حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1598524/34 زمان: 12:02   1397/12/22 بازدید: 4,712

جابجایی ها در لیگ یک تمامی ندارد

در لیگ یک مربی باید آلکس فرگوسن باشد که به سرعت از پروسه تیم سازی عبور و به کمال و نتیجه گرایی برسد و حداکثر فرصتی که به یک مربی داده می شود 4 تا 5 هفته است. در غیر اینصورت باید چمدان هایش را ببندد و تیم را ترک کند!

به گزارش "ورزش سه"، همین چند هفته پیش بود که محمود فکری به بهانه مشکلات مالی! اردوی تیم شاهین شهرداری بوشهر را ترک کرد و مربی دیگر تیم مدعی یعنی سرخپوشان پاکدشت شد. اما بعد از چند هفته به دلیل نتیجه گیری که باب میل مدیران باشگاه نبود از کار برکنار و جای خود را به مهدی پاشازاده داد. بی شک اگر محمود فکری مشکلات مالی شاهین شهرداری بوشهر را تحمل می کرد برای او بهتر بود چرا که هم اکنون دست کم در آستانه صعود به لیگ برتر قرار داشت. تیم شاهین شهرداری بوشهر هم اکنون به همراه عبدالله ویسی تیم دوم جدول بشمار می رود و حتی شانس قهرمانی هم دارد.

 

اما مهدی پاشازاده این فصل چند هفته ای با تیم بادران تهران بود که در میانه های راه از این تیم جدا شد و چند هفته ای به جای او فرشید استحقاری تیم را هدایت کرد که با جدایی فرشید استحقاری در آخرین تغییر و تحول فرهاد کاظمی مربی تیم شد و نتیجه این همه تغییر و تحول از دست دادن شانس صعود به لیگ برتر بود. مهدی پاشازاده اما دو هفته ای بود که مربی تیم شهرداری ماهشهر شده بود. یک باخت در برابر ملوان و یک برد خانگی حاصل تلاش دو هفته ای او در شهرداری ماهشهر بود. طبیعتا پیشنهاد تیم سرخپوشان پاکدشت که بنیه مالی قوی تری دارد و از شانس صعود بیشتری به لیگ برتر برخوردار است باعث جدایی مهدی پاشازاده از شهرداری ماهشهر شد و اگر پای پیشنهاد سرخپوشان پاکدشت نبود به طور حتم مهدی پاشازاده از شهرداری ماهشهر جدا نمی شد.

 

این همه تغییر و تحول در لیگ یک، این همه جابجایی و 35 مربی در 16 تیم دسته اولی! متاسفانه لیگ یک مدت هاست هویت خود را از دست داده. مربیان تند تند قربانی می شوند و متاسفانه عدم تعهد آنها به باشگاه ها و عدم خویشتن داری اشان در به وجود آمدن این وضعیت دخیل بوده است. مشخص نیست استراتژی مدیریت باشگاه های دسته اولی چیست؟ صعود به لیگ برتر یا تعویض تند تند مربی. گویی از نگاه این مدیران فقط سرمربی در موفقیت تیم نقش دارد و دیگر عوامل هیچ اثرگذاری در موفقیت ندارند. به هر صورت حجم جابجایی ها در دسته اول زشت و زننده است و هیچ دستاوردی برای باشگاه ها نداشته و همان طور که اشاره شد تنها نابسامانی را برای تیم های دسته اول به ارمغان آورده است.

 

همه تغییرات در این فصل از بازی های دسته اول:

 

1-گل گهر سیرجان: وینکو بگوویچ
2-سرخپوشان پاکدشت: فرهاد کاظمی – محمود فکری – مهدی پاشازاده
 3-گل ریحان البرز: فراز کمالوند – محمد نصرتی - مجتبی حسینی
4-شاهین شهرداری بوشهر: محمود فکری – عبدالله ویسی
 5-آلومینیوم اراک: محمد ربیعی – فراز کمالوند
6-مس کرمان: نادر دست نشان – فرزاد حسین خانی
 7-قشقایی شیراز: ابراهیم طالبی – مهدی فروردین
8-بادران تهران: مهدی پاشازاده – فرشید استحقاری – فرهاد کاظمی
 9-فجر سپاسی : مجید صالح – اسماعیل زارع - داوود مهابادی
10-شهرداری تبریز: حیدر جعفری
 11-نود ارومیه: وحید بیاتلو
12-مس رفسنجان: علی سامره – میشو کریستوویچ
 13-ملوان: فرهاد پورغلامی – محمد احمد زاده – (محمد احمدزاده به دلیل مشکلات مالی تمرینات این تیم را ترک کرده است.)
14-خونه به خونه : اکبر محمدی - علی نظرمحمدی – اکبر میثاقیان
 15- شهرداری ماهشهر: داوود مهابادی – مجید نامجو مطلق – مهدی پاشازاده (مهدی پاشازاده از سمت خود استعفاء داده است و هنوز جانشین او معرفی نشده است.)
16-کارون اروند خرمشهر: اکبر میثاقیان – هومن افاضلی

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.