حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1650637/1 زمان: 10:21   1398/08/29 بازدید: 2,767

برنامه کامل تکواندوکاران ایران در رقابت‌های گرندپری مسکو

تکواندو ایران با چهار نماینده در آخرین مرحله از رقابتهای گرندپری در سال ۲۰۱۹ به دنبال قطعی کردن سه سهمیه حضور در بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو است.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از مهر، آخرین مرحله از رقابتهای گرندپری در سال ۲۰۱۹ با حضور ۱۲۸ تکواندوکار از ۴۲ کشور در چهار وزن المپیکی مردان و زنان روز جمعه ۱۵ آذرماه به میزبانی روسیه در سالن «دینامو» شهر مسکو آغاز خواهد شد. طبق برنامه در روز نخست، مسابقات همه اوزان در مرحله مقدماتی تا نیمه نهایی انجام خواهد شد و مبارزات نیمه نهایی و نهایی هم روز شنبه ۱۶ آذرماه برگزار می شود.

 

این رقابتها با حضور ۱۶ نفر برتر رنکینگ المپیکی فدراسیون جهان در هر وزن برگزار خواهد شد که قرعه کشی مسابقات نیز بر اساس رده بندی اعلام شده در پایان ماه نوامبر (۱۳ آبان ماه) صورت می پذیرد.

 

بر همین اساس در وزن  ۵۸- کیلوگرم آرمین هادی پور با رنکینگ چهار جهان، دور نخست باید با «پائول ملو» از برزیل پیکار کند و در صورت برتری به دیدار برنده مبارزه «مراد لاچراوی» از بلژیک و  «آرماتانوف» از روسیه خواهد رفت. رقیب روسی  با رنکینگ ۵ فاصله اندکی با نماینده کشورمان در مسیر کسب سهمیه دارد و برتری در این مبارزه می تواند سهمیه آرمین را قطعی کند. هادی پور در صورت پیروزی در دو مبارزه ابتدایی به نیمه نهایی راه خواهد یافت. از قسمت بالای این جدول نیز «جانگ جون» از کره جنوبی با «هادی نفاتی» از تونس و « خلیل صفوان» از استرالیا با «جک وولی» از ایرلند مبارزه می کنند و یکی از آنها در نیمه نهایی با آرمین دیدار خواهد کرد. 

 

در وزن ۶۸- کیلوگرم، تیم کشورمان دو نماینده دارد که سروش احمدی در بالای جدول دو مبارزه مهم در پیش خواهد داشت. وی دور نخست باید با «جواد آچاب» از بلژیک پیکار کند. این بلژیکی با امتیاز ۳۰۳/۵۷، رنکینگ پنجم را دارا است. احمدی بعد از این دیدار و در صورت برتری باید با برنده مبارزه «محمد کتبی» از بلژیک و «احمد ابوقاش» از اردن دیدارکند. احمدی در صورت برتری در این دو مبارزه می تواند در صعود میرهاشم حسینی دیگر نماینده کشورمان به بازیهای المپیک تاثیر زیادی داشته باشد. 

 

میرهاشم حسینی در قسمت پایین جدول همین وزن دور نخست در یک مبارزه سخت به مصاف «الکسی دنیسنکو» از روسیه با عناوین متعدد جهانی و قاره ای می رود. وی در صورت  پیروزی برابر این رقیب روسی، به دیدار برنده مبارزه «کریستین منشن» از انگلستان و «ژائو» از چین خواهد رفت. در صورت صعود سروش احمدی به دیدار نیمه نهایی، میرهاشم با کسب این دو پیروزی سهمیه خود را برای حضور در بازیهای المپیک قطعی خواهد کرد.

 

احتمال دیدار حسینی با «بردلی سیندن» انگلیسی دارنده مدال طلای ۲۰۱۹ جهان نیز در مرحله نیمه نهایی این وزن وجود دارد. مبارزه ای که شاید به نوعی انتقام از عواملی باشد که روادید سفر به بریتانیا را برای او صادر نکردند و با داوری های مشکوک، «بردلی» در رقابتهای جهانی منچستر طلا گرفت و با آن ۱۲۰ امتیاز سهمیه حضور در المپیک خود را قطعی کرده است؛ میدانی که نماینده کشورمان غیبت داشت و فدراسیون هنوز منتظر تصمیم فدراسیون جهانی است.

 

سجاد مردانی آخرین نماینده ایران است که در وزن ۸۰+ کیلوگرم دور نخست به مصاف «کارلوس سانسورس» از برزیل می رود و در صورت برتری، حریفش برنده  مبارزه «رافائل آلبا» از کوبا و «ماهاما چو» از انگلستان خواهد بود. «چو» با رنکینگ چهار یکی از رقبای اصلی مردانی است. سجاد اگر می خواهد دومین حضور خود در المپیک را تجربه کند، می بایست در این بازیها به دیدار نهایی صعود کند. 

 

رقابت های فینال گرندپری ۸G است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۸۰، ۴۸ و ۲۸.۸۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می گیرد. همچنین ۶۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۱۰۰۰ دلار جایزه نقدی اهدا می‌شود.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.