حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1636590/1 زمان: 11:51   1398/06/24 بازدید: 1,109

آغاز اردوی تیم‌ملی شمشیربازی برای جام‌جهانی

تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر با ۶ شمشیرباز و برای حضور در مسابقات جام جهانی مصر و انتخابی المپیک وارد اردوی آماده‌سازی شد.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از مهر، مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری، محمد فتوحی، فرزاد باهر ارسباران، نیما زاهدی و جواد میرحسینی ترکیب اردونشینان تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر هستند که از روز گذشته دور جدید تمرینات خود را زیر نظر پیمان فخری و در محل آکادمی ملی المپیک آغاز کردند. 

 

شمشیربازی اسلحه سابر ایران که در مسیر رقابت های گزینشی المپیک قرار دارد، حضور در جام جهانی مصر را پیش رو دارد. این رقابت ها جایگزین یک دوره جام جهانی شده که قرار بود اواخر آبان ماه به میزبانی الجزایر برگزار شود. 

 

الجزایر اما به دلیل عدم آمادگی برای میزبانی جام جهانی یک ماه پیش از برگزاری آن انصراف داد. از آنجا که این رویداد مختص قاره آفریقا است، مصر به عنوان محلِ جدید برگزاری جام جهانی در این قاره انتخاب شد. 

 

جام جهانی مصر ششمین مرحله رقابت های انتخابی المپیک در رشته شمشیربازی اسلحه سابر به حساب می آید که هفته اول آبان ماه برگزار خواهد شد. تیم ایران با چهار شمشیرباز در این رویداد شرکت می کند.  

 

کسب رنکینگ دهم انفرادی توسط مجتبی عابدینی و در اختیار گرفتن جایگاه ششم جهان در بخش تیمی، نتیجه حضور شمشیربازان ایران در پنج رویداد ابتدایی برای کسب امتیاز المپیک بود. 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.