کد خبر: dNXXM زمان: 11:26 1398/04/21   بازدید: 83655

معروف: هرگز توصیه نمی‌کنم که مثل من باشند

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران گفت: هیچ‌گاه نمی‌خواهم شبیه بازیکن دیگری باشم و هرگز به بازیکنان جوان توصیه نمی‌کنم که مثل من باشند.

به گزارش ورزش سه و به نقل از تسنیم، سعید معروف، کاپیتان و پاسور تیم ملی والیبال ایران، یکی از عوامل صعود ایران با رکورد 12 پیروزی و 3 شکست به مرحله نهایی لیگ ملت‌ها بود. او همچنین عنوان بهترین پاسور مرحله گروهی لیگ ملت‌‌ها را نیز به خود اختصاص داد.

 

سایت فدراسیون جهانی والیبال در مورد او نوشت: معروف،‌ تیم ملی ایران را با بازیسازی درخشان خود برای نخستین بار به مرحله نهایی لیگ ملت‌ها رساند. مهارت او هر بیننده‌ای را شگفت زده می‌کند و تماشاگران منتظر حرکت جادویی بعدی او هستند.

 

سعید معروف در مورد مهارت خود در پاس دادن گفت: برای من پاسی کامل است که اسپکرها با آن راحت باشند. بنابراین، اسپکرهای تیم در لحظه پاس دادن، مهم‌ترین عنصر هستند. شما باید هر بازیکن را به خوبی بشناسید و بهترین پاس را به او بدهید.

 

او ادامه داد: بعد از سال‌های زیادی که به عنوان پاسور در حال بازی کردن هستم، لازم نیست که برای پاس دادن به بازیکنان نگاه کنم. من آنها و گام‌هایشان را حس می‌کنم و با حسم به آنها پاس می‌دهم.

 

کاپیتان تیم ملی والیبال گفت: به عنوان یک بازیکن، معتقدم که هر بازیکنی در هر ورزشی، شخصیت خاص خودش را دارد. هیچ‌گاه نمی‌خواهم شبیه بازیکن دیگری باشم و هرگز به بازیکنان جوان توصیه نمی‌کنم که مثل من باشند. هر بازیکن، شخصیت و روش خودش را دارد و بهتر است شبیه خودش باشد. من هم همیشه سعی کرده‌ام، شبیه خودم باشم.