حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1566955/41 زمان: 18:02   1397/08/16 بازدید: 25,468

مسی، آگوئرو، ایکاری و ایگوآین، نه؛

بهترین مهاجم آرژانتین سالا است

امیلیانو سالا که حتی یک بازی ملی هم در کارنامه اش ندارد، این روزها آمار گلزنی بالاتری نسبت به مسی، آگوئرو و ایکاردی، مهاجمان آماده آرژانتینی این هفته‌های فوتبال اروپا ثبت کرده است.

به گزارش "ورزش سه"، چند بازیکن خاص وجود دارند که وقتی شما در مورد مهاجمان آرژانتینی صحبت می کنید، نام آنها به ذهن متبادر می شود؛ مسی، آگوئرو، ایکاردی و گونزالو هیگوآین تنها تعدادی از مهاجمان سرشناس آرژانتینی فوتبال دنیا هستند؛ اما هیچ یک از اینان نتوانسته اند بهترین آمار را در میان مهاجمان آرژانتینی به خود اختصاص دهند.

 

در واقع ،این جایزه به امیلیانو سالا، مهاجم تیم فوتبال نانت می رسد که 10 گل در رقابت های جاری فصل اروپا ثبت کرده است.


اکنون او با 10 گل بالاتر از رقیبان هموطنش قرار گرفته است. مسی و آگوئرو تاکنون 7 گل ثبت کرده اند و ایکاردی در اینتر هم 6 گل برای تیمش ثبت کرده است و ایگوآین هم موفق نشده است که بیشتر از 5 گل برای قرمزپوشان شهر میلان به ثمر برساند.

 

 


سالای 28 ساله، فوتبال خود را از بوردو در فرانسه شروع کرد و در سال 2015 به نانت انتقال یافت. او در 112 حضور برای این تیم، تاکنون 40 گل برای تیمش ثبت کرده است . به ثمر رساندن 10 گل، بهترین نتیجه کارنامه او طی این چند سال بوده است و در مقابل تولوز هم هت تریک کرد تا نشان دهد در حال پشت سر گذاشتن یکی از بهترین فصول دوران حرفه ای خود است.

 


اما وی با وجود ثبت آماری بالاتر از مهاجمان تراز اول فوتبال آرژانتین، هنوز نتوانسته است حتی یک بار نام خود را در لیست تیم ملی آرژانتین ببیند؛ ولی امیدوار است با نمایشی که در این فصل داشته است، به زودی در لیست تیم ملی کشورش قرار بگیرد.


نانت اکنون در رتبه 10 جدول رده بندی رقابت های لیگ فرانسه قرار گرفته و گلزنی های سالا هنوز نتوانسته است که کمک قابل توجهی به تیمش برای قرار گرفتن در رتبه های بالایی جدول رده بندی بکند؛ با این حال در رده بندی فردی، سالا تنها امباپه، جوان اول این روزهای فوتبال دنیا را بالاتر از خود می بیند که با پیراهن پاری سن ژرمن، 11 گل ثبت کرده است.

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.