حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1590448/35 زمان: 10:34   1397/11/21 بازدید: 46,570

استقبال از ستاره ایرانی با عبور از تونل وحشت

آزمون در آغوش ستاره روس ها آرام گرفت(عکس)

اولین جلسه تمرینی با قهرمان نیم فصل روسیه برای ستاره 12 میلیون یورویی ایران با اتفاقات جالب توجه و فراموش نشدنی همراه بود.

به گزارش "ورزش سه"، یک هفته بعد از نهایی شدن توافق دو باشگاه روبین و زنیت سرانجام اتفاقی که طرفداران آزمون انتظارش را می کشیدند، رقم خورد تا سردار ایرانی ها راهی تیم بزرگ و سرشناس شود. اما این تیم خارج از سرزمین های شمالی نبود چون سن پطرزبورگی ها با اتکا به توان مالی و پول نقد حاصل از فروش پاردس به پاری سن ژرمن بهترین رقم ممکن را به کازانی ها ارائه دادند تا مالک یکی از مستعدترین مهاجمان حال حاضر دنیای فوتبال شوند.


سرگئی سماک سرمربی موفق زنیت با شناخت کامل از توانایی سردار او را به هر شکل ممکن از روبین کازان به خدمت گرفت تا جانشینی مناسب برای آلکساندر کوکورین گلزن در بند این تیم کند. سماک که بعد از بازی رفت زنیت با روبین کازان از نمایش دیدنی آزمون ذوق زده شده بود و او را خطرناک ترین بازیکن کازانی ها قلمداد کرد چند ماه بعد توانست ستاره ایرانی را به جمع شاگردانش اضافه کند تا در آستانه ورود به رقابت های اروپایی و جدال حساس با فنرباغچه در یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا یکی از مرگبارترین زوج های تهاجمی را در اختیار داشته باشد.


چند روز طول کشید تا ستاره ایرانی به اردوی زنیت در جنوب اسپانیا اضافه شود. طولانی شدن پروسه توافق دو باشگاه همین طور خستگی ناشی از حضور در جام ملت های آسیا با تیم ملی ایران باعث شد تا سردار آزمون از پنجشنبه شب به اسپانیا برسد و اولین جلسه تمرینی خود را عصر دیروز به همراه سایر بازیکنان آغاز کند. سردار که در زنیت چند تن از هم تیمی های سابق خود در روستوف را کنارش می دید از همان لحظه ورود به اردوی آبی های شهر سن پطرزبورگ احساس غریبی نداشت چون بازیکنانی همچون کریستین نوبوآ پرویی که در روستوف با پاس های او سردار به گلزن اول تیم در روسیه و اروپا تبدیل شده بود را کنارش می دید.


علاوه بر این برخورد سایر بازیکنان زنیت از جمله آرتم زوبیا ستاره تیم ملی روسیه و گلزن اول این تیم در جام جهانی 2018 به عنوان مرد اول خط حمله زنیت نیز جالب توجه بود. زوبیا که قرار است آزمون را به عنوان زوج خود ببیند در حاشیه اولین جلسه تمرینی سردار چنان استقبال جالب توجهی از خرید جدید باشگاه داشت که باعث بهت و حیرت تمام حاضران شد. سردار که آشنایی قبلی با زوبیا داشت بعد از چند ثانیه صحبت با این بازیکن دست در دست زوبیا وارد زمین شد تا طبق سنت قدیمی خود را به همراه دیگر خرید جدید باشگاه برای عبور از تونل وحشت بازیکنان قدیمی آماده کند.


چند دهه ای هست که در باشگاه زنیت این رسم وجود دارد که بازیکنان جدید برای آغاز قصه بازی برای این تیم باید از تونل وحشت نفرات قدیمی عبور کنند، تونلی که کتک خوردن در آن حرف اول را می زند و نفرات جدید باید به سرعت برق و باد از آن عبور کنند تا کمتر مزه کتک خوردن را بچشند. با عبور از این تونل قصه جدید و جاه طلبی های بزرگ تری برای سردار ایرانی در بندر زیبای سن پطرزبورگ استارت خورد. قصه ای توام با پوشیدن پیراهن شماره 7 زنیت که در این سال ها برتن بسیاری از ستاره های سرشناس دنیای فوتبال از جمله هالک برزیلی رفته بود.

 

 

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.