حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1456112/4 زمان: 22:18   1396/05/31 بازدید: 229,161

تعویض‎های طلایی ورق را برگرداند

پرسپولیس 2 - الاهلی عربستان 2؛ می‌خواهیم زنده بمانیم

سه تعویض برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس همه چیز را به سود سرخ‌هایی کرد که در عین غربت میزبان بازی بودند.

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس که با دو گل سوما و دسوزا از حریف عقب افتاده بود، با یک بازگشت فوق العاده به بازی، شکست دو هیچ را با تساوی عوض کرد. گل های این تیم توسط منشا و شجاع خلیل زاده به ثمر رسید.

 


استادیوم: سلطان قابوس عمان            تماشاگر: حدود 4 هزار نفر
داور: ادهم مخادمه 

 


کارت زرد:


صالح جمان العمری 41 از الاهلی

شجاع خلیل زاده 86 از پرسپولیس

الشمرانی 86 از الاهلی

 


پرسپولیس:

 

علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، شجاع خلیل زاده، محمد انصاری، حسین ماهینی، محسن ربیع خواه، فرشاد احمدزاده(65- کمال کامیابی نیا)، محسن مسلمان(66- بشار رسن)، وحید امیری، علی علیپور و مهدی طارمی(64- گادوین منشا)
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 


الاهلی عربستان:

 

محمد العویس، موتاز هوساوی، محمد الفتیل، سعید المولد، شیفو، کلود امیر، تیسیر الجسام، لئوناردو(65- مغرشی)، حسین المقوی، صالح جمان العمری و عمر السوما(82- حمدان الشمرانی)
سرمربی: سرگی ربروف

 

 

 

شرح بازی


در حالی که بازی با سوت داور اردنی به دقیقه دوم رسیده بود پرسپولیسی ها در یک حمله حریف غافلگیر شدند و پس از آنکه بیرانوند شوت مهاجم عربستانی را دفع کرد، عمرالسوما در برگشت دروازه سرخپوشان را باز کرد. 
پس از این گل پرسپولیسی ها اکثر زمان بازی را در اختیار داشتند و توپ را در زمین به خوبی به گردش درآوردند؛ اما در خلق موقعیت خطرناک ناموفق بودند و نتوانستند از دفاع خوب الاهلی عبور کنند تا نیمه اول با برتری تیم مهمان به پایان برسد.
نیمه دوم هم برای سرخپوشان با انگیزه بالا و حملات پرتعداد شروع شد؛ اما در حالی که شاگردان برانکو برای رسیدن به گل تساوی تلاش می کردند، این الاهلی بود که در یک ضد حمله حرفه ای به گل دوم دست پیدا کرد.
دقایقی بعد از این گل برانکو دست به سه تعویض زد؛ کامیابی نیا، بشار رسن و گادوین منشا را به میدان فرستاد که بر میزان قدرت هجومی سرخپوشان اضافه شد. بشار رسن که به تازگی به جمع سرخپوشان پیوسته است در همان دقایق ابتدای حضورش یک پاس گل داد. ارسال او روی دروازه با ضربه سر شجاع خلیل زاده به گل اول تبدیل شد.
در دقیقه ۸۳ گادوین منشا با شوتی دقیق از پشت محوطه جریمه برای دومین بار دروازه الاهلی را باز کرد. بعد از این گل پرسپولیس بازهم می توانست دروازه حریف را باز کند اما منشا در دقیقه آخر پاس خوب علیپور را به بالای دروازه کوبید.
دیدار برگشت تیم های فوتبال پرسپولیس ایران و الاهلی عربستان در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا روز ۲۱ شهریورماه در ورزشگاه بن زاید شهر ابوظبی و به میزبانی تیم الاهلی عربستان برگزار خواهد شد.

 

 

شرح گل‌ها

 

پرسپولیس 0 الاهلی 1: (عمر سوما، دقیقه 2): شوت مهاجم الاهلی از پشت محوطه جریمه با دفع ناقص بیرانوند، فرصت استفاده از ریباند را برای سوما قرار داد تا او دروازه این تیم را باز کند.

پرسپولیس 0 الاهلی 2 :( دقیقه 59، دسوزا): در میان حملات پردامنه پرسپولیس این الاهلی بود که بار دیگر موفق شد از تزلزل خط دفاعی سود برده و توسط دسوزا به گل دوم دست یابد.

پرسپولیس 1 الاهلی 2: (دقیقه 71، شجاع خلیل زاده): روی ارسال ضربه ایستگاهی توسط رسن و اثر علیپور روی آن، شجاع خلیل زاده در بهترین موقعیت از شش قدم دروازه الاهلی را باز کرد.

پرسپولیس 2 الاهلی 2: (دقیقه 83، گادوین منشا): حرکت از سمت راست و پاس تک ضرب علیپور منشا را در موقعیت گلزنی در پشت محوطه جریمه قرار داد تا ضربه زمینی این بازیکن راهی دروازه شود.

