کد خبر: 1562179/31 زمان: 10:53   1397/07/27 بازدید: 7,953

ماکه‌له‌له: مورینیو روحیه برندگی را در ما به وجود آورد

کلود ماکه له له، هافبک سابق چلسی معتقد است که مورینیو آنها را به بازیکنانی با رویکرد پیروزی طلبانه تبدیل کرد.

به گزارش "ورزش سه"، مورینیو در دوره اول حضورش در چلسی که در سال 2004 بود، توانست دو قهرمانی در لیگ برتر به دست آورد و سپس راهی اینتر و رئال مادرید شد. پس از جدایی مورینیو، چلسی نتوانست در 4 سال جامی کسب کند ولی در بازگشت او بار دیگر قهرمان لیگ برتر شد. حال ما که له له مدعی شد که مورینیو، روحیه برندگی را به آنها منتقل کرد.

 

 

 

 

او گفت:" وقتی ابتدا به چلسی پیوسته بودم، چیزی دیدم که من را شوکه کرد. تیم‌های بزرگی مثل منچستریونایتد و آرسنال بودند که هر بار مقابل آنها بازی می‌کردیم، می‌شنیدم که می‌گفتند «کار سختی خواهیم داشت.» چی؟ ما نمی‌توانیم آرسنال را شکست دهیم؟ هم تیمی‌های من استرس می‌گرفتند و این باعث شوکه شدن من بود. وقتی این را دیدم، می‌خواستم این روحیه را در هم تیمی‌هایم عوض کنم و بگویم چنین چیزی شدنی است.

 

ما روحیه را تغییر دادیم و دیگر دائم حریفان را شکست می‌دادیم و برای قهرمانی می‌جنگیدیم. من از مورینیو خیلی چیزها راجع به رقابت طلبی شنیده ام، درباره متمرکز بودن روی جزئیات و تاثیرات مدیریت. او باعث شد فوتبال را به شکلی دیگر درک کنم. فوتبال فقط خوشبختی نیست. او باعث می‌شود جامعه، همکاری، هواداران، رسانه ها و تمام جزئیات را درک کنید.  این موضوع در فوتبال مهم ترین چیز است. باید همه چیز در کنترل شما باشد."

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.