کد خبر: RxWN زمان: 12:53 1397/08/18   بازدید: 17182

مالکان آمریکایی آماده فروش لیورپول

جان هنری، سرمایه دار مشهور آمریکایی که مالک باشگاه لیورپول است، قصد دارد این تیم را به فروش برساند.

به گزارش "ورزش سه"، هنری در بیسبال نیز مالکیت تیم بوستون رد ساکس را برعهده دارد که اخیرا موفق شد قهرمانی جهان را به دست آورد و او اخیرامشغول جشن گرفتن موفقیت های اخیر باشگاه بیسبالش بود. با این حال، منابع نزدیک به جان هنری معتقدند که او قصد دارد باشگاه لیورپول را به فروش برساند.

 

در حقیقت، هنری قصد دارد به صورت خصوصی و بدون برگزاری مزایده رسمی، باشگاه را با رقم 2 میلیارد دلار به فروش برساند. این منبع نزدیک به هنری در مصاحبه با نیویورک پست گفت:" اگر کسی رقم مورد نظر را پرداخت کند، لیورپول فروشی خواهد بود."

 

 

 

 

دو منبع اختصاصی دیگر نیز تایید کرده اند که لیورپول به فروش خواهد رفت. هنری در سال 2010، لیورپول را با 477 میلیون دلار خریداری کرد.  با وجود موفقیت‌های جهانی رد ساکس، آنها سرمایه هنگفتی را در فصول گذشته از دست داده اند. حقوق بسیار بالای بازیکنان و همینطور مالیات های سنگین باعث شده تا هنری به خاطر این باشگاه به شدت تحت فشار قرار بگیرد.

 

البته هنوز مشخص نیست که ارتباطی بین هزینه های هنگفت باشگاه رد ساکس و فروش لیورپول وجود دارد یا نه ولی رئیس باشگاه رد ساکس اخیرا گفته بود که نگرانی از بابت شرایط مالی وجود ندارد. او گفته بود:" ما هیچ اعتراضی از لحاظ مشکلات مالی نخواهیم داشت زیرا یک مالک دست و دلباز داریم."

 

اخیرا نشریه فوربز، ارزش 1.9 میلیون دلاری برای لیورپول تعیین کرده بود. نشریه دیلی میل نیز مدعی شده بود که شیخ خالد بن زاید ال نحیان که خانواده اش، بر ابوظبی حکومت می‌کنند، در سال 2017 برای خرید لیورپول تلاش کرد ولی در این امر ناکام ماند و در سال 2018، چینی ها وارد گود شده اند. گفته می‌شود پیشنهاد آنها به هنری، رقمی نزدیک به 2.6 میلیون دلار بوده است. حال باید دید سرنوشت مالکیت لیورپول سرانجام به کجا خواهد رسید.