حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1606980/47 زمان: 11:55   1398/02/04 بازدید: 18,206

کاپیتان با لباس سرخ به سپاهان رسید؛

بار سنگین مسئولیت روی دوش سیدجلال

نقش رهبری سیدجلال حسینی در تیم پرسپولیس بیش از پیش به چشم خواهد آمد؛ در جایی که شجاع حضور نخواهد داشت و کاپیتان باید جور غیبت او را برابر بهترین خط حمله لیگ بکشد.

به گزارش ورزش سه، کسب یک عنوان قهرمانی در لیگ، خیلی ها را سیراب از افتخار می‌کند و باعث می‌شود با شهرت همان یک سال موفقیت آمیز، به زندگی خود ادامه دهند اما برای سیدجلال حسینی، هر صبح، یک روز تازه برای کسب افتخار و ارائه نمایشی بهتر از دیروز است. سیدجلال که با سایپا و سپاهان و پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شد و سال پیش برای ششمین بار در جشن قهرمانی لیگ برتر شرکت کرد، حالا به یک رکورد ویژه نزدیک شده است؛ سه قهرمانی متوالی با دو تیم مختلف در لیگ حرفه ای فوتبال ایران!

 

رکوردی که با قهرمانی احتمالی پرسپولیس در لیگ هجدهم ثبت خواهد شد و برگ جدیدی از دفتر تاریخ فوتبال ایران را به نام او می‌کند. این که یک فوتبالیست بتواند به چنین افتخاری دست پیدا کند، تداوم کیفیت بالای فوتبالش را بیش از پیش نمایان می‌کند. همچنین نشان می‌دهد که وی چه نقش تاثیرگذاری در تیم هایش دارد و حضورش می‌تواند هر تیمی را به موفقیت برساند. نکته جالب این است که سیدجلال در اولین و آخرین قهرمانی سایپا در لیگ برتر حضور داشته و بیش از نیمی از افتخارات سپاهان نیز در دوران او رقم خورده است. از طرفی اکنون می‌توان با جرات سیدجلال را جزوی از بزرگان تیم پرسپولیس قلمداد کرد.

 

حسینی که حالا پنجمین فصل بازی با پیراهن پرسپولیس را سپری می‌کند، در دو فصل گذشته با حضور شجاع خلیل زاده توانسته نقش رهبری خود در تیم پرسپولیس را با موفقیت بیشتری جلو ببرد. زوج او با خلیل زاده، عامل اصلی توفیق سرخ ها در فرآیند دفاعی بوده است. نگاهی به نمایش دوشنبه شب قرمزها نیز روی نقش کلیدی سیدجلال و البته شجاع صحه می‌گذارد؛ جایی که حسینی بارها با توپ گیری، قطع توپ و دفع توپ مانع از شکل گیری و به ثمر رسیدن حملات تیم الاهلی شد و چه بسا اگر او نبود، تعداد گل خورده پرسپولیس هم بیشتر می‌شد. خلیل زاده نیز با وجود خطاهای متعدد، در پایان بازی اثر خود را بر مسابقه گذاشت و با یک گل دیدنی، اختلاف را به حداقل رساند و سبب شد پرسپولیس برنده بازی رودررو با الاهلی باشد. دستاوردی که نتیجه آن در صورت هم امتیاز شدن این دو تیم، قابل لمس خواهد بود.

 

 

اکنون پرسپولیسی ها باید در غیاب یکی از عناصر مهم دفاعی خود یعنی شجاع خلیل زاده دو بازی حساس برابر سپاهان و پاختاکور را سپری کنند. دو مسابقه تعیین کننده و سرنوشت ساز که تکلیف صعود قرمزها از مرحله گروهی لیگ قهرمانان و همچنین قهرمانی در لیگ را تا حدی روشن می‌کند. برانکو برای این دو بازی امیدوار بود با زوج موفق خط دفاعی اش، حداقل با خیال راحت از دفاع به فکر بهبود عملکرد مهاجمان باشد اما حالا با چالش جدی جای خالی شجاع مواجه است.

 

این موضوع کار سیدجلال حسینی را در خط دفاعی سخت تر و بار مسئولیت این بازیکن را بیشتر می‌کند. او که می‌خواهد توانایی فنی اش را در ۳۷ سالگی با کسب جام به فوتبال دوستان ایرانی نشان بدهد، امید زیادی دارد تا با دو نمایش فوق العاده -دقیقا همان چیزی که پرسپولیسی ها را به آن عادت داده است- بار دیگر نقش خود را در ترکیب تیم ایفا کند. البته پشت سر حسینی هم بهترین دروازه بان چند سال اخیر پرسپولیس حضور دارد؛ او که با یک کلین شیت دیگر به تنهایی در صدر جدول بهترین گلرهای لیگ هجدهم قرار خواهد گرفت.

 

 

روز جمعه سیدجلال بار دیگر جلوتر از همه بازیکنان وارد زمین می‌شود و پیش از بقیه، مورد تشویق سکوهای سرخ قرار می‌گیرد. سکوهایی که چشمشان به ساق های مدافع شماره ۴ تیم خودی خواهد بود؛ کسی که چند سال پیش با لباس زرد سپاهان و نفت مانع از پیش روی مهاجمان پرسپولیسی شد ولی حالا در ترکیب پرسپولیس آنقدر جا افتاده که گویی مثل محمد پنجعلی و افشین پیروانی و... سال های طولانی تری را در این تیم سپری کرده است.

 

نبرد پرسپولیس و سپاهان جایی برای درخشش مدافعان سرزن است؛ از افشین پیروانی که آن گل معروف را در اصفهان زد تا سپهر حیدری که دقیقه ۹۶ را برای قرمزها خلق کرد. آیا این بار نوبت سیدجلال خواهد بود؟

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.