کد خبر: ngB8G زمان: 16:57 1397/12/28   بازدید: 498

افشاگری فتحی؛ استقلال از آسیا حذف شده بود!

مدیرعامل استقلال در گفت و گویی اعلام کرد که با کمک وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال توانسته استقلال را به آسیا برگرداند.

به گزارش "ورزش سه"، امیرحسین فتحی مدیرعامل باشگاه در گفت و گو با سایت رسمی باشگاه استقلال درباره حضور خود در استقلال، تصریح کرد: از ابتدای فصل فوتبال به خانواده بزرگ استقلال وارد شدم و باعث خوشبختی و افتخار بنده است که در کنار عزیزان استقلال هستم. بیش از 40 سال طرفدار استقلال بودم و با خوشی های این تیم خوشحال و با شکست آن محزون شدم و افتخار می کنم کنار استقلال هستم. اگر توانسته باشم آنها را خوشحال کنم، باعث افتخار بنده است. اوایل حضور من دوران بسیار سختی بود ولی توانستیم با کمک کادرفنی، بازیکنان و هوادارانی که همیشه ما را حمایت کردند، روزهای خوبی برای استقلال بسازیم و امیدوارم باز هم به جایگاه بالاتر با استعانت از خداوند متعال کمک بازیکنان، کادرفنی، هواداران دست پیدا کنیم.

 

استقلال در سال 1397 به سختی توانست مجوز حرفه ای سازی برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند. امیرحسین فتحی مدیرعامل استقلال درباره سپری کردن این خوان بزرگ و نحوه آن، بیان کرد: من هنوز درباره آن موضوع صحبت نکردم و ناگفته هایی دارم. روزهای سختی بر ما گذشت. آقای مهدی و دوستان در فدراسیون فوتبال می دانند که کنفدراسیون فوتبال آسیا به ویژه قسمت صدور مجوز حرفه ای سازی رسما اعلام کرده بودند که استقلال حذف شده است. به صراحت این موضوع را اعلام کردند. من به همراه دکتر خطیر به مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا رفتیم. مذاکرات گسترده ای داشتیم و یک جلسه نیز آقای خطیر با آقای مهدی به مالزی رفتند. در یک مرتبه 10 ساعت متوالی جلسه داشتند و بعد از 10 ساعت نیز آقایان برای صدور مجوز حرفه ای قانع نشدند و در بازگشت به تهران جلسات متعدد در وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال برگزار شد. باید از شخص وزیر محترم ورزش و جوانان دکتر سلطانی فر، معاونین ایشان دکتر داورزنی و افشین داوری، دوستان در فدراسیون فوتبال و کمیته های مختلف به ویژه آقایان تاج و مهدی تشکر ویژه داشته باشم. نا گفته های بسیاری وجود دارد؛ یک کار غیر ممکن با تلاش جمعی ممکن شد. یک رایزنی و دیپلماسی پشت پرده با مقامات فدراسیون آسیا، عزم جدی داخل باشگاه با کمک آقایان حاجیلو، عبداللهی، مباشری، دکتر نوروزی و خطیر و همه عزیزان در باشگاه انجام شد و جلسات زیادی داشتیم.


وی ادامه داد: از همه عزیزانی که به آنها بدهکار بودیم اما به ما کمک کردند تا این مجوز را دریافت کنیم. به تعبیر شما، این موضوع یک خوان بزرگ بود که با عزم دست جمعی و ملی از وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و باشگاه انجام شد و امیدوارم سال آینده ای مشکلات را نداشته باشیم. 

 

فتحی در واکنش به این موضوع که آیا علاقه ندارید جزییات بیشتری از این موضوع را بازگو کنید، گفت: اجازه بدهید روزهای پایانی سال است و کام هواداران را تلخ نکنیم. نا گفته های ما مربوط به ناخن خشکی برخی است که از مبالغ کم نمی گذشتند و ما نیز با محدودیت بودجه رو به رو بودیم. برخی عزیزان دو سوم طلب خود را بخشیدند و به دلیل آنکه تعداد آنها زیاد است، من از کسی اسم نمی برم. یک عزیزی وقت چک را گرفت و امضا کرد به من گفت اگر نیاز است، این چک را به فرد دیگری بدهید و این لحظه خستگی کار از بدن خارج می شد.

