حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1635549/44 زمان: 10:20   1398/06/18 بازدید: 18,974

وقتی رافا احساساتی می شود

نمایش رمانتیک نادال؛ بوسه طولانی بعد از گریه!

رافائل نادال بعد از یک رالی 5 ساعته مقابل تنیسور جوان روسی توانست نوزدهمین قهرمانی خود در گرنداسلم ها را جشن بگیرد و به یک قدمی اسطوره سوییسی برسد.

به گزارش "ورزش سه"، شاید تا چند روز قبل کمتر کسی تصور می کرد فینال رقابت مهمی همچون تنیس اپن آمریکا را رافائل نادال برابر یک تنیسور جوان برگزار کند. این تنیسور اسپانیایی که بعد از شکست در نیمه نهایی ویمبلدون برابر جوکوویچ خودش را برای رقابت دوباره با او آماده کرده بود، در شرایطی به فینال رسید که جوکوویچ و فدرر خیلی زودتر از این ها از دور مسابقات کنار رفته بودند.


همه چیز برای قهرمانی نادال آماده به نظر می رسید، اما یک رقیب با انگیزه و جوان از روسیه در فینال برابر او قرار گرفت. دنیل مدودف روس که در 23 سالگی برای اولین بار فینال یک گرنداسلم را تجربه می کرد، برابر تنیسوری قرار گرفت که پیش از این 18 قهرمانی در گرنداسلم در کارنامه داشت.


بازی حساس و پرهیجانی در فینال اپن آمریکا شکل گرفت و هر 2 تنیسور تا پای جان برای دست یافتن به قهرمانی جنگیدند. در این بازی که حدود 5 ساعت بامداد امروز در آمریکا به طول انجامید، در 2 ست نخست به سود رافائل نادال به پایان رسید تا همه تصور کنند فینال با نتیجه 3 بر صفر و قهرمانی تنیسور اسپانیایی به پایان خواهد رسید.

 


در ادامه مدودف با انگیزه بالا برای رقم زدن یک شگفتی استارت زد و 2 ست متوالی را با نتایج نزدیک از دست نادال خارج کرد تا کار به ست پنجم کشیده شود.
در ست پنجم نادال بار دیگر به خودش آمد و از تجربه بالای خود استفاده کرد تا بیش از این اسیر شگفتی سازی رقیب جوان خود نشود. رافائل هرچند سخت، اما این بازی را به سود خود به پایان رساند تا نوزدهمین گرنداسلم را در تاریخ دنیای حرفه ای خود فتح کند.


این اتفاق در حالی رخ داد که حالا نادال تنها یک گام تا رسیدن به تعداد قهرمانی های راجر فدرر سویسی فاصله دارد. شاید رسیدن به فدرر سال ها قبل برای نادال یک رویا محسوب می شد، اما او با فتح بیستمین گرنداسلم در آینده می تواند مثل فدرر به پرافتخارترین مرد دنیای تنیس در تاریخ تبدیل شود.

 

 


وقتی در مراسم اهدای جام، کلیپی از قهرمانی های نادال در سال های اخیر پخش شد، رافائل حسابی احساساتی و اشک هایش جاری شد.


نادال که فراز و نشیب های زیادی در سال های اخیر داشته، گویا هنگام در آغوش گرفتن جام قهرمانی تمام مصدومیت های شدید و روزهای سختی که در یکی، 2 سال اخیر تحمل کرده بود را در ذهنش مرور می کرد و اشک می ریخت.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.