کد خبر: q7e9P زمان: 10:46 1398/04/15   بازدید: 20414

فصل جدید بدون VAR آغاز می شود

به نظر می رسد فصل جدید بازی ها هم بدون سیستم کمک داور ویدئویی آغاز خواهد شد.

به گزارش "ورزش سه"، در تماسی که با مدیران چند باشگاه داشتیم متوجه شدیم هنوزابلاغ خرید سیستم کمک داور ویدئویی برای آنها ارسال نشده است و این طبیعی است به این دلیل که فیفا هنوز مجوز استفاده از این سیستم در لیگ برتر را برای ایران صادر نکرده است.

 

البته در این زمینه مکاتبات خوبی از سوی کمیته داوران با کولینا، رییس کمیته داوران فیفا که به ایران سفر کرده بود، انجام شده و به زودی این مجوز برای فدراسیون فوتبال ایران صادر خواهد شد و نکته جالب اینکه شرکتی که قرار است سیستم کمک داور ویدئویی از آن خریداری شود به ایران معرفی خواهد شد.

 

کمیته داوران در نشست اخیر خود مصوب کرد فدراسیون فوتبال یک ست از این سیستم را خریداری و در کمپ تیم های ملی نصب کند و قرار است باشگاه ها هم هر یک این سیستم را برای استادیومی که در آن بازی می کنند، خریداری کنند. با توجه به اینکه فیفا هنوز مجوز استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی را برای ایران صادر نکرده است و زمان بر بودن این پروژه فصل جدید بازی های لیگ برتر دست کم در هفته های ابتدایی بدون VAR برگزار خواهد شد.

 

پیش از این کمیته داوران وعده داده بود که در نیم فصل دوم از سیستم کمک داور ویدئویی استفاده خواهد کرد و بیشتر درگیر استفاده از نرم افزارهای ایرانی در این موضوع شد که موفقیتی در این زمینه به دست نیامد چرا که شبیه سازی این نرم افزار قطعا زمان بر خواهد بود و در نهایت تصمیم گرفته شد سیستم کمک داور وید ئویی با کمک فیفا و از یکی از شرکت های طرف قرارداد فیفا خریداری شود.