کد خبر: j3KLy زمان: 23:37 1398/02/26   بازدید: 12195

در انتظار جام حذفی برای فرار از پلی آف؛

سپاهان فصل را آسیایی تمام کرد و تشویق شد

تیم فوتبال سپاهان پس از سه فصل غیبت موفق شد به رقابت های لیگ قهرمانان آسیا بازگردد.

به گزارش "ورزش سه"، آخرین حضور سپاهان در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به لیگ پانزدهم باز می گردد که در آن فصل حسین فرکی و ایگور استیماچ هدایت تیم را برعهده داشتند.


پس از لیگ چهاردهم که با قهرمانی طلایی پوشان خاتمه یافت، سپاهان در لیگ های پانزدهم، شانزدهم و هفدهم شرایط خوبی نداشت و فصل را به ترتیب با رتبه های یازدهم، پنجم و چهاردهم خاتمه داد تا جایی در رقابت های آسیایی نداشته باشد.


البته بازگشت طلایی پوشان به آسیا با تساوی برابر پدیده و یک هفته زودتر هم تضمین شده بود ولی آنها امروز در حضور نزدیک به 15 هزار هوادار زردپوش موفق به شکست 2 بر صفر استقلال خوزستان شدند تا 58 امتیازی شوند و نائب قهرمانی اشان تضمین شود.


حالا شاگردان امیرقلعه نویی منتظر دیدار نیمه نهایی جام حذفی خواهند بود تا علاوه بر گرفتن انتقام ناکامی در لیگ برتر مقابل پرسپولیس، با شکست این تیم از بازی پلی آف آسیا اجتناب کنند و با قهرمانی احتمالی به صورت مستقیم به دور گروهی رقابت های فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا صعود کنند.


در پایان رقابت های لیگ هجدهم و پس از پشت سر گذاشتن فصلی دشوار و فشرده شاگردان امیرقلعه نویی در شرایطی در میان تشویق هواداران به رختکن رفتند که با 3 امتیاز کمتر نسبت به پرسپولیس فصل را خاتمه دادند.