کد خبر: Kk5q زمان: 15:15 1397/08/22   بازدید: 23884

نقش دو بازیکن در بازگشت آلبا به تیم ملی اسپانیا

جوردی آلبا، دفاع چپ ارزشمند بارسلونا پس از دو اردو غیبت، بار دیگر به تیم ملی اسپانیا دعوت شد.

به گزارش گورزش سه"، لوئیس انریکه پس از اینکه رسما به عنوان سرمربی جدید اسپانیا معرفی شد، اعلام کرد که در فهرست اول او سورپرایزهایی وجود خواهد داشت. بزرگترین سورپرایز به عدم دعوت از آلبا مربوط بود. ستاره بارسا به اردوی دوم لاروخا هم دعوت نشد با وجود اینکه درخشش و نقش او در پیروزی های بارسا غیر قابل انکار بود.

 

 

 

 

به همین دلیل رسانه های اسپانیایی به انتقاد از انریکه پرداختند که تنها به دلیل مشکلات شخصی با آلبا او را دعوت نمی کند. انریکه اما در تمام نشست های خود، دلیل عدم دعوت از آلبا را فنی عنوان می کرد.

سرانجام به هر دلیلی آلبا به اردوی اخیر اسپانیا برای بازی با کرواسی دعوت شد و انریکه به نوعی تسلیم فشارها شد. سرمربی سابق بارسا که با اسپانیا نتایج خوبی کسب کرده و آرامش را به این تیم برگردانده، با دعوت از آلبا اجازه نداد تا حواشی مربوط به غیبت او ادامه دار باشد.

 

طبق ادعای مارکا، در بازگشت آلبا به تیم ملی، سرخیو راموس و بوسکتس نقش مستقیم داشته اند. دو کاپیتان تیم ملی اسپانیا در دومین اردو و پس از دعوت نشدن آلبا، جداگانه با انریکه صحبت کرده و از وی خواسته اند که نگاهی مجدد به آلبا داشته باشد و اینکه کیفیت بالای این بازیکن کاملا به کار تیم ملی می آید. پیش از اردوی سوم نیز این گفت و گو ها ادامه داشته و در نهایت انریکه متقاعد شده است که مشکلات با آلبا را کنار گذاشته و او را بالاخره به اردوی لاروخا دعوت کند.