کد خبر: KkXL زمان: 23:05 1397/08/25   بازدید: 9454

قیاسی و شعبانی به دیدار رده بندی راه یافتند

5 آزادکار امید و بازهم بدون فینالیست

در 5 وزن نخست مسابقات کشتی آزاد امیدهای جهان بازهم 2 ملی پوش ایران پای فینال شکست خوردند و به دیدار رده بندی راه یافتند.

به گزارش "ورزش سه"، رقابت های کشتی آزاد زیر 23 سال جهان از ظهر امروز (جمعه) با برگزاری مسابقات پنج وزن نخست در شهر بخارست رومانی آغاز شد.


در حالی که فرنگی کاران با 4 برنز به کار خود در رومانی پایان داده بودند، حسرت کشتی ایران برای داشتن فینالیست در 5 وزن نخست کشتی آزاد هم ادامه دار بود. 2 آزادکار ایرانی با هدایت علیرضا رضایی به دیدار نیمه نهایی رسیدند؛ اما آنها از راهیابی به فینال بازماندند.


طلسم فینالیست نشدن کشتی گیران ایرانی از مسابقات جهانی بزرگسالان در بوداپست به وجود آمده و در رده سنی امید هم ادامه دارد.


در وزن ۵۷ کیلوگرم علی رضا سرلک پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل توشیهیرو هاسگاوا از ژاپن با نتیجه 2 بر یک شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، وی به گروه بازنده ها رفت تا ابتدا به مصاف جک مولر از آمریکا برود و در صورت غلبه بر این حریف در دیدار رده بندی مقابل وانهائو زو از چین کشتی بگیرد.


در وزن ۶۵ کیلوگرم مرتضی قیاسی در دور نخست در مصاف با واردگس کاراپتیان از ارمنستان با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید وی در دور دوم نیز الیاس ژومای از قزاقستان را با نتیجه 5 بر شکست داد و در دور سوم نیز با نتیجه 10 بر صفر از سد کولتون مکریستال از آمریکا گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. قیاسی در این مرحله مقابل ری هیگوچی نایب قهرمان المپیک 2016 از ژاپن با نتیجه نزدیک 4 بر 4 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت.


در وزن ۷۰ کیلوگرم نیما اشفاقی در دور اول مقابل گئورگ مخیان از ارمنستان با نتیجه 8 بر 2 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، اشفاقی از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن ۷۹ کیلوگرم مجتبی اصغری پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مقابل یاجورو یاماساکی از ژاپن با نتیجه 3 بر 3 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، اصغری حذف شد.


در وزن ۹۷ کیلوگرم علی شعبانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل سیمونه ایناتونی از ایتالیا با نتیجه 11 بر صفر پیروز شد وی در دور بعد اریک تیله از آلمان را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. شعبانی در این مرحله مقابل گیوی ماتچاراشویلی از گرجستان با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد.


رقابت های شانس مجدد، رده بندی و فینال پنج وزن نخست فردا (شنبه) برگزار می شود.