کد خبر: mJ7XR زمان: 15:40 1398/03/27   بازدید: 46210

مورد عجیب مسی و مربیان تیم ملی آرژانتین

لیونل مسی از سال 2005 که اولین بازی ملی خود برای آرژانتین را انجام داد، هنوز موفق به کسب افتخاری با پیراهن کشورش نشده است.

به گزارش "ورزش سه"، آگوست 2005 بود که نستور پکرمن، لیونل مسی را به تیم ملی آرژانتین دعوت کرد. پدیده آن روزهای بارسلونا خیلی زود در تیم ملی کشورش نیز به یک بازیکن تاثیرگذار بدل شد اما در 14 سال اخیر، او موفق نشده با آلبی سلسته به هیچ عنوان قابل توجهی دست یابد. تنها عنوان مسی با پیراهن آرژانتین، به قهرمانی تیم امید این کشور در المپیک 2008 پکن بر می گردد.

 

 

 

 

مسی با آرژانتین دو بار به فینال کوپا آمه ریکا و یک بار به فینال جام جهانی رسیده و در هر سه نیز ناکام مانده است. او اکنون با تیم ملی کشورش در کوپا آمه ریکای برزیل حاضر است و در اولین بازی برابر کلمبیا با دو گل شکست خورد. مسی نتوانست از هزار توی شاگردان کی روش خارج شود و در امر گلزنی ناکام ماند.

 

 

 

 

مورد عجیب اما به حضور 9 مربی در تیم ملی آرژانتین در 14 سال اخیر برمی گردد. 9 مربی برای مسی در 14 سال، قطعا آمار بسیار بالایی است. در این مدتی که مسی برای آلبی سلسته به میدان رفته، مربیانی چون پکرمن، آلفیو بازیله، دیگو مارادونا، سرخیو باتیستا، الخاندور سابه یا، تاتا مارتینو، پاتون بائوسا، خورخه سامپائولی و اکنون لیونل اسکالونی بر راس کار در تیم ملی آرژانتین بوده اند و هیچکدام نیز موفق نبوده اند.

 

 

 

 

سوی مخالف آرژانتین می توان به اروگوئه اشاره داشت که از سال 2006 تا به امروز، هدایتش بر عهده اسکار تابارز بوده است. قهرمانی کوپا آمه ریکای 2011 و مقام چهارمی جام جهانی 2010 از دستاوردهای مهم تابارز در اروگوئه مسحوب می شوند.