حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1590800/50 زمان: 12:59   1397/11/22 بازدید: 20,496

فرار از شکنجه: ملی‌پوش سابق بحرینی آزاد شد

دادگاهی در تایلند که به پرونده استرداد حکیم العریبی، ملی‌پوش سابق بحرینی، که دولت بحرین خواهان استرداد او بود، رسیدگی می‌کرد حکم به آزادی العریبی داد.

به گزارش "ورزش سه"، ماجرای پرونده استرداد حکیم العریبی، ملی‌پوش سابق بحرینی که به درخواست دولت بحرین در تایلند دستگیر شده بود، سرانجام با صدور حکم آزادی او به پایان رسید. العریبی که به دلایل سیاسی از بحرین خارج شده و در استرالیا پناهنده است در ماه نوامبر بعد از پشت سر گذاشتن ماه عسلش در تایلند، به درخواست بحرین در این کشور دستگیر شده بود.

 

مقامات بحرینی، دولت تایلند را تحت فشار گذاشته بودند تا العریبی را به این کشور استرداد دهد. اما العریبی و بعضی سازمانهای حقوق بشری می‌گفتند دولت بحرین قصد دارد العریبی را در بحرین شکنجه دهد و تایلند نباید با استرداد او موافقت کند. استرالیا هم برای بازگشت العریبی به این کشور، تایلند را تحت فشار قرار داده بود.

 

 

العریبی در آخرین جلسه دادگاهش از رئیس دادگاه خواسته بود با استرداد او موافقت نکند چون او را در بحرین به دلایل سیاسی و اعتقاد شکنجه خواهند کرد.

 

اما امروز سخنگوی دادگاه تایلندی در مقابل خبرنگاران قرار گرفت و اعلام کرد "دادگاه حکم به آزادی آقای حکیم العریبی داده و ایشان همین امروز از زندان آزاد خواهد شد. چرا که هیچ دلیلی برای ادامه بازداشت ایشان وجود ندارد. آقای العریبی از امروز آزاد است و به عهده خود او است که تصمیم بگیرد از اینجا کجا خواهد رفت".

 

 

العریبی اولین بار در سال 2012 و در جریان اعتراضات مدنی در این کشور بازداشت شده و به حمله به پاسگاه پلیس و تخریب اموال عمومی محکوم شده بود. العریبی بعدا ادعا کرده بود که در دوران بازداشت مورد ضرب و شتم و شکنجه واقع شده و به دلیل شیعه بودن، سخت‌ترین شکنجه‌ها را تحمل کرده است.

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.