حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1539359/24 زمان: 16:21   1397/04/27 بازدید: 74,724

عده‌ای می‌خواستند پیش پای من سنگ‌اندازی کنند

قلی‌زاده: مهدی ترابی به آرزوی کودکی‌اش رسید

هافبک ملی پوش فوتبال ایران پس از پیوستن به شارلروای بلژیک در مصاحبه ای از شرایط خود، تیمش و بازی های جام جهانی صحبت کرد.

به گزارش "ورزش سه"، لژیونر فوتبال ایران که به عنوان یکی از بازیکنان منتخب کی روش همراه تیم ملی راهی بازی جام جهانی شده بود پس از پایان این بازی ها و پیوستن به تیم شارلروا بلژیک به صحبت پرداخت. علی قلی زاده که با پیراهن نارنجی تیم سایپا توانست در فوتبال ایران چهره شود در مصاحبه ای با "ورزش سه"، از آخرین شرایط خود در بلژیک و همینطور فوتبال ایران حرف زد.


اولین حضور در جام جهانی سخت بود


اولین حضورم در جام جهانی کمی سخت بود چون از یک طرف خوشحال بودم که در جمع بچه های تیم ملی حضور دارم اما از سوی دیگر با وجود شرایط مناسب و آمادگی ام در لیست نبودم که این موضوع برایم کمی سخت بود. البته هیچ چیزی باعث نمی شود آن انگیزه ام را از دست بدهم. تازه شروع کارم است و خیلی خوشحال بودم که با این سن کم جزو سه، چهار نفری بودم که آقای کی روش به آنها اعتماد کرده بود. از کنار تیم ملی بودن خوشحال بودم و این موضوع کمکی شد برای آمادگی ام قبل از حضور در شارلوا.


بعد از بازگشت به ایران بلافاصله رفتم بلژیک


من بعد از برگشت از مسابقات جام جهانی 3 روز بعد مجبور شدم به بلژیک بروم و متاسفانه هیچ استراحتی نداشتم. اینجا تمرینات پرفشار دو، سه جلسه ای در روز برگزار می شود و کادرفنی این موضوع را باتوجه به آنکه در شرایط مسابقات قرار دارند خوب می داند و خیلی در تمرینات بدنسازی روی من فشاری وارد نمی کنند تا خدایی ناکرده دچار مصدومیت زودهنگام نشوم. البته خودم سعی می کنم بهترین تمرین ها و بازی ها را داشته باشم.


ترابی به آرزوی کودکی اش رسید


از پیوستن مهدی به پرسپولیس خیلی خوشحال شدم. او بالاخره به تیمی که در بچگی آرزویش را داشت رفت و برایش آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم در نیم فصل دوم توانایی و قدرت همیشگی را در این تیم  به نمایش بگذارد ضمن آنکه دلتنگش هم هستم. البته نه فقط برای مهدی بلکه برای تمامی بچه های سایپا بخصوص بزرگترهای تیم که تا به اینجایی که حضور دارم خیلی هوایم را داشتند؛ آقای صادقی، آقا روزبه، آقای شکوری که دو سالی است از تیم جدا شدند اما در زمان حضورشان خیلی به من انگیزه می دادند، حامد شیری، مجید ایوبی و خیلی ها دیگر که اگر اسمشان را فراموش کردم از آنها عذرخواهی می کنم چون خیلی بودند و از همه بابت حمایت همه جانبه شان نیز متشکرم.


دلم می خواست با مهدی در یک تیم بازی کنیم


بله، دوست دارم بار دیگر در یک تیم مشترکا بازی کنیم ضمن آنکه بیشتر از هر چیزی موفقیت شاد بودن دوست و رفیق چندان ساله ام برایم مهمتر است. من با وجود آنکه از ایران دور شدم اما هر دو، سه روز یک بار با مهدی صحبت می کنم و درباره اتفاقاتی که برایمان در روز رخ می دهد حرف می زنیم و برای او در هر کجایی که هست آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.


عده ای می خواستند جلوی پای من سنگ اندازی کنند


زمانی صحبت از حق رشد من بود افرادی در باشگاه سایپا حضور داشتند که چیزی درباره فوتبال نمی دانستند و همین موضوع مدتی ما را اذیت کرد که با همکاری های آقای درویش و آقای دایی این مشکل حل شد. یک عده در باشگاه قصد سنگ اندازی داشتند و متاسفانه جز منافع خودشان چیز دیگری را نمی دیدند. ضمن آنکه چیزی از فوتبال نمی دانستند. من همیشه می گویم که در باشگاه سایپا بزرگ شدم و رشد کردم و خیلی ها در رسیدن به موفقیت به من کمک کردند. البته باید از مدیربرنامه هم که در نقل و انتقالات من زحماتی زیادی متحمل شدن هم تشکر کنم، ضمنا از کارکنان و همه کسانی که در سایپا حضور دارند هم بابت تمامی زحماتی که برایم کشیدند تشکر می کنم.