 

او ادامه داد: گاهی اوقات نیز تا نیمه شب در باشگاه می نشستیم و عزیز بزرگواری می آمد و باید او با چانه می زدیم و شاید موقعیت ایشان نیز به شکلی بود که نمی توانست با ما همراهی کند و این از جمله نا گفته هایی است که اجازه بدهید در دل من بماند. در هر حال کسب این مجوز را که یک کار بسیار مشکل و نشدنی بود، تبریک می گویم. کنفدراسیون رسما اعلام کرده بود استقلال حذف شده و دوستان در فدراسیون می دانند؛ آقای ساکت دبیر کل وفت فدراسیون به ما گفتند که کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده که این کار نشدنی است و تلاش نکنید اما شما به مالزی بروید و تلاش خود را انجام دهید. در هر حال روزهای بسیار سختی بود که پایان شیرینی داشت و امیدوارم انتهای همه روزهای سخت برای خانواده استقلال شیرین باشد.

 

امیرحسین فتحی در ادامه درباره بهار و فروردین سخت و تعیین کننده برای استقلال و برنامه های آبی پوشان در این مدت، بیان کرد: سال تعیین کننده ای پیش رو داریم. تا اردیبهشت فصل تمام می شود. پرسپولیس و ذوب آهن و ما که در دو جبهه می جنگیم کار سختی داریم. در بازی های آسیایی و بازی های لیگ به میدان می رویم و بازی ها فشرده است. استقلال به آمادگی تقریبا خوبی رسیده و بچه ها آمادگی خوبی دارند و کادرفنی شناخت کافی از تیم دارند و از همه آنها تشکر می کنم. امیدوارم روزهای خوبی را ببینیم و شروع سال جدید، با برد در دربی همراه با یک بازی تماشاگر پسند و زیبا باشد. سپس در لیگ قهرمانان آسیا در ادامه راه نتایج خوبی بگیریم و در پایان اردیبهشت ماه امیدوارم جام قهرمانی را تقدیم هواداران و عاشقان استقلال بکنیم.

 

فتحی در بخش بعدی صحبت های خود خطاب به هواداران گفت: باید مانند همیشه از هواداران عزیز و فهیم استقلال تشکر کنم. این هواداران با وجود مشکلات اقتصادی که بر جامعه، فوتبال و باشگاه ما حاکم است، حامی استقلال بودند و من شرمنده آنها می شویم وقتی می بینم هواداری 1000 کیلومتر برای استقلال راه آمدند. باید بگویم شرمنده هواداران استقلال هستم و از آنها خواهش می کنم دست پر مهر و پر لطف خود را بالا سری استقلال نگه دارند زیرا ما در نبود هواداران، هیچ چیز نداریم و موجودیت استقلال زیر سوال می رود. استقلال در این هفتاد و چند سال هر چه داشته از هواداران داشته است.  امیدوارم دست پر مهر شما روی شانه استقلال باشد و ما، بازیکنان و کادرفنی را حمایت کنید. در سختی ها کنار ما بودید و می خوهم که از تیم خود حمایت کنید. با حمایت شما بهترین روز ها را رقم خواهیم زد. من به عنوان مدیرعامل باشگاه، معاونین، کارمندان و همگی برای شما تلاش می کنیم و بهترین روزها را برای شما رقم خواهیم زد.

 

وی در پایان صحبت های خود تصریح کرد: مجددا از همه دوستان، همکاران باشگاه، معاونین، تک تک کارمندان، بازیکنان، کادرفنی، کادر سرپرستی و همه تشکر می کنم. روزهای پایانی سال است و از این فرصت استفاده می کنم تا به روح پر فتوح همه بزرگان تاریخ استقلال که در کنار ما نیستند، حجازی، پورحیدری، احدی، مظلومی، دانایی فرد، جان ملکی، جدی کار و همه عزیزان درود بفرستم.