حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1547478/2 زمان: 14:18   1397/05/30 بازدید: 24,702

بازیکنی که پدر و مدیر برنامه او در رسانه باشد، نمی خواهم

شفر: از عملکرد تیم خودم غافلگیر نشدم

وینفرد شفر سرمربی استقلال با حضور در نشست خبری درباره دیدار با فولاد خوزستان صحبت کرد.

به گزارش "ورزش سه"، وینفرد شفر سرمربی استقلال با حضور در نشست خبری قبل از دیدار با فولاد خوزستان پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد. شفر درباره دیدار با فولاد گفت: به یاد دارید در بازی اول به شما گفتم که لیگ سال گذشته خوب بود اما لیگ امسال بهتر است. وقتی نتیجه بازی قبلی یا بازی هفته دوم را ببینید، خیلی تیم ها بهتر از سال گذشته بازی می کنند و این برای فوتبال ایران بسیار خوب است. وقتی که شما نتیجه بازی آخر پرسپولیس را ببینید و یا برد یک بر صفر این تیم را ببینید، من می خواهم بگویم از عملکرد تیم خودم غافلگیر نشدم زیرا ما 4 لیدر خود را از دست دادیم و بازیکنان جدید گرفتیم و این برای بازیکنان جوان راحت نیست که از باشگاه های کوچک به استقلال بیایند زیرا فشار زیادی روی شانه های خود احساس می کنند. بعضی 400 دنبال کننده در اینستاگرام داشتند و حالا 50 هزار نفر دنبال کننده دارند. همه می دانند که این بازیکنان باید در سطحی بازی کنند که برای استقلال مهم است. ما خیلی با تمرکز و سخت روی این موضوع در تمرینات کار می کنیم. به بازیکنان اعتماد به نفس می دهیم و تمرینات خوبی را در نظر گرفتیم اما این برای بازیکنان راحت نیست. در آلمان وقتی بازیکن به بایرن مونیخ یا دورتموند می رود، فضا و همه چیز جدید است. امیدوارم بازی به بازی این اتفاق بیفتد. بازیکنانی مثل نویمایر و گرو دیر به ما اضافه شدند و این بازیکنان باید بدانند که ما با چه سطحی بازی می کنیم و چه اتفاقاتی در تیم ما رخ می دهد.


وی افزود: گرو یک مصدومیتی داشت اما اکنون برگشته و می تواند فردا بازی کند. من امروز باید یازده نفر خود را برای بازی پیدا کنم. امیدوارم یازده بازیکن ما بتوانند بازی بسیار خوبی را در زمین برابر فولاد داشته باشند.

 

سرمربی استقلال درباره وضعیت فرشید باقری برای دیدار با فولاد تصریح کرد: فرشید باقری روز گذشته در تمرین ما حضور داشت و با او صحبت کردیم. به او گفتم تمامی بازیکنان و کادرفنی در کنار تو هستند. دوباره امروز این را امتحان می کنیم و او باید این پیغام را به ما بدهد. نمی دانم او بازی می کند یا نه و این موضوع امروز مشخص می شود. او برابر تراکتورسازی یکی از بهترین بازیکنان ما بود و باید ببینیم شرایط او بعد از تمرین چطور است.


شفر درباره فولاد خاطر نشان کرد: آنها تیم خوبی هستند و در ضد حملات خطرناک هستند. ما در بازی قبل در 20 دقیقه ابتدایی خیلی محکم بازی نکردیم. ما بازی خود را از عقب خیلی خوب شروع نکردیم. اگر بخواهیم از دروازه بان به دفاع، دفاع به هافبک و هافبک به مهاجم بازی کنیم نیاز به هافبک های قوی داریم. در 15 دقیقه اول حریف ما بسیار خوب بازی کرد و همه می دانید که برابر استقلال تیم ها با بیش از صد در صد توان بازی می کنند و این عملکردی که برابر استقلال دارند شبیه به دیگر بازی ها نیست و این موضوعی است که بازیکنان جدید ما باید یاد بگیرند. در نیمه دوم ما خوب بازی کردیم اما گل نزدیم. شانس خوب برای سه امتیاز در این دیدار داشتیم  و در بازی تراکتورسازی دیدید که گل ما توسط حریف وارد دروازه خودی شد و در بازی پارس جنوبی نیز این اتفاق رخ داد و این طبیعت فوتبال است. مهم پایان فصل است و این نتیجه یک بر صفر برای پارس جنوبی، موضوع خاصی نیست و ما باید روی پای خود بایستیم، سخت تلاش کنیم و با کار تیمی خوب داخل زمین پیشرفت کنیم.

