کد خبر: MwqXR زمان: 13:34 1398/01/02   بازدید: 253

می خواهم مثل زیدان در مربیگری هم افتخار کسب کنم

ساموئل اتوئو: بازنشسته نمی شوم و فصل بعد هم بازی می کنم 

مهاجم سابق بارسلونا  و حال حاضر باشگاه القطر قصد خداحافظی ندارد و می خواهد حداقل یک فصل دیگر بازی کند.

به گزارش" ورزش سه" ساموئل اتوئو مهاجم مطرح تیم های بارسلونا و تیم ملی کامرون در آخرین سال های فوتبالش به کشور قطر آمده و در لیگ ستارگان توپ می زند. اتوئو 38 ساله در گفت و گو با یک روزنامه کامرونی گفته است:« به خداحافظی فکر نمی کنم.»


این مهاجم کامرونی درباره حضورش در قطر گفت:« همه چیز در قطر عالی است. من همیشه رویایم بود که فوتبال را تا 39 سالگی ادامه دهم و الان از 38 سالگی عبور کرده ام. در آخر فصل هستیم و امیدوارم یک فصل دیگر را ادامه بدهم و بعد از آن به فکر خداحافظی باشم.» او افزود:« بالاخره در فوتبال یک نقطه توقفی وجود دارد و من امیدوارم که نقطه توقف برایم بعد از 39 سالگی باشد.»


مهاجم سابق بارسلونا اضافه کرد:« بعد از 2020 روی حرفم درمورد خداحافظی خوام بود و اگر مدیران بارسا بخواهند برایشان 20 بازی انجام بدهم به آن فکر می کنم. اما خداحافظی در فوتبال بماند بعد از سال آینده...»


اتوئو درباره بازی اش در تیم القطر معتقد است که آنچه اهمیت دارد این است که همبازیانش از تجربه او در زمین استفاده کنند و در نهایت القطر نیز نتایج خوبی بگیرد. او امیدوار است فصل را با 15 تا 20 گل زده به پایان برساند تا در یاد هواداران فوتبال بماند.


او گفت:« امیدوارم که بازهم همراه با فوتبال باقی بمانم. در زندگی فرصت هایی هست که باید انتخابشان کنید. دوست دارم نزدیک فوتبال باشم چون همیشه فوتبال را دوست داشتم. مدتی افتخار داشتم به عنوان مربی و بازیکن در آنتالیا اسپور ترکیه حضور داشته باشم. از این موضوع احساس خوشحالی زیادی کردم که مربی باشم و مسئولیتی که مربیان تحمل می کنند  را تجربه  کنم. اعتراف می کنم که کار سختی بود و آن چند ساعت و مسئولیت سنگین همبازیانم در تیم و اینکه بعضی وقت ها باید برایشان تصمیم می گرفتم فشار زیادی داشت. بازهم تشکر می کنم از مجموعه آنتالیا اسپور که این فرصت را به من دادند.»


مهاجم سابق تیم  ملی کامرون افزود:« ما در آنتالیااسپور نتایج عجیبی گرفتیم؛نتایجی که کسی نمی توانست تصور کند و واضح بود برای من هم یک ایدئولوژی فنی داشته باشد. اما این ایدئولوژی فنی و تاکتیکی مستلزم یک گروه و کارشناسان زیادی است که آن را تفسیر و پیاده کنند. بازهم می گویم امیدوارم در فوتبال بمانم و به عنوان مربی کار کنم.»


او درباره آینده کاری اش گفت:«خب بازیکنانی که به یک سطح معینی از فوتبال رسیده اند، می توانند مربیانی در سطح اروپا باشند اما واقعیت این است که  برای یک مربی از قاره افریقا سخت است که در اروپا مربیگری کند. با این وجود من جام های زیادی در دوران بازی کردنم گرفتم و می خواهم مثل زیدان در دوران مربیگری هم این افتخارات را به دست بیاورم.»


اتوئو درباره مربیگری اش در تیم ملی کامرون هم گفت:« مربیگری در تیم ملی یک موضوع جدی و واجب است اما من باید قدم به قدم پیش بروم و بعد از آن هم مربیگری تیم ملی کامرون هم می تواند برایم رقم بخورد.»
بازیکن کامرونی تیم القطر در پایان درباره اینکه گفته می شود آکادمی فوتبالش در کامرون نتوانست در رشد و پرورش بازیکنان در سطح حرفه ای جهان به توفیق برسد هم گفت:« اینطوری هم نیست یکسری بازیکنان به سطح بالایی رسیده اند مثل آندره اونانا که از بهترین های جام ملت های آفریقای اخیر بود و در آژاکس بازی می کند، یا کریستین باسوگوگ که او بهترین بازیکن جام ملت های آفریقا شد. این ها کودکان کوچک دیروز بودند که با افتخار می گوییم امروز بزرگ شده اند.»