 

 

اتفاق ویژه: بازگشت به لیگ قهرمانان
 


شاگردان برانکو ایوانکوویچ توانستند دیدار رفت را با تساوی پرگل خاتمه دهند تا همچنان به حضور در این رقابت‌ها و در کورس کسب جام باقی بمانند. این نتیجه هرچند در خانه برای آنها چالش بزرگی ایجاد می‌کند؛ اما باید پذیرفت عبور از شکست دو گله و به تساوی کشاندن بازی اتفاقی بزرگ و ویژه‌ای بود که برانکو ایوانکوویچ و بازیکنانش موفق به انجام آن شدند تا 90 دقیقه حساس و سرنوشت‌ساز همچنان برای این تیم باقی بماند.برترین بازیکن: علی علیپورمهاجم شمالی پرسپولیس هرچقدر در گلزنی ناموفق بود و نتوانست موقعیت چندانی برای خود شکل دهد؛ اما در نیم ساعت پایانی در نقش فرشته نجات برای این تیم ظاهر شد. علی علیپور با دو پاس گل دیدنی برای شجاع خلیل زاده و گادوین منشا توانست در یکی از شیرین‌ترین تساوی‌های پرسپولیس نقش اول را بازی کند. در کنار این بازیکن نیز نباید از نقش بشار رسن که با حضور خود عملکرد فوق العاده‌ای در خط میانی از خود به جا گذاشت عبور کرد. هافبک عراقی با سرعت خود در انتقال توپ و حرکات تکنیکی شیوه هجومی پرسپولیس را تغییر داد و ربروف را دچار سورپرایز بزرگی کرد.


 

دقایق حساس

 

دقیقه 9: حرکت مهدی طارمی در محوطه جریمه با شارژ مدافع الاهلی می‌توانست یک ضربه پنالتی نصیب پرسپولیس کند که داور از آن عبور کرد.

دقیقه 16: شوت محسن مسلمان با پای چپ و از پشت محوطه جریمه به صورت زمینی از کنار دروازه عبور کرد تا همچنان پرسپولیس در ایجاد موقعیت روی دروازه حریف ناکام بماند.

دقیقه 30: شوت پشت محوطه بازیکن الاهلی به صورت زمینی و با اختلاف کمی نسبت به دروازه بیرانوند به بیرون رفت.
دقیقه 33: ارسال ضربه ایستگاهی از سوی فرشاد احمدزاده با ضربه سر ماهینی درون محوطه جریمه به قصد پاس در تیرک مخالف به سادگی در اختیار دروازه بان الاهلی قرار گرفت.
دقیقه 35: بار دیگر خط دفاعی پرسپولیس فرصت ایجاد موقعیت شوتزنی از پشت محوطه جریمه را برای حمله وران الاهلی به وجود آورد. ضربه بازیکن سفیدپوش از کنار دروازه بیرانوند راهی اوت شد.

دقیقه 47: ارسال بلند اوت توسط وحید امیری با ضربه سر دیدنی مهدی طارمی تنها با واکنش دروازه‌بان الاهلی سرخ‌ها را ناکام گذاشت تا یک کرنر با مشت او همراه شود.
دقیقه 49: ارسال کرنر توسط محسن مسلمان با برخورد ناقص توپ به پای علیپور در شش قدم می‌توانست دروازه الاهلی را باز کند که در ادامه توسط مدافعان سفیدپوش این موقعیت دور شد.

دقیقه 63: پرسپولیس می توانست روی حرکت فرشاد احمدزاده درون محوطه جریمه به یک ضربه پنالتی دست یابد که داور باز اعتقادی به این اتفاق نداشت و دستور به ادامه بازی داد.

دقیقه 64: روی ضدحمله، الاهلی با همکاری سه بازیکن خود درون هجده قدم به بهترین موقعیت برای گل سوم رسید که دسوزا از روی خط شش قدم و دروازه خالی ضربه اش را به آسمان زد.

دقیقه 72: ارسال درون محوطه جریمه برای علی علیپور فرصت فوق العاده‌ای را نصیب این مهاجم کرد که ضربه اش به سادگی در اختیار دروازه بان الاهلی قرار گرفت.

دقیقه 74: ارسال کرنر برای پرسپولیس یک موقعیت فوق العاده نصیب این تیم کرد که در رفت و برگشت عجیب توپ در شش قدم، ضربه محکم محمد انصاری با کمترین اختلاف راهی اوت شد تا آه از نهاد پرسپولیسی ها بلند شود.

 


در حاشیه

 

* حسین ماهینی در این دیدار به پست مدافع چپ بازگشته و بازوبند کاپیتانی را در غیاب سیدجلال حسینی در اختیار گرفته است.
* نکته عجیب و البته قابل پیش بینی ترکیب پرسپولیس حضور محسن ربیع خواه و نیمکت نشینی کمال کامیابی نیاست.
* شجاع خلیل زاده، خرید جدید پرسپولیس تنها بازیکنی است که از جمع بازیکنان جدید در ترکیب اصلی حاضر شده است.

* حضور 150 هوادار ایرانی با حضور روی سکوهای استادیوم سلطان قابوس به حمایت پرسپولیس می‌پردازند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.