حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1459494/4 زمان: 19:04   1396/06/16 بازدید: 159,834

6 دقیقه حماسی برای طوفان به سبک برانکو

گسترش فولاد 0 - پرسپولیس 3؛ لقمه شیرین صدرنشینی

برانکو ایوانکوویچ این بار هم با تعویض های فوق العاده خود توانست جریان بازی را به سود خود خاتمه داده و پیش از دیدار برابر الاهلی یک برد با طعم صدرنشینی را به نام خود کند.

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس که بازی هفته پنجم خود را همزمان با برنامه جام حذفی پیگیری می کرد، توانست پیروزی شیرینی مقابل گسترش در تبریز به نام خود کرده و در آستانه جدال با الاهلی عربستان در مرحله برگشت یک چهارم لیگ قهرمانان آسیا با روحیه مناسب راهی ابوظبی شود.استادیوم: بنیان دیزل      تماشاگر: 2102 نفر

داوران: موعود بنیادی‌فر، سعید علی‌نژادیان، تورج عیوض‌محمدی، محمدحسین ترابیان، ناظر داوری: حسین نجاتی


گسترش فولاد تبریز:

 

فرناندو دخسوس، سیدمحسن حسینی، دراگان ژارکوویچ، میلاد فخرالدینی، احمدرضا زنده‌روح، آندرانیک تیموریان، محمد خرم‌الحسینی (علیرضا ارجمندیان - ۴۶)، حسین ابرقویی(سامان نریمان جهان - 75)، یوسف سیدی، امید جهانبخش(ادسون هنریکه - 66) و رضا خالقی‌فر
سرمربی: لوکا بوناچیچ


پرسپولیس:

 

علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، حسین ماهینی، شایان مصلح، کمال کامیابی‌نیا، محسن ربیع‌خواه، صادق محرمی(محسن مسلمان - 46)، وحید امیری( سیامک نعمتی - 84) ، فرشاد احمد‌زاده، گادوین منشا(مهدی طارمی - 64) و علی علیپور
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 

اخطار:

 

صادق محرمی(14) از پرسپولیس

 

شرح بازی:


برانکو با استراحت به چند بازیکن تیمش و گسترش فولاد به دنبال عبور از قعر جدول، نیمه اول را در نهایت بدون گل به رختکن رفتند. تیم لوکا بوناچیچ که در هر خط یک بازیکن باتجربه در ترکیب خود جا داده به کمک حسینی در خط دفاع، آندو در میانه زمین و خالقی فر در فاز تهاجمی توانسته شرایط مثبتی برای ناکامی حمله وران پرسپولیس شکل دهد. آنها در فاز تهاجمی با خالقی فر، جهانبخش خط دفاعی پرسپولیس را به عقب رانده‌اند و البته روی ضدحملات نقشه دارند. پرسپولیس اما به دنبال ارسال از کناره ها و استفاده از شوت پشت محوطه جریمه بود که ضربات و ارسال های بی هدف آنها به جز ضربه سر شجاع خلیل زاده که به تیرک دروازه خورد، دیگر هیچ حاصلی برای تیم برانکو نداشت تا دو تیم در 45 دقیقه ابتدایی با تساوی بدون گل راهی رختکن شوند.

پرسپولیس در نیمه دوم با حضور مهدی طارمی و محسن مسلمان کاملا جریان بازی را در اختیار گرفت و تکمیل کننده پیروزی آنها  اشتباهات عجیب مدافعان گسترش بود. این تیم توانست یک بار روی یک و دوی مهدی طارمی و علیپور به گل برتری دست یابد و در ادامه نیز فرشاد احمدزاده هم با سود بردن از اشتباه مدافعان گل دیگری را به نام خود کرد تا صدرنشینی و پیروزی آنها قطعیت یابد. 
مهدی طارمی بعد پاس گل، گل سوم پرسپولیس را به ثمر رساند تا عملکرد خود در این بازی را تکمیل کند. لوکا بوناچیچ با این شکست همچنان در قامت یک کروات شکست خورده و ناکام جایگاه تیمش را در قعر جدول می بیند تا تفاوتی نسبت به فصل گذشته و در لیگ ستارگان نبیند. او در فصل گذشته به همراه تیمش به دسته پایین تر سقوط کرد و اکنون در شرایطی مشابه قرار دارد و باید دید مدیران باشگاه تصمیمی برای عبور از این بحران خواهند داشت یا خیر.

 

 

شرح گل‌ها:

 

گسترش فولاد 0 پرسپولیس 1: (دقیقه 70 علی علیپور): دو بار یک و دوی پیاپی از سوی مهدی طارمی و علیپور در نهایت با پاس دیدنی طارمی در شش قدم و دروازه خالی، شماره 70 پرسپولیس را به گل برتری در این لحظه رساند.

 

گسترش فولاد  0 پرسپولیس 2: (دقیقه 72 فرشاد احمدزاده): روی اشتباه خط دفاعی گسترش فولاد، توپ مسلمان نصیب فرشاد احمدزاده درون شش قدم شد تا این بازیکن گل دوم پرسپولیس را به ثمر برساند.

 

گسترش فولاد 0 پرسپولیس 3: ( دقیقه 77، مهدی طارمی): پاس  محسن مسلمان برای مهدی طارمی او را در کورس درون محوطه جریمه قرار داد که با یک فریب و ضربه ای تمام کننده دور از دستان دخسوس گل سوم این تیم ثبت شد.