 

 

شفر در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنان استقلال برابر فولاد برای دیدار با السد استراحت می کنند، بیان کرد: بازی فردا برای ما مهم است و بازی با السد در هفته آینده برگزار می شود. موضوع مهم برای ما این است که بازی خود را فردا انجام دهیم. در بین دو نیمه برابر پارس جنوبی دو بازیکن را تعویض کردیم و بعد از این دو تعویض بهتر بازی کردیم. بازیکنانی که ما تعویض کردیم برای ما مانند میلاد زکی پور بسیار مهم هستند.

 


وی در ادامه درباره وضعیت میثم تیموری، خاطر نشان کرد: میثم تیموری هنوز آماده نیست و دکتر تیم باید به ما بگویند که او چه زمانی می تواند در تمرین باشد. رهبر فیزیوتراپیست و فیلیپ بدنساز ما در تیم هستند. همچنین ما کادر پزشکی داریم که کار خود را به خوبی انجام می دهند. آنها نه فقط برای تیم اصلی بلکه برای همه کار می کنند. مانند گرو که ما می خواستیم او را بازی دهیم اما کادر پزشکی گفتند بهتر است او بازی نکند و ما به او بازی ندادیم. هر بازیکنی که به دلیل مصدومیت بیرون باشد، آنها با او کار می کنند. محسن کریمی نیز شاید هفته آینده به ما اضافه شود و آنها با او نیز کار می کنند تا به تیم اصلی اضافه شود.

 


شفر درباره جذب مدافع عراقی برای استقلال عنوان کرد: ما در آلمان درباره چیزی که وجود ندارد، صحبت نمی کنیم.


سرمربی استقلال در ادامه در واکنش به سوالی مبنی بر اظهار نظرهای برانکو درباره اینکه استقلال با شفر یک تیم سوم است، گفت: من و برانکو دوست قدیمی نیستیم اما او را از گذشته می شناسم و همیشه به او احترام می گذارم. آیا صحبت های او درباره 6 ماه پیش برای شما مهم است؟ ما هیچ مشکلی با یکدیگر نداریم. امیدوارم پرسپولیس بتواند در لیگ قهرمانان برنده باشد و ما هم بتوانیم السد را شکست دهیم تا امسال 4 دیدار دربی داشته باشیم.


وی افزود: پایان تمام این صحبت ها، فوتبال ایران است. اگر ما بتوانیم السد و پرسپولیس الدوحیل را شکست دهد، این برای فوتبال ایران بسیار خوب است. کسی نمی تواند بگوید لیگ ایران خوب نیست و بازیکنان حاضر در اروپا بهتر هستند. من به شما بلیت می دهم تا بروید و بازی لیگ بلژیک و یونان را تماشا کنید. شما خبرنگاران ایرانی هستید و باید به حرف من باور داشته باشید. وقتی پرسپولیس می برد، من همیشه خوشحال می شوم. این برای شما رسانه ها نیز بسیار خوب است وقتی دو تیم ایرانی در نیمه نهایی لیگ قهرمانان باشند و مطمئن باشید برانکو نیز همین عقیده را دارد. این را باور داشته باشید. ما یک جشن بعد از قهرمانی جام حذفی با میزبانی اسپانسر داشتیم. استقلال و پرسپولیس بزرگترین باشگاه های ایران هستند و این مهم است که هر دو تیم بازیکنان جوان و آینده دار مانند صیادمنش، آقایی و آذری داشته باشند زیرا این برای فوتبال ایران مهم است و اینجا مساله باشگاه ها نیست. آقای برانکو کار خود را در پرسپولیس به خوبی انجام دادند.


