کد خبر: 1511476/9 زمان: 12:04   1396/12/22 بازدید: 44,215

با 3 پاس گل، 4 گل و گرفتن یک پنالتی

اسماعیلی- تیام؛ نقش اول گل‌های آسیایی استقلال 

 دو بازیکن استقلال به جز بازی اول استقلال در لیگ قهرمانان آسیا که در ترکیب اصلی حضور  نداشتند، در صد در صد گل های این تیم در 3 بازی اخیر نقش اصلی را ایفا کرده اند.

به گزارش "ورزش سه" فرشید اسماعیلی در بازی اول استقلال برابر الریان به خاطر بازی رفت فصل گذشته برابر العین محروم بود و در ترکیب استقلال به میدان نرفت و البته حضور 45 دقیقه تیام هم منجر به گل نشد؛ اما آتش بازی این دو بازیکن در آسیا از بازی با الهلال در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا شروع شد.


در بازی با الهلال در دقیقه 46 و در حالی که دو تیم در نیمه اول بازی را به صورت متعادل پیش می بردند،  پاس فرشید اسماعیلی با ضربه تیام همراه شد که توپ با برخورد به مدافع حریف وارد دروازه شد. پیش از این گفته می شد این گل، گل به خودی بازیکن الهلال بوده است اما کنفدراسیون فوتبال آسیا آن را به نام تیام ثبت کرد تا  اولین گل او و البته پاس گل اسماعیلی به ثبت برسد.

 


در بازی رفت برابر العین هم هر دو گل استقلال با پاس اسماعیلی و ضربه تیام زده شد هرچند که آبی ها در این بازی با وجود نمایش برتر از حریف خود در نهایت با پنالتی دقیقه 89 بازی نتوانستند 3 امتیاز بازی را به نام خود ثبت کنند.


فرشید اسماعیلی در دقیقه 43 بازی شب گذشته برابر العین موفق شد با نفوذ از سمت چپ از مدافع حریف پنالتی بگیرد و تیام تک گل آبی ها را زد، گلی که البته در نهایت منجر به پیروزی نشد و بازی با نتیجه تساوی به پایان رسید.


در استقلال مدل شفر سرور جپاروف به عنوان هافبک پست مهاجم بیشتر وظیفه ریتم دادن به بازی را برعهده دارد و این موضوع وظیفه شجاعیان و اسماعیلی را در ارسال پاس گل بیشتر کرده است  که در این بین اسماعیلی بهترین بهره را از سیستم وینفرد شفر برده و بارها با پاس های خود مامه تیام را صاحب موقعیت گلزنی کرده است. 


اما تفاوت اصلی استقلال با سایر رقبا را تیام ایجاد کرده است، بازیکنی که هم در گلزنی مهارت ویژه ای دارد و هم به خوبی خود را در جریان حملات قرار می دهد تا حالا خیال آبی ها از حضور یک مهاجم تمام کننده با کیفیت راحت باشد.


 آنچه مسلم است در بازی های گذشته تیام و اسماعیلی موثرترین بازیکنان تهاجمی تیم شان بوده اند و شفر روی توانایی آنها برای بازی های بعدی حساب ویژه ای باز کرده است.

 

 

 

(عکس: رضا سعیدی پور)

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.