طرفدار آرژانتین و فرانسه بودم


در جام جهانی طرفدار آرژانتین بودم و دوست داشتم این تیم قهرمان شود ولی فرانسه را هم به شخصه خیلی دوست داشتم. با وجود آنکه من در بلژیک حضور دارم در زمان برگزاری فینال طرفداران بلژیکی و فرانسوی از هم جدا شده بودیم و از همین رو هم از قهرمانی فرانسه در این جام خیلی خوشحال شدم!

 


زمین های ایران ترس مصدومیت به همراه دارد


تفاوت بین فوتبال بلژیک با ایران خیلی زیاد است. در واقع ساده ترین شرایط که داشتن یک زمین تمرینی مناسب و ساده است در اختیار بازیکنان قرار نمی گیرد تا آنها بدون ترس مصدومیت بازی کنند. کمبود که خودتان می دانید؛ خیلی وجود دارد. من پیش از این هم از لژیونرهایمان شنیده بودم اما شما باید اینجا باشید و سپس تفاوت ها را خیلی خوب می توانید احساس کنید. امیدوارم مسئولین در ایران حداقل یک زمین خوب برای جلوگیری از آسیب بچه ها فراهم کنند. حالا چیز دیگری نه، همین کمترین و کوچکترین که از مهمترین شرایط آماده سازی یک بازیکن است را مهیا کنند. وقتی تمرین می کنید آدم می ترسد در زمین های ایرانی بازی کند؛ ما به جز دو، سه زمین خوب زمین مناسب بازی نداریم چه برسد به زمین تمرین.


بازی ایران همه دنیا را به وجد آورد


بازی های خوب ایران چیزی بود که همه مردم دنیا را نه فقط ایرانی ها را به وجد آورده بود. هر سه رقیب ما قهرمان اروپا، قهرمان جهان و قهرمان آفریقا بودند ضمن آنکه به نظرم ایران هم دست کمی از آنها نداشت و با آمادگی کامل به این تورنمنت رفته بودیم. ما از سه رقیبی که بهترین امکانات، آماده سازی و بازی های تدارکاتی را داشتند خیلی خوب بودیم و حتی می توانستیم بهتر از این باشیم اگر بدشانسی نمی آوردیم ولی از اینکه مردم ایران از بازی هایمان رضایت داشتند برای ما جای خوشحالی دارد.  


توقع مردم از تیم ملی طبیعی است


اکنون توقعات از تیم ملی بالا رفته است و می توان گفت این توقع بجا و طبیعی است؛ وقتی شما مقابل تیم های بزرگ دنیا چنین تقابلی دارید مسلما نه تنها برای هواداران ایرانی بلکه برای اکثر فوتبالدوستان دنیا این توقع ایجاد می شود که ایران باید یک بازی خوب در آسیا داشته باشد. البته این چیزی است که بازیکنان تیم ملی هم به آن فکر می کنند و می خواهند با نمایشی خوب در آسیا این را به اثبات برسانند.
 

به اروپا آمدم که خودم را به کی روش نشان دهم


اینکه در بازی های آسیایی حضور خواهم داشت یا نه بستگی به نظر سرمربی دارد. من به لیگ بلژیک آمدم تا بیشتر دیده و مورد توجه شوم و بتوانم نظر آقای کی روش را به خودم جلب کنم و در بازی های جام ملت هایی آسیا حضور داشته باشم. امیدوارم خدا به من در رسیدن به راه موفقیت کمک کند و با دعای پدرومادرم در مسیری که می خواهم قرار بگیرم.


هم با نورافکن هم بازی بودم هم با کاوه رضایی


پیش از آنکه در تیم شارلوا با کاوه و امید همبازی شویم در سایپا با کاوه رضایی هم بازی بودم و امید نورافکن هم یکی از دوستان صمیمی است و با یکدیگر در تیم امید همبازی بودیم. ضمنا در یک بازی هر سه در ترکیب تیم ملی حضور داشتیم و همبازی بودیم که خیلی خوب بود. این موضوع که هر سه ما در ترکیب اصلی سرمربی شارلوا قرار بگیریم دست سرمربی تیم است که من فکر می کنم با شناختی که از همدیگر داریم مثلث قوی و خوبی خواهد شد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.