شفر در ادامه در واکنش به سوالی درباره ناراحتی حسینی و حضور رحمتی درون دروازه، بیان کرد: ابتدا باید بگویم قهر حسینی و سفر او به شیراز صحت ندارد و شایعه است. من نمی خواهم به شایعات پاسخ بدهم اما به شما دقیق می گویم. چرا ما در فصل قبل یکی از بهترین تیم ها در ایران بودیم؟ به دلیل روحیه و کار تیمی. ما مثل یک خانواده هستیم و استقلال اسم بسیار بسیار بزرگی است و من مثل پدر این خانواده هستم و من باید تمام اعضای این تیم را مانند خانواده ببینم که همه برای موفقیت کار می کنند. هر بازیکن یا عضو کادرفنی که نخواهد برای استقلال کار کند و بخواهد برای خودش کار کند، می تواند به اتاق من بیاید و بگوید که من نمی خواهم برای استقلال بازی و کار کنم و من نیز به او می گویم می توانی یک میلیون دلار بدهی، و بروی. در لیگ قهرمانان به یاد دارید که ما با الریان بازی کردیم و یک دیدار سخت داشتیم. نیمه دوم بسیار خوب بازی کردیم و در عمان برابر الهلال بازی کردیم. در مقایسه با بازی قبل ما چند بازیکن را نداشتیم. حسین حسینی در دیدار با الریان خیلی خوب بازی کرد و یکی از بهترین دروازه بان های ایران، جوان و با استعداد است. ما یک سری مشکل در دفاع داشتیم و سپس با کادر نشستیم و صحبت کردیم تا ببینیم به چه چیزی نیاز داریم. ما به دروازه بان با تجربه نیاز داشتیم تا با مدافعان صحبت کند. دروازه بان می تواند به دفاع خیلی کمک کند و الهلال تیم بزرگی بود. رحمتی هر روز در تمرینات برای جایگاه خود جنگید. وقتی شرایطی برای تغییر دروازه بان نبود، چرا باید این کار را انجام دهیم؟ رحمتی دقیقا همین کار را انجام داد که ما می خواستیم و ما خیلی خوب بازی کردیم و برنده شدیم و بعد من دوباره دروازه بان را تغییر دادم. رحمتی در بازی با العین رکورد بسیار خوبی در آسیا داشت اما او را تغییر دادیم. حسینی برابر العین بازی کرد و مشخص بود که دروازه بانی را لازم داشتیم که خیلی سریع و سرعتی به پاس های بلند حریف واکنش نشان بدهد. برای هر بازی ما فکر می کنیم تا چه کاری انجام بدهیم. دوباره می گویم؛ ما یک خانواده هستیم و من در قبال باشگاه مسئولیت دارم و باید بچه های این خانواده را نگاه کنم تا کاری انجام دهیم که بهترین کار برای باشگاه باشد؛ بهترین کار برای 30 میلیون هوادار. ما هوادارانی داریم که 8 ساعت فاصله را طی می کنند تا بازی را ببینند و این فشار برای همه وجود دارد که آیا می توانند برای استقلال بازی کنند؟ از حضور در اینجا و کاری که سال گذشته انجام دادیم، خوشحال هستم. هیچ کس در تیم و خانواده ما و یا خارج از این خانواده بخواهد مشکلی درست کند، من آدم مهربانی هستم و خیلی محکم برخورد می کنم. ما لباس آبی داریم و باید خوشحال باشیم و افتخار کنیم. فصل گذشته نیز چنین شرایطی وجود داشت. شاید به شما چند مرتبه در نشست خبری گفتم. شاید یک نفر بخواهد از پشت سر بیاید و مشکلی درست کند. 50 سال است که در این کار حضور دارم و از 18 سالگی که بازیکن جوان بودم تا اکنون حضور دارم و همه چیز را می دانم. قبل از اینکه کسی بخواهد مشکلی درست کند، من این را می دانم و احساس می کنم.


شاید یک شخص و بازیکن و یک عضو کادرفنی از حضور در اینجا خوشحال نباشد، می تواند یک میلیون دلار به ما بدهد و برود. من در باشگاه های دیگر نیز مربی بودم. هر دو دروازه بان ما این کیفیت را دارند که در اروپا فوتبال بازی کنند. یک مشورت به شما می دهم. وقتی من یک بازی را می بینم و متوجه می شوم که یک مهاجم خوب در زمین حضور دارد. با خبرنگاران آن شهر تماس می گیرم و درباره شخصیت او می پرسم و آنها به من می گویند که مطالب زیادی از او علیه تیم کنونی او وجود  دارد. هیچ کس بازیکنی را نمی خواهد که پدر و مدیر برنامه های او با روزنامه ها تماس می گیرد. در دوره کاری خودم، بازیکنان زیادی داشتم و من این بازیکن را نمی خواهم. من یک دروازه بان جوان در آلمان داشتم و احساس کردم او می تواند دروازه بان ما باشد و به او گفتم شانس بزرگی داری و باید سخت کاری کنی. او یک مشکلاتی داشت اما دروازه بان خوبی بود و او اولیور کان نام داشت و بهترین در دنیا شد. مهمت شول نیز یک هافبک جوان بود که همینطور بود. اولین اهمیتی که داریم، استقلال است. اگر کسی بخواهد در این باشگاه باشد، باید به آن افتخار کند. این راجع به یک بازیکن نیست و راجع به همه بازیکنان  است. وقتی شما عملکرد رونالدو را در تمامی مسابقات می بیند، می توانید شخصیت او را نیز ببینید.


وی در پایان در واکنش به شوخی خبرنگاران مبنی بر اینکه منتظر دریافت بلیت بلژیک و یونان هستیم، گفت: اینجا فوتبال و کشور شما است. باور نکنید اگر کسی می گوید لیگ خوب نیست. بلژیک نیز فوتبال خوبی دارد ولی از 23 بازیکن لیگ بلژیک، 20 بازیکن خارج از لیگ این کشور هستند. همینطور کرواسی؛ بهترین بازیکن آنها در رئال مادرید حضور دارد و یکی در ایتالیا و آلمان حضور دارد اما لیگ بسیار مهم است و لیگ ما بسیار خوب است. قبل از اینکه من بگویم، شما باید این موضوع را بدانید.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.