کد خبر: 1505224/30 زمان: 01:07   1396/11/26 بازدید: 17,910

پورتو 0-5 لیورپول؛ خشم اژدها در دراگائو

لیورپول در دیدار رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در خانه پورتو به پیروزی 5-0 رسید تا صعودش به مرحله بعد را تقریبا قطعی کند.

به گزارش "ورزش سه"، شاگردان یورگن کلوپ در این دیدار نمایشی بی نقص ارائه دادند و به لطف درخشش مثلث هجومی شان توانستند به یک پیروزی پرگل برسند که صعودشان به مرحله بعد را تقریبا قطعی کرد.

 

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند اما رفته رفته لیورپولی ها توپ و میدان را در اختیار گرفتند؛ هرچند در دقایق ابتدایی، موقعیت خاصی روی دروازه پورتو ایجاد نشد.

 

برتری لیورپولی ها ادامه داشت تا اینکه این تیم در دقیقه 25 به گل رسید. روی حرکت خوب وینالدوم بود که توپ در گوشه محوطه جریمه پورتو به سادیو مانه رسید و ضربه این ستاره سنگالی با اشتباه دروازه‌بان پورتو، وارد دروازه شد.

 

حملات تیم میهمان بعد از این گل هم ادامه پیدا کرد و تنها 4 دقیقه بعد، صلاح توانست حساب کار را 2-0 کند. بعد از اینکه ضربه تماشایی جیمز میلنر به تیر دروازه پورتو برخورد کرد، توپ در مقابل دروازه به صلاح رسید و او هم بعد از پشت سر گذاشتن دروازه بان حریف، به راحتی دروازه را باز کرد.

 

 

 

در دقایق پایانی نیمه اول بازیکنان میزبان پیش کشیدند و در تلاش بودند تا گل های خورده را جبران کنند؛ اما این اتفاق نیفتاد و نیمه اول با برتری 2-0 قرمزها به پایان رسید.

 

نیمه دوم هم با حملات پورتو آغاز شد؛ اما این لیورپول بود که در دقیقه 53 به گل رسید. روی یک ضدحمله بود که ابتدا دروازه بان پورتو ضربه فیرمینو را برگشت داد؛ اما توپ برگشتی را سادیو مانه با یک ضربه بغل پا تبدیل به گل کرد.

 

 

در حالی که تیم میزبان تلاش می کرد تا گل های خورده را جبران کند، باز هم این لیورپولی ها بودند که صاحب موقعیت های خطرناک تری می شدند و در دقیقه 69 به گل چهارم رسیدند. این بار روی ارسال جیمز میلنر از سمت چپ بود که توپ در دهانه دروازه به فیرمینو رسید و او این بار توانست دروازه پورتو را باز کند.

 

 

اما این هم پایان کار نبود و بعد از اینکه بازیکنان پورتو نتوانستند از یکی دو موقعیت خوب شان استفاده کنند، لیورپول  در دقیقه 89 به گل پنجم رسید. مانه که با پاس دنی اینگس صاحب موقعیت شده بود، با یک شوت تماشایی توانست هت تریکش در این دیدار را کامل کند و پیروزی 5-0 قرمزها در این دیدار را رقم بزند.

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.