 

اتفاق ویژه:


پرسپولیس در دیدار معوقه خود  با 3 گل به برتری دست یافت تا پارس جنوبی را از صدر به زیر بکشد و صدرنشینی را بار دیگر از آن خود کند. برتری یک طرفه پرسپولیس در نهایت یک اتفاق شیرین برای آنها در آستانه دیدار برابر الاهلی عربستان در بازی برگشت لیگ قهرمانان شکل داد. 
برانکو یک بار دیگر با تعویض های طلایی خود نشان داد توانایی سود بردن از پتانسیل تیمش در هر مرحله ای روی نیمکت را دارد و اینبار مهدی طارمی و محسن مسلمان همان نقشی را ایفا کردند که بشار رسن و گادوین منشا در برابر الاهلی عربستان.

 

برترین بازیکن زمین


فرشاد احمدزاده با دوندگی و حرکات تکنیکی خود در نیمه اول بار حملات پرسپولیس را برعهده داشت و در نهایت نیز توانست از توانایی هجومی خود برای دستیابی به گل سود ببرد تا برخلاف فصول قبلی یکی از بهترین شرایط و آمارهای گلزنی را به خود در همین هفته های ابتدایی اختصاص دهد.
در کنار این بازیکن شجاع خلیل زاده نیز رهبری فوق العاده ای در خط دفاعی از خود به جا گذاشت و با سرعت و زدن توپ های بلند مانع از شکل گیری ضدحملات حریف شد و اگر خوش شانس بود می توانست گلی هم به نام خود کند که توپش به تیرک دروازه خورد. مهدی طارمی نیز در دقایق کوتاه حضورش در ترکیب این تیم با یک گل زده و یک پاس گل نقش انکارناپذیر خود را به نمایش گذاشت تا پرسپولیس بار دیگر به صدر جدول دست یابد.

 

دقایق حساس:

 

دقیقه 2: پرسپولیس روی حملات خود موفق شد در همین دقایق ابتدایی به سه کرنر پیاپی دست یابد  و حریف را تحت تاثیر قرار دهد. 

دقیقه 12: دو تیم به هیچ عنوان نتوانسته اند در این دقایق عملکرد خوبی از خود به جا گذاشته و پاس های اشتباه و ارسال های بی هدف از جمله اتفاقات این دقایق بوده است.

دقیقه 14: اشتباه صادق محرمی که قصد دریبل مهاجم روبروی خود را داشت و با متوقف کردن حریف، یک خطا به سود گسترش و کارت زرد را نصیب مدافع راست سرخپوشان کرد.

دقیقه 19: ارسال وحید امیری از سمت چپ و در شرایطی که فرشاد احمدزاده هیچ مدافعی را در کنار خود مزاحم نمیدید، ضربه سرش را با اختلاف از بالای دروازه راهی اوت کرد.

دقیقه 27: حرکات پرسپولیسی ها در محوطه جریمه در نهایت با پاس رو به عقب منشا برای کامیابی نیا همراه بود که ضربه این بازیکن راهی کرنر شد. روی ارسال کرنر هم منشا با ضربه سر توپ را راهی اوت کرد.

دقیقه 32: ارسال از سمت راست اینبار با ضربه شجاع خلیل زاده همراه شد که توپ در آخرین لحظه با برخورد به تیرک دروازه راهی به چارچوب نیافت تا شانس گلزنی برای مدافع پرسپولیس از بین برود.

دقیقه 1+45: ارسال بلند ضربه اوت با ضربه سر کامیابی نیا به سادگی در اختیار دخسوس قرار گرفت تا در نهایت دو تیم بدون گل به کار خود در نیمه اول خاتمه دهند. 

دقیقه 60: ارسال از سمت چپ و درون محوطه جریمه از سوی وحید امیری برای گادوین منشا با ضربه این بازیکن و در شرایط ایده آل راهی اوت شد تا دومین موقعیت فوق العاده سرخپوشان نیز در این بازی از دست برود.

دقیقه 78: رضا خالقی فر با فراری دیدنی و پشت سر گذاشتن بیرانوند در آستانه دروازه خالی ضربه اش را با کمترین شدت ممکن نواخت که توپ به راحتی در اختیار شجاع خلیل زاده قرار گرفت.

دقیقه 88: ارسال دیدنی سیامک نعمتی  با ضربه سر مهدی طارمی راهی به دروازه نیافت تا این تیم در ثبت گل چهارم ناکام بماند.


نکته ها:


* فرناندو دخسوس که در دو فصل اخیر نتوانسته برابر پرسپولیس عملکرد موفقی از خود به جا بگذارد، اینبار به دنبال جبران اتفاقات گذشته است.
* سامان نریمان جهان که در فصل گذشته راهی پرسپولیس شده بود، در این بازی قرار بود با پیراهن گسترش مقابل شاگردان برانکو قرار گیرد و از انگیزه زیادی برخوردار بود که البته با عدم صدور مجوز بازی در این راه ناکام ماند.
* تقابل میلاد فخرالدینی و آندرانیک تیموریان با سابقه استقلالی برابر پرسپولیس صحنه های جالب توجهی را رقم خواهد زد.
* رضا خالقی فر نیز تنها بازیکن با سابقه حضور در پرسپولیس است که علیرغم اعتماد بالای برانکو ترجیح داد از این تیم جدا شود و اکنون بار دیگر مقابل او و تیم سابقش قرار خواهد گرفت.
* در شرایطی که برانکو قصد داشت در این بازی به چهره های ملی پوش تیمش استراحت دهد، در نهایت تصمیم خود را تغییر داد و بیرانوند و امیری را جانشین بوژیدار و سیامک نعمتی کرد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.