کد خبر: 0YXq زمان: 09:02 1397/07/18   بازدید: 9435

گنابری و لنو به جای گورتزکا و تراپ

مصدومیت، چشم اسفندیار این روزهای فوتبال آلمان

به نظر می‌رسد تیم ملی آلمان با شروع وقفه‌ی کوتاه رقابتهای باشگاهی در اروپا برای شرکت تیم‌های ملی این قاره در رقابتهای لیگ ملتهای اروپا وضعیت چندان خوبی ندارد.

به گزارش "ورزش سه"، گویا بحرانی که این روزها بایرن مونیخ گل سرسبد فوتبال باشگاهی آلمان با آن روبرو است، تیم ملی این کشور را نیز تا حدودی درگیر کرده است. درحالیکه مانشافت تلاش می‌کند با استفاده‌ی حداکثری از لیگ ملتهای اروپا نشان دهد که از ناکامی جام جهانی روسیه فاصله گرفته اما یواخیم لوو هر روز با مشکل مصدومیت بازیکنانش دست و پنجه نرم می‌کند و بسیاری از مهره‌های او یا مصدوم هستند و یا لوو از ترس مصدومیت‌شان سعی می‌کند هر چه کمتر از آنها کار بکشد.

 

تیم ملی آلمان هم‌اکنون ایلکای گوندوگان، نیلس پیترسن، مارکو رویس، کای هاورتز و آنتونیو رودیگر را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد. این بازیکنان آلمانی یا مصدومیت جدی دارند یا به تشخیص پزشکان برای مبتلا نشدن به مصدومیت‌های جدی باید مدتی به میدان نرفته و استراحت کنند. آخرین بازیکنانی که به این فهرست اضافه شده‌اند کوین تراپ و لئون گورتزکا هستند.

 

گورتزکا که از مدتی پیش از ناحیه‌ی عضله‌ی ران با مشکل روبرو است در تیم ملی با سرژ گنابری هم‌تیمی‌اش در بایرن مونیخ جایگزین خواهد شد. تراپ، دروازه‌بان آینتراخت فرانکفورت هم با مصدومیتی روبرو است که جزئیاتش تا کنون فاش نشده است. او هم در تیم ملی با برلند لنو دروازه‌بان آرسنال تعویض خواهد شد.

 

با اینکه این دو تغییر که لوو در لحظات آخر مجبور به پذیرش آنها شده تاثیر فوق‌العاده زیادی روی اسکلت اصلی تیم او نخواهند داشت ولی شکی نیست که لوو به خاطر از دست دادن گورتزکا ناراحت است چرا که بدون او خط میانی مانشافت عمق لازم در زمین خودی را نخواهد داشت. اضافه شدن گنابری، سرعت خط میانی را افزایش خواهد داد و اگر لازم باشد تعداد نفوذهای از جناحین را افزایش خواهد داد ولی هنوز مشخص نیست که لوو دقیقاً به چه صورت از این هافبک بایرن مونیخ در تیمش استفاده خواهد کرد.