روی ضربه برگشتی از شش قدم دروازه خالی را گشود و نیمکت سیاه جامگان را غرق در شادی کرد.

 

 

دقایق حساس

دقیقه 4: حسین بادامکی در میان تعلل مدافعان پرسپولیس بهترین موقعیت برای دستیابی گل را نصیب خود کرد که ضربه آرامش با واکنش مناسب بیرانوند این خطر را از پرسپولیس دور کرد.

دقیقه 8: حرکت عجیب مهدی عسگری و پرش بلند او و ضربه با استوک به کمر وحید امیری اعتراض نیمکت نشینان پرسپولیس را در پی داشت و یک کارت زرد نصیب بازیکن سیاه جامگان کرد.

دقیقه 12: پرسپولیس توسط مهدی طارمی در این لحظه به گل دوم دست یافت اما داور او را از شادی گل محروم کرد و آفساید مهاجم شماره 9 سرخپوشان را اعلام کرد.

دقیقه 15: شوت راه دور سیدجلال حسینی با اختلاف کمی راهی اوت شد تا مدافع میانی پرسپولیس در ثبت گل ناکام بماند.

دقیقه 1+45: ارسال زمینی وحید امیری اینبار مهدی طارمی را در موقعیتی قرار داد که کمک داور پرچم خود را به نشانه آفساید بالا نیاورد اما این رضا ناصری بود که ضربه مهاجم شماره 9 پرسپولیس را دفع کرد و دروازه سیاه جامگان را نجات داد.

دقیقه 54: ارسال از سمت چپ پرسپولیس با ضربه مهدی طارمی در آستانه دروازه با واکنش ناصری راهی کرنر شد تا این تیم در ثبت دومین گل خود ناکام بماند.

دقیقه 58: ضربه راه دور روح الله سیف اللهی بدون اینکه دروازه بیرانوند را با خطر مواجه کند به بیرون رفت.

دقیقه 69: فرار مهدی طارمی روی پاس وحید امیری، با ضربه این بازیکن از زاویه بسته همراه شد که ناصری آن را مهار کرد. هواداران پرسپولیس البته اعتقاد داشتند، طارمی می توانست منشا را صاحب موقعیت کنند و به همین منظور به تشویق مهاجم نیجریه ای خود پرداختند.

دقیقه 70: حرکت فوق العاده حسین ماهینی و ارسال زمینی او برای گادوین منشا با ضربه دقیقی از سوی این مهاجم تازه وارد همراه نشد و در ضربه برگشتی نیز او و ماهینی نتوانستند خطری روی دروازه ناصری ایجاد کنند.

دقیقه 75: رضا ناصری روی پاس به عقب مدافع تیمش اشتباه وحشتناکی را مرتکب شد که می توانست منشا را صاحب موقعیت گلزنی کند اما این مهاجم از کنترل توپ عاجز ماند و فرصت از دست رفت.

دقیقه 88: روی ارسال اوت بلند از سوی حسین ماهینی، ضربه سیامک نعمتی در اختیار دروازه بان سیاه جامگان قرار گرفت. در ادامه برخورد هافبک شماره 88 این تیم با مدافع حریف باعث قطع بازی برای ثانیه هایی کوتاه شد که با اعتراض هواداران همراه بود.

دقیقه 90: پاس در عمق فوق العاده از سوی سیامک نعمتی با تک ضربه مهدی طارمی از شش قدم با واکنش ناصری راهی به دروازه نیافت تا طارمی با همان اتفاق همیشگی مواجه شود.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.