کد خبر: 1531796/1 زمان: 10:03   1397/03/29 بازدید: 13,501

آندره سیلوا زوج رونالدو در مقابل مراکش

روزنامه پرتغالی O Jogo در چاپ روز دوشنبه خود با اطمینان زیاد از تغییر در خط حمله پرتغال نوشت.

به گزارش "ورزش سه" تنها دو روز تا رویارویی پرتغال در مقابل مراکش، روزنامه جوگو از تغییر در خط حمله پرتغال پرده برداری کرد. جوگو با تحلیل از عملکرد زوج سیلوا و رونالدو، رای به کنار گذاشته شدن گونسالو گِدِش داد:

 

عملکرد ناموفق گونسالدو گِدِش در مقابل اسپانیا، آندره سیلوا را به ترکیب اصلی پرتغال برای مقابله با مراکش نزدیک تر خواهد کرد. البته انتخاب گِدِش در مسابقه با اسپانیا به علت آرایش دفاعی تر تیم پرتغال در آن بازی بود. در مقابل، پرتغال در مسابقه روز چهارشنبه در مقابل مراکش، با آرایش هجومی تری به زمین خواهد آمدو این میتواند دلیلی برای سانتوس باشد که آندره سیلوا را از ابتدا در ترکیب تیم قرار دهد. سیلوا در بازی با اسپانیا تنها در دقیقه ٨٠ وارد زمین شد، دقایقی که پرتغال ٣-٢ نتیجه را واگذار کرده بود و نیاز به گل زنی داشت. با وجود اینکه سیلوا در آن دقایق کوتاه موفق به گل زنی نشد اما فشار حضور او بر روی سرجیو راموس و پیکه باعث تحرک بیشتر خط حمله پرتغال گشت.

 

حضور گونسالو گِدِش در مقابل اسپانیا نه تنها ناشی از عملکرد فوق العاده فصل قبل او در تیم والنسیا بلکه به دلیل بازی های امیدوار کننده او در تیم ملی پرتغال در مسابقات تدراکاتی بود. این مهاجم، از آمادگی بالایی برخوردار است و این آمادگی بالا در مسابقه تدراکاتی مقابل الجزایر به حد نهایت خود رسید، روزی که او دو گل از سه گل پرتغال را به ثمر رساند. گِدِش در مقابل اسپانیا با بی دقتی فرصت های مقابل دروازه را از دست داد. شاید تنها عملکرد مثبت او، رساندن توپ به رونالدو در صحنه گل دوم پرتغال بود که البته دخیا آن گل را به پرتغال تقدیم کرد.

 

در صورت قرار گرفتن آندره سیلوا، پرتغال در محوطه جریمه حریف خطرناک تر خواهد بود و بازیکنان هجومی دیگر پرتغال هم، هماهنگی بیشتر با او دارند. در روزی که پرتغال، به نسبت مسابقه با اسپانیا، نیاز بیشتری به آرایش هجومی دارد، سیلوا میتواند نقش مهمی در فشار به دفاع حریف ایفا کند و با مشغول کردن مدافعان، برای دیگر اعضا هجومی تیم موقعیت سازی کند. سیلوا در ٢٤ حضورش در تیم پرتغال، ١٢ گل به ثمر رسانده است.

 

در صورت بازی کردن سیلوا در کنار رونالدو، زوجی کشنده در خط حمله پرتغال به وجود خواهد آمد. آمار این زوج در ترکیب پرتغال، بسیار امیدوار کننده است. در ١١ باری که این دو بازیکن در کنار هم بودند، این دو ٢٦ گل از مجموع ٣٧ گل تیم را به ثمر رسانده اند. این دو بازیکن در تمرینات تیم بسیار به یکدیگر نزدیک هستند و مدام در حال شوخی کردن با یکدیگر هستند. این صمیمیت هم میتواند نکته مثبتی در بهبود عملکرد این زوج در خط حمله پرتغال باشد.

 

رونالدو هم از روش بازی سیلوا کاملا راضی است و آمار گل زنی رونالدو در کنار سیلوا بهتر از آمار او با هر زوج دیگری است. رونالدو حتی در سال ٢٠١٧ ابراز امیدواری کرد که روزی با سیلوا در رئال مادرید همبازی شود. رونالدو در مدت ١٥ سال بازی کردن با لباس سلسائو هیچ وقت به اندازه زمانی که در کنار سیلوا بازی کرده، موفق به گل زنی نبوده است.

 

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.