حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1650530/50 زمان: 12:58   1398/08/28 بازدید: 27,483

دام و هوینس آشتی کردند

پرونده رسوایی کوکائین برای همیشه بسته شد

داستان اختلاف و خصومت اولی هوینس و کریستوف دام در فوتبال آلمان ماجرای پیچیده ای است و بعد از خداحافظی هوینس از بایرن، ماجرای اختلافات او با دام سوژه رسانه‌های آلمانی شده است.

به گزارش "ورزش سه"، اولی هوینس رئیس اسطوره ای بایرن مونیخ بعد از سالها سردمداری در این باشگاه در روزهای اخیر کرسی ریاست را رها کرده و از این باشگاه خداحافظی کرد. هوینس بعد از سالها فعالیت در بالاترین سطح فوتبال آلمان بدون شک دشمنان زیادی برای خود تراشیده که رسانه های آلمانی یکی از مهمترین آنها را کریستوف دام می دانند و به همین علت در این روزها منتظر واکنش دام به خداحافظی هوینس با بایرن مونیخ بودند.

 

 

ماجرای خصومت هوینس با کریستوف دام به سالهای گذشته و زمانی برمی گردد که کریستوف دام بعد از موفقیت قابل توجه با لورکوزن کاندید اول سرمربی گری تیم ملی آلمان بود ولی در آن زمان گفته شد که هوینس با مخالفت شدید با سرمربی گری دام در تیم ملی به تعبیر برخی رسانه های آلمانی برای او "پاپوش دوخته" و بعد از فعالیت های هوینس بود که ماجرای مصرف کوکائین توسط کریستوف دام در رسانه ها مطرح شده و احتمال مربی گری او در تیم ملی را به صفر تبدیل کرد.

 

حالا رسانه ورزشی اشپورت1 آلمان به دیدار دام رفته تا نظر او را درباره هوینس و خداحافظی او از بایرن مونیخ جویا شود. دام درباره ماجرای درگیری اش با هوینس در یک برنامه تلویزیونی که به خصومتهای بعدی منجر شد گفت:" من در جلسه ای شرکت کردم که والدمار هارتمن و اولی هوینس هم در آن حضور داشتند. من قصد حضور در چنین برنامه ای را نداشتم ولی ادو لاتک من را متقاعد کرد و گفت که هوینس و مجری را کنترل کرده و در نهایت حاضر شدم در برنامه حاضر شوم".

 

کریستوف دام در ادامه گفت:" اوایل اصلا قرار نبود شخص دیگری در آن برنامه شرکت کند ولی وقتی در برنامه حاضر شدیم فهمیدیم که اولی هوینس خودش را برای آن برنامه خیلی خوب آماده کرده و کلی پوشه و مدرک با خودش آورده".

 

 

دام در ادامه صحبتهایش گفت:" با اینکه ادو لاتک در نقش ناجی صلح و آشتی ظاهر شد ولی در نهایت تنش بالا گرفت و بین من و هوینس درگیری لفظی اتفاق افتاد. آن برنامه تا همین امروز به عنوان یکی از به یاد ماندنی ترین برنامه های تلویزیونی آلمان در یادها باقی مانده".

 

کریستوف دام در ادامه گفت:" برنده آن درگیری بین من و هوینس شبکه ای بود که از تعداد بالای بیننده کلی سود کرد. باواریایی ها تازه قهرمان بوندس لیگا شده بودند و می خواستند آنجا شوی قهرمانی راه بیندازند ولی من در مقابل تیمم و هوادارانش احساس مسئولیت می کردم و نمی خواستم در مقابل احساس برتری جویی مونیخی سر تسلیم فرود بیاورم. در دهه هشتاد میلادی لورکوزن رقیب جدی ای برای بایرن مونیخ شده بود و این باعث شده بود بیرون از زمین فوتبال هم رقابتی بین من و اولی هوینس بوجود بیاید. من قصدم از تحریک کردن هوینس در آن برنامه این بود که او جلوی دوربین قبول کند که باشگاه های کوچکتر هم مهم هستند و فوتبال آلمان در بایرن خلاصه نمی شود".

 

کریستوف دام در ادامه گفت:" ولی اختلاف همیشه همینطور بوده و هر وقت که کسی از بایرن مونیخ یا باواریا کوچکترین انتقادی بکند او مثل زئوس تندرهایش را بر سر منتقدین فرود می آورد و من هم از این قاعده مستثنی نبودم".

 

دام می گوید از آن زمان دیگر هرگز با هوینس رو در رو نشده ولی دو سال پیش با او یک مکالمه تلفنی طولانی داشته و می گوید حالا دیگر با هوینس دشمنی و خصومتی ندارد. دام در مصاحبه با اشپورت1 گفت:" من و اولی دو سال پیش یک مکالمه تلفنی طولانی و صریح داشتیم که به خاطر آن از اولی متشکرم. من از صراحتی که اولی در صحبت با من نشان داد غافلگیر شدم. من قبل از آن هم در ذهن خودم با او آشتی کرده بودم و بعد از آن بین ما احترام متقابل وجود داشته".

 

دام در نهایت در پاسخ به مهمترین سوال اشپورت1 یعنی درباره نقش اولی هوینس در پرونده مصرف کوکائین توسط او که باعث شد سرمربی گری تیم ملی آلمان را از دست بدهد گفت:" واقعیت این است که هوینس درباره آن ماجرا شروع کننده نبود. شایعاتی درباره من بوجود آمده بود و هوینس خواسته بود در این باره مدارکی ارائه شود. او در واقع من را متهم نکرده بود".

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.